Samsung Galaxy A9 MicroSD Kartı Okuma Hatası

#Samsung #Galaxy # A9’a sahip olan okuyucularımıza telefonla yaşadıkları sorunları gidermeme yardımcı olmayı hedeflediğimiz sorun giderme serimizin bir başka bölümüne hoş geldiniz. Bu model, dört arka kameraya sahip ilk mobil cihaz olduğu bilinen geçen yıl piyasaya sunulan premium orta sınıf bir akıllı telefon. Her ne kadar bu güçlü bir performans telefonu olsa da, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy A9 microSD kart sorununu okumuyor.

Bir Samsung Galaxy A9 2018 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Ancak, bizimle temasa geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy A9 MicroSD Kartı Okuyabilir Nasıl Fix

Sorun: Merhaba, Ukrayna’da yaşıyorum, oğlum bana getirdi ve bir akıllı telefon SAMSUNG GALAXY A9 sundu. Ve böyle bir sorun var, Android işletim sistemi havadan güncellenmiyor, sebebini anlamıyorum. Akıllı telefonun bir SanDisk 16GB mikro SD’si var, belleği genişletmeye karar verdim ve Silicon Power 128GB micro SD aldım ve akıllı telefon bu kartla çalışmadı, dosyalara dosya kopyalayamaz ve cihazda klasör oluşturamazsınız. Biçimlendirdikten sonra hiçbir şey değişmedi. Ondan sonra 128GB’lık bir mikro SD samsung cihazı taktım ve bu hiçbir şeyi değiştirmedi. Normalde, cihaz sadece SanDisk 16GB SD kart ile çalışır. Sorun ne olabilir

Çözüm: Bu sorunu gidermeden önce, telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm.

128GB micro SD kartın başka bir cihazda çalışıp çalışmadığını kontrol edin

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, arızalı bir mikro SD kartın neden olabileceği ihtimalini ortadan kaldırmaktır. 128 GB kartı telefonunuzdan çıkarın ve başka bir cihazda (bir telefon ya da bilgisayar) çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Kart diğer cihaz tarafından okunabiliyorsa, sorun büyük olasılıkla bir telefon sorunundan kaynaklanmaktadır.

Telefonun micro SD kart yuvasını temizleyin.

Mikro SD kart yuvasında kir veya kalıntı varsa, telefonun mikro SD’yi okumasını engelleyebilir. Bu yuvayı basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin, ardından sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Yeni bir mikro SD Kart kullanmayı deneyin

Sorunun, kullandığınız geçerli mikro SD kartla uyumluluk sorunlarından kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmek için, yeni bir mikro SD kart almak ve telefonunuzda çalışıp çalışmadığını görmek en iyisidir.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştirin

Yazılım sıfırlama yaptığınızda, telefon yazılımı yenilenecek ve bir yazılım aksaklığından kaynaklanıyorsa bu tür bir sorunu genellikle çözecektir. Yazılım sıfırlama yapmak için hem ses kısma hem de açma / kapatma tuşlarına aynı anda basın ve 10 saniye boyunca basılı tutun. Telefonunuzun bir noktada titreştiğini hissedebilirsiniz, ancak ekran açılırsa her iki tuşu da bırakabilirsiniz.

Yazılım sıfırlama işleminden sonra telefonun microSD kartı kullanıp kullanmadığını kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

İndirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Soruna neden olanın bu olup olmadığını kontrol etmek için telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekir.

 • Telefonu kapat.
 • Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun.
 • SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.
 • Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses kısma tuşunu basılı tutun.
 • Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
 • Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Ses kısma tuşunu bırakın.

Mikro SD kart bu modda kullanılabiliyorsa, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun bozuk bir önbelleğe alınmış veri geliştireceği durumlar vardır. Bu olduğunda, şu anda yaşadığınız gibi cihazda belirli sorunlar ortaya çıkacaktır. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

 • Telefonu kapat.
 • Ses Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 • Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşu da bırakın.
 • Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri görünmeden önce bir ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir.
 • Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 • Seçmek için Güç tuşuna basın.
 • Evet, onları vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın.
 • Önbellek silme bölümü tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır.
 • Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Sorunun bir yazılım güncellemesinden hemen sonra meydana geldiğinden bahsettiğinizden bu, güncelleme işlemi sırasında tamamen kaldırılmayan eski yazılım verilerinden kaynaklanabilir. Bu olduğunda, bunun gibi sorunlara neden olan yeni yazılım sürümüyle çakışmaya neden olur. Bu eski verileri kaldırmak için fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekecektir. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

 • Telefonu kapat.
 • Ses Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 • Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 • ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 • Seçmek için Güç düğmesine basın.
 • ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 • Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 • Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır.
 • Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.
 • Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, bu muhtemelen büyük olasılıkla hatalı bir donanım bileşeninden, muhtemelen mikro SD kart okuyucu modülünden kaynaklanmaktadır. Şu an yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine getirmek ve kontrol ettirmek.