Samsung Galaxy A9 Mikro SD Kart Algılamayan Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # A9, en çok dört arka kameraya sahip olduğu bilinen A serisi cihazların en yeni üyelerinden biridir. Bu, tüketicinin yüksek kalitede yaratıcı fotoğraflar çekmesini sağlar. Bu telefonun en sevdiğiniz videoları izlemekten zevk alabilecek kadar büyük olan 6,3 inçlik Super AMOLED ekranı var. 8GB RAM ile birlikte Snapdragon 660 işlemcisini kullanır. Bu, sağlam bir cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son taksitinde, Galaxy A9'u mikro SD kart sorununu algılamayacak şekilde ele alacağız.

Bir Samsung Galaxy A9 2018 veya bu konuyla ilgili başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bu, ekli dizeler olmadan sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, olabildiğince ayrıntılı bir şekilde çalışmayı ve doğru bir değerlendirmenin yapılabileceğini ve doğru çözümün verilebileceğini sorun.

Samsung Galaxy A9 Mikro SD Kart Algılamayan Nasıl Onarılır

Sorun: Yakın zamanda satın aldığım bir Galaxy A9'um var. Telefonumda, satın aldığımdan beri kullandığım 128 GB'lık bir SD kartım var. Aniden geçen hafta telefonum SD kartı algılamayı durdurdu. SD kart gösteriliyor – takılı değil. Kart bilgisayarla iyi çalışıyor. Telefonumuzu sıfırladı, önbellek bölümünü sildim, sd-kart kablosunu temizledim ve yeniden yerleştirdim, PC'de sd kartını biçimlendir ve tekrar yerleştir. Hareketsiz kart algılanmıyor. Diğer telefonumdan başka bir SD kart kullanmayı denedim. Bu da benim telefonumda tespit edilmedi. Kart çalışmayı durdurmadan önce bekleyen bir yazılım güncellemesi vardı. Telefonumu güncelledim. Hareketsiz kart algılanmadı. Bildiğim kadarıyla şimdi (servis merkezine gitmeden önce) tek seçenek Fabrika Sıfırlaması yapıyor. Bu bir donanım sorunu olabilir mi yoksa bir yazılım hatası mı? Lütfen yardım et. Not: Telefonumu çok dikkatli bir şekilde ele alıyorum, bu yüzden yanlış bir sorun değil (inanıyorum !!).

Çözüm: Bu sorunu gidermeden önce telefonunuzun en yeni yazılım sürümünde çalıştığından emin olmanız en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm.

Mikro SD kartın başka bir cihazda çalışıp çalışmadığını kontrol edin

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, sorunun arızalı bir mikro SD karttan kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırmaktır. Kartı telefonunuzdan çıkarın ve başka bir cihazda (bir telefon veya bilgisayar) çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Kart bu diğer cihaz tarafından okunabiliyorsa, sorun büyük olasılıkla bir telefon sorunundan kaynaklanmaktadır.

Mikro SD kart yuvasını temizle

Mikro SD kart yuvasında herhangi bir kir veya kalıntı varsa, bu telefonun mikro SD'yi okumasını engelleyebilir. Bu yuvayı bir basınçlı hava kullanarak temizleyin ve ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Yeni bir micro SD Card kullanmayı deneyin

Kullanmakta olduğunuz mevcut mikro SD kartla ilgili sorunlarda sorun olup olmadığını kontrol etmek için, yeni bir micro SD kart almak ve bunun telefonunuzda çalışıp çalışmadığını görmek en iyisidir.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştirin

Yumuşak bir sıfırlama yaptığınızda, telefon yazılımı yenilenir ve bir yazılım aksaklığından kaynaklanıyorsa genellikle bu tür bir sorunu giderir. Yumuşak bir sıfırlama yapmak için, ses seviyesini ve güç tuşlarını aynı anda basılı tutun ve 10 saniye boyunca basılı tutun. Telefonunuzun bir noktada titremesini sağlayabilirsiniz, ancak ekran açıldığında her iki tuşa da basabilirsiniz.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

İndirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar var. Sorunun soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, telefonu yalnızca bu uygulama modunda önceden yüklenmiş uygulamaların çalıştırılmasına izin verdiği için Güvenli Mod'da başlatmanız gerekir.

 • Telefonu kapat.
 • Ekranda görünen model adı ekranını geçerek Güç tuşunu basılı tutun.
 • SAMSUNG ekranda görüntülendiğinde, Güç tuşunu serbest bırakın.
 • Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun.
 • Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
 • Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde Sesi kısma tuşunu bırakın.

Mikro SD kart bu modda tanınabiliyorsa, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun önbelleğe alınmış bir önbelleğe alınmış veri geliştirdiği durumlar var. Bu olduğunda, şu anda yaşadığınız gibi, cihazda belirli sorunlar ortaya çıkacaktır. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmek zorunda kalacaksınız.

 • Telefonu kapat.
 • Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 • Android logosu görüntülendiğinde, üç anahtarı da serbest bırakın.
 • Android sistem kurtarma menü seçeneklerinin görünmesinden önce 30 – 60 saniye boyunca bir 'Sistem güncellemesi yükleniyor' mesajı görünecektir.
 • Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
 • Seçmek için Güç tuşuna basın.
 • Evet'i vurgulamak için Sesi kıs düğmesine basın ve seçmek için Güç tuşuna basın.
 • Silme önbelleği bölümü tamamlandığında, şimdi yeniden başlatma sistemi vurgulanır.
 • Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Fabrika ayarlarına sıfırla

Dikkate alınacak en son sorun giderme adımı, fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürecektir. Bu adımı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

 • Telefonu kapat.
 • Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 • Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 • 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
 • Seçmek için Güç düğmesine basın.
 • 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
 • Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 • Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
 • Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.
 • Sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Yukarıdaki adımların problemi çözememesi durumunda, bu muhtemelen büyük olasılıkla mikro SD kart okuyucu modülünün hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanır. Şu an yapılabilecek en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Endişelenme, sorularınız için size tek bir kuruş talep etmeyiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz, ancak hızlı bir cevabı garanti edemeyiz. Size yardımcı olabilseydik, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak yaymamıza yardımcı olun.