Samsung Galaxy A9 Açık Değilken Şarj Olmuyor mu?

#Samsung #Galaxy # A9, geçen yıl piyasaya sürülen en iyi dört arka kameraya sahip olduğu bilinen premium bir orta sınıf android akıllı telefon. Bu, cihazın geniş bir ortamda mükemmel kalitede fotoğraf çekmesine olanak sağlar. Bu telefon 6,3 inç Super AMOLED ekrana sahipken, kaputun altında 8GB RAM ile birleştirilmiş bir Snapdragon 660 işlemci bulunuyor. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, sorun olduğunda Galaxy A9 şarj olmaz.

Bir Samsung Galaxy A9 2018 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy A9 ne zaman açık değil şarj

Sorun: Samsung galaksim A9 açıkken ALL ALL’dan ücret almayacak. Her işlemi yaptım (yedekleme ve fabrika ayarlarına sıfırlama hariç) ve daha sonra kapalıyken pili yaklaşık 5 saniye boyunca gösterecek ve sonra duracaktır. sonra tekrar görünecek ve bu sürekli olacak. cıvata ikonunu gösterdiği zamanlarda şarj olur. ama iyi değil. şarjın dolması yaklaşık 24 saat sürer. Şarj portumu plastik bir köşe ile temizledim (şarjı berbat etmek için metal bir şey kullanmadığı söylendi) ve hatta bir hava kabı püskürtmüştüm. fakat hiçbir şey normal olarak şarj olması için işe yaramadı. not: onunla birlikte gelen orijinal şarj cihazım, onunla çalışan google ev şarj cihazım ve arkadaşlarımın sahip olduğu temel şarj cihazım var. Bundan sonra ne yapacağım konusunda bilgim yok ama fabrika ayarlarına dönmeyi bekliyorum.

Çözüm: Bu telefonda sorun giderme adımlarını gerçekleştirmeden önce, ilk önce en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm.

Telefonun şarj bağlantı noktasını temizleyin

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, telefonun şarj bağlantı noktasında bulunan kirleri gidermektir. Herhangi bir yabancı maddenin çıkarıldığından emin olarak portu temizlemek için basınçlı hava kabı kullanın.

Farklı bir şarj kablosu kullanmayı deneyin

Telefonunuzla birlikte verilen şarj kablosu, özellikle sürekli kıvrıldığında veya kıvrıldığında kolayca zarar görebilir. Arızalı bir şarj kablosunun neden olduğu problemi ortadan kaldırmak için yenisini kullanmayı denemelisiniz.

Farklı bir duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin

Bu soruna neden olabilecek bir diğer faktör hatalı bir şarj cihazıdır. Yeni bir duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin, ardından sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu bilgisayarın USB portundan şarj etmeyi deneyin

Şarj portunun pimlerinden birinin düzgün çalışmadığı durumlar vardır. Bir duvar şarj cihazı kullanarak hızlı şarjdan sorumlu olan pim zarar gördüğünde, telefonu yalnızca bir USB bağlantı noktasından şarj edebilirsiniz. Soruna neyin neden olduğunu kontrol etmek için, telefonu bir bilgisayarın USB portundan şarj edip edemediğinizi kontrol edin. Telefon şarj olursa, telefonun şarj portunu kontrol ettirmeniz ve muhtemelen servis merkezinde değiştirmeniz gerekir.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Bu soruna neden olabilecek bir faktör, telefona indirdiğiniz üçüncü taraf uygulamasıdır. Bu sorunu yaşamadan önce bir uygulama indirdiyseniz, o zaman bu uygulama suçlu olabilir. Sorunun bir uygulamadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmek için telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekir.

 • Telefonu kapat
 • “Power” düğmesini basılı tutun
 • “Samsung” logosunda, “Güç” düğmesini bırakın ve hemen “Sesi kıs” düğmesini basılı tutun
 • Telefon yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra, tuşlarını bırakın. Ana ekranın alt kısmında “Güvenli Mod” filigranı görünmelidir.

Sorun bu modda ortaya çıkmazsa, soruna neden olan uygulamayı bulup kaldırmanız gerekir.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Bazen telefonun önbelleğe alınmış verileri bozulabilir ve bu olduğunda cihazda bazı sorunlar oluşabilir. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü silmeniz gerekir.

 • Gerekirse telefonu kapatın
 • “Power” “Sesi kıs” ve “Home” / ”Bixby” tuşlarını aynı anda basılı tutun
 • Android ekranında, düğmeleri serbest bırakın ve Android Recovery’ye erişmek için bekleyin
 • “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için menüde gezinmek için “Ses kısma” ya basın
 • Vurgulamayı seçmek için “Güç” e basın
 • Son olarak, “Sistemi şimdi yeniden başlat” seçeneğini vurgulayın ve “Güç” düğmesine basın

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yapmayı düşünmeniz gereken son sorun giderme adımlarından biri fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna döndürür. İşlemi sırasında silineceği için bu adımı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

 • Telefonu kapat.
 • Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 • Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 • ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 • Seçmek için Güç düğmesine basın.
 • ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 • Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 • Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır.
 • Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, bu daha önce hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmaktadır. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefonu bir servis merkezine getirmek ve tamir ettirmektir.