Samsung Galaxy A9 Overheats Şarj ederken nasıl düzeltilir

#Samsung #Galaxy # A9, geçen yıl piyasaya sunulan ve dünyanın dört arka kamerasını kullanan ilk akıllı telefon olarak bilinen birinci sınıf bir cihazdır. Önünde 6,3 inç Super AMOLED ekranlı metal bir çerçeveden yapılmış sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. Kaputun altında 8 GB RAM ile birleştirildiğinde telefonun kolaylıkla uygulamalar arasında çoklu görev yapmasına olanak sağlayan Snapdragon 660 işlemcisi var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, şarj olurken Galaxy A9 aşırı ısınmasını önleyeceğiz.

Bir Samsung Galaxy A9 2018 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy A9 Overheats Şarj ederken nasıl düzeltilir

Sorun: Telefon şarj olurken aşırı ısınır ve şarj işlemini durdurur, ardından veri ve bağlama gibi uygulamaları ve işlemleri kapatır. Bazen bu sırada da kapandığında bazen çok yanlış pil şarj seviyesi değerleri verecektir ve bu sayede pilin% 0'da olduğunu, ardından% 30'a kadar yükseldiğini veya bu konuda ölü olduğunda bile yakın olmadığını söyleyecektir. oluştu. Telefonu kullanırken neredeyse her zaman ekran yanıp söner. Bunların hepsi aynı zaman diliminde başladı. Bugün daha sonra sağladığınız en harika baş döndürücü insanlara yönelik sorun giderme adımlarını yapacağım. Teşekkür ederim.

Çözüm: Bu telefonda sorun giderme adımlarını gerçekleştirmeden önce, ilk önce en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm.

Bu durumda yapmanız gereken ilk adım, şarj cihazını yalıtmaktır. Telefonun şarj portunu basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin, ardından cihazı şarj etmek için farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanın. Telefon hala aşırı ısınıyor mu? Öyleyse, bu zaten donanımla ilgili bir sorun gibi görünüyor ancak bunun bir yazılım arızasından kaynaklanma olasılığı var. Yazılımla ilgili bir sorun olup olmadığını doğrulamak için aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyin.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştirin

Yazılım sıfırlaması genellikle telefon yanıt vermediğinde gerçekleştirilir, ancak bu durumda telefon yazılımını yenileyeceği için de önerilir.

 • Güç düğmesini 3-5 saniye basılı tutun.
 • Kapat seçeneğine dokunun.
 • Cihaz tamamen kapandığında, yaklaşık bir dakika bekleyin. Bu, önbellek ve geçici dosyaların cihazdan silindiğinden emin olmanıza yardımcı olacaktır.

Telefon başladıktan sonra, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

İndirdiğiniz bir uygulamanın bu özel soruna neden olması muhtemeldir. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmenin en iyi yolu, telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden Güvenli Mod'da başlatmaktır.

 • Telefonu kapat
 • “Power” düğmesini basılı tutun
 • “Samsung” logosunda, “Güç” düğmesini bırakın ve hemen “Sesi kıs” düğmesini basılı tutun
 • Telefon yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra, tuşlarını bırakın. Ana ekranın alt kısmında “Güvenli Mod” filigranı görünmelidir

Telefon bu modda şarj olurken aşırı ısınmıyorsa, indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanmış olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefon, genellikle uygulamaların önbelleğe alınmış verilerini dahili depolama alanının özel bir bölümünde saklar. Bu önbelleğe alınmış veriler telefonun uygulamaları daha hızlı bir şekilde açmasını ve daha iyi bir mobil deneyim kazanmasını sağlar, ancak kaydedilen verilerin bozulabileceği durumlar da vardır ve bu da cihazda sorunlara neden olabilir. Bu faktörü ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü silmeniz gerekir.

 • Gerekirse telefonu kapatın
 • “Power” “Sesi kıs” ve “Home” / ”Bixby” tuşlarını aynı anda basılı tutun
 • Android ekranında, düğmeleri serbest bırakın ve Android Recovery'ye erişmek için bekleyin
 • “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için menüde gezinmek için “Ses kısma” ya basın
 • Vurgulamayı seçmek için “Güç” e basın
 • Son olarak, “Şimdi sistemi yeniden başlat” ı vurgulayın ve “Güç” e basın

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yapmayı düşünmeniz gereken son sorun giderme adımlarından biri fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna döndürür. İşlemi sırasında silineceği için bu adımı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

 • Telefonu kapat.
 • Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 • Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 • 'Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla'yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 • Seçmek için Güç düğmesine basın.
 • 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 • Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 • Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Sistemi şimdi yeniden başlat' vurgulanır.
 • Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuza henüz herhangi bir uygulama yüklemeyin. Sorun devam ederse ilk önce kontrol etmeyi deneyin. Böyle bir durumda, bu durum büyük olasılıkla hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmaktadır. Telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir,

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.