Samsung Galaxy A9 Uygulama Bildirimi Çalışmıyor Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # A9, geçen yıl piyasaya çıkan A serisi cihazlardaki en yeni modellerden biri. Bu telefon, mükemmel kalitede fotoğraflar çekmenizi sağlayan dört arka kamerayı destekleyen dünyanın ilk akıllı telefonu olma özelliğini taşıyor. Multimedya içeriğini rahatça görüntülemek için iyi bir boyut olan 6,3 inç Süper AMOLED ekrana sahip. Kaputun altında 6 GB RAM ile birleştirilmiş Snapdragon 660 işlemci var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy A9 uygulama bildirimi çalışmıyor sorunu çözülecek.

Bir Samsung Galaxy A9 2018 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy A9 Uygulama Bildirimi Çalışmıyor Nasıl Onarılır

Sorun: Merhaba, Samsung Galaxy A9'um var ve şu anda epeydir var olduğum sorun. Yalnızca belirli uygulamalarda (örneğin, snapchat ve Instagram) ana 2 uygulamaların olduğu, bildirim sesimin kesilmeyeceği ve sesimin açık olduğu bir bildirim sorunum var. Sorunu çözmek için bir süredir deniyorum ve sorun olabilecek bir şey bulamıyorum ve bu bildirim sorunu daha yeni başlamıştı. Ben de gerçekten uygulamaları kaldırmak istemiyorum. Ayrıca bireysel uygulama bildirimlerini de kontrol ettim ve her şey normal. Neyin yanlış olduğunu bilmiyorum. Lütfen yardım et.

Çözüm: Bu telefonda herhangi bir sorun giderme adımı gerçekleştirmeden önce, en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm.

Bunun en muhtemel nedeni bir yazılım sorunundan kaynaklanıyor olması, sorun giderme çabalarımızı cihazın yazılım tarafında yoğunlaştıracağız.

Şu anda yapmanız gereken, telefonun uygulama bildirim ayarlarını kontrol etmek ve açık olduğundan emin olmak.

 • Ayarı açın ve 'Uygulamalar'ı seçin
 • Bildirimleri almak istediğiniz uygulamayı seçin.
 • 'Bildirimler' seçeneğine dokunun.
 • 'Uygulama bildirimleri'ne dokunun ve etkinleştirmek için düğmeyi kaydırın.

Ayrıca, telefonun kilit ekranı bildiriminin etkinleştirildiğinden emin olmalısınız.

 • Ayarlar ve ardından Ekranı kilitle öğesine gidin.
 • Bildirimler'e dokunun.
 • Bildirim anahtarının açık olduğundan emin olun.

Sorunun devam etmesi durumunda, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarına devam etmeniz gerekir.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştirin

Genellikle yanıt vermeyen bir aygıtı düzeltmek için yapılan ancak telefon yazılımı yenileneceği için bu durumda da çalışacak olan yumuşak bir sıfırlama yapmanız gerekecektir. Bunu yapmak için güç düğmesini ve ses kısma düğmesini yaklaşık 10 saniye basılı tutun. Cihazın titreştiğini hissettiğinizde ve ekrandaki Samsung Galaxy A9 logosunu gördüğünüzde düğmelerden vazgeçmeyin. Telefonunuz daha sonra yeniden başlatılacaktır. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol etmeyi deneyin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Bazen Google Play Store'dan indirdiğiniz bir uygulama bu özel soruna neden olabilir. Bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmenin en iyi yolu, telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmaktır.

 • Telefonu kapat
 • “Power” düğmesini basılı tutun
 • “Samsung” logosunda, “Güç” düğmesini bırakın ve hemen “Sesi kıs” düğmesini basılı tutun
 • Telefon yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra, tuşlarını bırakın. Ana ekranın alt kısmında “Güvenli Mod” filigranı görünmelidir

Sorun bu modda oluşmuyorsa, soruna hangi uygulamanın neden olduğunu bulup kaldırmanız gerekir.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefon, genellikle uygulamaların önbelleğe alınmış verilerini dahili depolama alanının özel bir bölümünde saklar. Bu önbelleğe alınmış veriler, telefonun uygulamaları daha hızlı bir şekilde açmasını ve daha iyi bir mobil deneyim elde etmesini sağlar, ancak kaydedilen verilerin bozulmasına neden olabilecek ve cihazda sorunlara neden olabilecek durumlar olabilir. Bu faktörü ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü silmeniz gerekir.

 • Gerekirse telefonu kapatın
 • “Power” “Sesi kıs” ve “Home” / ”Bixby” tuşlarını aynı anda basılı tutun
 • Android ekranında, düğmeleri serbest bırakın ve Android Recovery'ye erişmek için bekleyin
 • “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için menüde gezinmek için “Ses kısma” ya basın
 • Vurguyu seçmek için “Güç” düğmesine basın
 • Son olarak, “Sistemi şimdi yeniden başlat” seçeneğini vurgulayın ve "Güç" düğmesine basın

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yapmayı düşünmeniz gereken son sorun giderme adımlarından biri fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna döndürür. Bu işlemi gerçekleştirmeden önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun çünkü işlemden silinecek.

 • Telefonu kapat.
 • Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 • Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme' Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 • 'Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla'yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 • Seçmek için Güç düğmesine basın.
 • 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 • Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 • Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Sistemi şimdi yeniden başlat' vurgulanır.
 • Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra telefonunuza henüz herhangi bir uygulama yüklemeyin. Sorun devam ederse ilk önce kontrol etmeyi deneyin.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Merak etme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardımcı olabilirsek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.