Samsung Galaxy A9 Wi-Fi Bağlantılı Değilken Diğer Aygıtlar Bağlantılı Değil

#Samsung #Galaxy # A9, geçen yıl piyasaya çıkan ve en çok dört arka kameraya sahip olduğu bilinen cihazların en son modellerinden biri. Telefonun cam arka kısmı metal bir gövde ve ön tarafında 6,3 inç Super AMOLED ekrana sahip sağlam bir tasarım yapıya sahip. Kaputun altında 8 GB RAM ile birleştirildiğinde cihazın herhangi bir uygulamayı sorunsuzca çalıştırmasını sağlayan Snapdragon 660 işlemcisi var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Wi-Fi'ye bağlanmayan Galaxy A9 ile mücadele ederken diğer cihazlar da bağlı.

Samsung Galaxy A9 2018 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy A9 Wi-Fi Bağlantılı Değilken Diğer Aygıtlar Bağlantılı Değil

Sorun: CİHAZLAR DİĞER CİHAZLARLA BAĞLI OLDUĞUNDAN WIFI'YA BAĞLANTI SORUNU – SADECE KULLANIM HAFTASI SONRASI SONRA… .. ANDROID SÜRÜM 8.0.0. Bu benim ikinci yeni Galaxy A9 telefonumun ikisi de aynı sorun. Telefon yaklaşık iki hafta boyunca WIFI’ya sorunsuz bir şekilde bağlanır. Bu süre zarfında internete hem dizüstü bilgisayarımdan hem de telefondan aynı WIFI bağlantısına bağlı olarak göz atabilirim. İki hafta sonra, her ikisi de WIFI üzerinden bağlanırsa, ne İnternete, ne de dizüstü bilgisayarda WIFI'ı kapatırsam telefon bağlanacak, telefondan WIFI'ı kapattığımda dizüstü bilgisayar bağlanacaktır. WIFI’yı telefondan kapatıp eski IPhone'umu açarsam, hem dizüstü bilgisayar hem de Iphone WIFI üzerinden bağlanırsa ve WIFI'ı dizüstü bilgisayardan kapatırsam ve internete bağlanmaya çalışırsam IPhone ve A5’in her ikisi de WIFI’a bağlanırsa tekrar. Öyleyse özeti Galaxy A9, WIFI üzerinden internete bağlanmayacak, diğer bir cihaz da aynı WIFI üzerinden internete bağlanacak, ancak bu sadece telefonu kullandıktan yaklaşık iki hafta sonra başlıyor! Bu iki hafta boyunca telefon bazı uygulamaları otomatik olarak güncelledi, ancak yaklaşık 5 gün önce tüm otomatik güncellemeleri kapattım (nasıl olduğunu öğrendiğimde) ve bu sadece bugün başlıyor, bu yüzden bu bağlantıyı göremiyorum. İlk telefonda, güvenli modda ve aynı problemde yeniden başlattım ve fabrika varsayılanlarına sıfırladım, fabrika varsayılan sıfırlama işleminden sonra çalışıyor gibiydi, ancak geri dönüş süresi dışında tekrar başarısız olma riskini almak istemedim, bu yüzden geri döndü. saklayın ve başka bir yenisiyle değiştirin. Şimdi tek seçeneğin tekrar dönmek ve iphone'a geri dönmek olduğunu hissediyorum, ancak şimdi benim için çok pahalı 🙁 Yardım Lütfen !!! Ps: Yönelticiyi yeniden başlattım ve WIFI bağlantılarını sildim ve boşuna tüm cihazlarda yeniden oluşturdum ve bunun yine de düzeltileceğini sanmıyorum, kesinlikle başka bir cihaz bağlandığında A9 bağlantısının altında.

Çözüm: Bu aygıtta herhangi bir sorun giderme adımı gerçekleştirmeden önce, en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm.

Bu durumda yapmanız gereken, telefonun başka bir Wi-Fi şebekesine bağlıyken sorunun oluşup oluşmadığını doğrulamaktır. Sorun oluşmazsa, sorun kablosuz yönlendiricinizdeki yanlış bir ayardan kaynaklanıyor olabilir. Yönelticiyi yeniden başlatmanız ve doğru ayarlara sahip olup olmadığını kontrol etmeniz gerekecektir. Ayarlarına nasıl erişileceği ile ilgili doğru prosedür için yönlendirici kılavuzuna başvurmanız gerekecektir.

Telefon farklı bir Wi-Fi şebekesine bağlandığında bile sorunun devam etmesi durumunda, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarına devam etmeniz gerekir.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştirin

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey telefon yazılımını yenilemek. Yazılım sıfırlaması genellikle bir cihaz yanıt vermediğinde gerçekleştirilir, ancak telefon yazılımını yenileyeceği için bu durumda da çalışması gerekir. Bu adımı yapmak için güç düğmesini ve ses kısma düğmesini yaklaşık 10 saniye basılı tutun. Cihazın titreştiğini hissettiğinizde ve ekrandaki Samsung Galaxy A9 logosunu gördüğünüzde düğmelerden vazgeçmeyin. Telefonunuz daha sonra yeniden başlatılır ve umarım bir kez daha düzgün çalışmaya başlar.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

İndirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olup olmadığını kontrol etmeye çalışın ve telefonu Güvenli Modda başlatın. Telefonunuz bu modda başlatıldığında, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların çalışmasına izin verilir, böylece indirdiğiniz bir uygulamanın suçlu olup olmadığını belirlemeyi kolaylaştırabilirsiniz.

 • Telefon açık durumdayken, güç düğmesine basarak açın.
 • Menü açılırsa, Güvenli mod açmak için Kapat seçeneğine ve Güvenli seçeneğine dokunun.
 • Birkaç dakika bekleyin.
 • Cihaz şimdi Güvenli Modda başlatılıyor

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, hangi uygulamaya soruna neden olduğunu bulup kaldırmanız gerekir.

Önbellek bölümünü sil

Telefonunuz geçici verileri, depolama alanının belirli bir alanına kaydeder. Bu verilere daha iyi performans göstermesini sağlayan cihaz ile kolayca erişilebilir. Ancak bu geçici veriler bozulabilir ve cihazda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Soruna neden olanın bu olup olmadığını kontrol etmek için telefonunuzun önbellek bölümünü silmeniz gerekir.

 • Cihazını kapat.
 • Şimdi Bixby, Ses Açma ve Güç düğmelerini birkaç saniye basılı tutun.
 • Android Logosunun görüntülendiğini gördükten sonra, Güç ve Bixby düğmesini bırakın, ancak Kurtarma Modu ekranı görünene kadar Sesi Aç düğmesini basılı tutun
 • Şimdi Android Sistem Kurtarma Menüsü seçeneğini görebilirsiniz.
 • Önbellek silme bölümünü vurgulamak için ses seviyesi tuşlarını kullanın ve seçmek için güç düğmesini kullanın
 • Evet seçeneğini seçerek onaylayın

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Göz önünde bulundurulması gereken son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Telefon verilerinizi, işlem sırasında silineceği gibi yedeklediğinizden emin olun.

 • Telefonunuzun ayarlarına gidin.
 • Şimdi aşağı kaydırın ve Genel yönetim seçeneğini seçin
 • Sıfırla seçeneğine dokunun
 • Fabrika verilerine sıfırlamayı seçin
 • 'Her şeyi sil' seçeneğini seçin ve ardından cihazınız fabrika ayarlarına dönene kadar bekleyin.

Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuza henüz herhangi bir uygulama yüklemeyin. Sorun devam ederse ilk önce kontrol etmeyi deneyin. Sorunun devam etmesi durumunda, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve bunun zaten hatalı bir donanım bileşeninin neden olabileceğinden kontrol ettirmeniz gerekecektir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Merak etme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardımcı olabilirsek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.