Samsung Galaxy A90 5G Mobil Ağ Onarımı Yok Sorun Yok

#Samsung #Galaxy # A90 # 5G, 5G standardını destekleyen, piyasaya sunulan en yüksek kaliteli Android akıllı telefon modellerinden biridir. Hem ön hem de arkada Corning Gorilla camlı bir alüminyum çerçeveden yapılmış sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. 1080 x 2400 piksel çözünürlüğe sahip 6.7 inç Süper AMOLED ekran kullanıyor. Arkada üçlü kamera sistemi varken ön tarafta 32MP selfie kamerası var. Kaputun altında, 6 / 8GB RAM ile eşleştirilen güçlü Snapdragon 855 işlemci var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, mevcut olmayan Samsung Galaxy A90 5G mobil ağını ele alacağız.

Bu konuda Samsung Galaxy A90 5G veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy A90 5G Mobil Şebeke Kullanılamaz Sayı Nasıl Düzeltilir?

Aşağıda listelenen önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini yapmadan önce telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olun. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm. Taşıyıcı ile ilgili yazılım güncellemelerini kontrol etmeniz önemlidir, çünkü bu genellikle taşıyıcıyla ilgili bağlantı hatalarını giderir.

Bölgenizin iyi bir ağ sinyali olduğunu doğrulayın.

Taşıyıcınızın hiç alım alamayacağı belirli yerler var. Kapsama ile ilgili bir sorun olup olmadığını doğrulamak için telefonunuzun güçlü bir sinyal alıp almadığını kontrol edebilirsiniz. Aynı ağ altındaki diğer cihazların da aynı sorunu yaşadığını kontrol etmelisiniz.

Ancak, mükemmel bir şebeke kapsama alanına sahip bir alandaysanız ancak telefonunuz hiç sinyal alamıyorsa, sorunun bir şebeke kesintisi nedeniyle oluşması ihtimali vardır. Kesinti olup olmadığını doğrulamak için taşıyıcıyla iletişime geçmelisiniz ve yok ise, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarına devam etmelisiniz.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Bozuk bir verinin neden olduğu bir yazılım sorununun bu soruna neden olabileceği durumlar vardır, bu nedenle telefon yazılımınızı yenilemeniz gerekecektir. Yapmak isteyeceğiniz, cihazdaki bozuk geçici verileri ortadan kaldıracak olan telefonu yeniden başlatmaktır. Bu adım, genellikle bu tür bir sorunu gideren telefona şebeke bağlantısı kurar.

  Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin.

Samsung Galaxy A90 5G cep telefonu şebekesi kullanılabilir durumunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

SIM kartınızı kontrol edin

Telefonun SIM kartındaki bir sorun da bu soruna neden olabilir. Soruna neden olan şey buysa, telefonu kapatıp SIM kartı çıkartmanız gerekir. SIM kartı tekrar takmadan önce birkaç dakika bekleyin, sonra telefonu açın. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Arızalı bir SIM kartın neden olabileceği problemi ortadan kaldırmak için telefonunuzda farklı bir SIM kart kullanmaya çalışmanızı da tavsiye ederim.

Telefonun dolaşım durumunu doğrulayın.

Kendi ülkenizdeyseniz, telefonun dolaşım durumunun kapalı olduğunu görmelisiniz. Bu, genellikle farklı bir ülkeden dönen ve hala cihazın dolaşım durumunu etkinleştiren yolcular için geçerli olacaktır. Telefonunuzun dolaşım ayarlarına, Ayarlar> Bağlantılar> Mobil şebekeler> Veri dolaşımı seçeneklerinden erişebilirsiniz.

Samsung Galaxy A90 5G cep telefonu şebekesi kullanılabilir durumunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Uçak Modunun kapalı olduğundan emin olun

Uçak modu, telefonunuzun genellikle bir uçaktayken açık olan bir ayardır. Etkinleştirildiğinde, telefonunuz herhangi bir kablosuz sinyali almaz veya iletmez, böylece uçak elektronik cihazlarını etkilemeyecektir. Samsung Galaxy A90 5G cep telefonu şebekesi kullanım dışı durumuyla karşı karşıya kalırsanız, uçak kipinin kapalı olduğundan emin olmalısınız veya açık konumdaysa bu anahtarı açmayı deneyebilirsiniz.

Telefon şebekesi ayarlarını sıfırla

Telefonunuzun şebeke ayarlarının, operatörünüzün kullandığı cihaz ile uyumlu olmaması ihtimali var;

Sıfırlamadan sonra aşağıdakiler gerçekleşecektir.

  Saklanan Wi-Fi ağları silinecek. Eşleştirilmiş Bluetooth cihazları silinecek. Arka plan veri senkronizasyon ayarları açılacak. Müşteri tarafından manuel olarak açılıp kapatılan uygulamalarda kısıtlayıcı ayarlar yapılır. modu otomatik olarak ayarlanacaktır.

Sıfırlama yapmak

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla seçeneklerini seçin. SIFIRLA AYARLARI’na dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin. SIFIRLA AYARLARI’na dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Samsung Galaxy A90 5G cep telefonu şebekesi kullanılabilir durumunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Bazen bu soruna Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama neden olabilir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırılmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekir.

  Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyordur. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verilerinin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Telefonu kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı göründüğünde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.)’ Önbellek bölümünü sil ‘i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.’ Seçmek için Güç tuşuna basın.Geçmek için Ses kısma tuşuna basın ‘ evet ‘seçeneğini seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Samsung Galaxy A90 5G cep telefonu şebekesi kullanılabilir durumunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, bunun bir yazılım arızası olması ihtimalini doğurur. Şu an bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

  Telefonu kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı göründüğünde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.) Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘Seçmek için Güç düğmesine basın. Evet – tüm kullanıcı verilerini silin ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın. Telefonu, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın.

Yukarıda listelenen adımları uyguladıktan sonra bile sorun devam ederse, bu durum zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabilir. Şu an yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine getirmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.