Samsung Galaxy aygıtlarında 'kamera başarısız oldu' nasıl giderilir?

Android cihazlarda 'Uyarı: Kamera Başarısız' hata mesajının birçok raporunu duyduk ve çoğu Samsung sahiplerine göründü. İyi haber, sinir bozucu iken kameranızla olan arıza yerine bir yazılım sorunu olması ihtimali var. Samsung Galaxy cihazlarında 'kamera başarısız oldu' şeklindeki düzeltmeleri aşağıda bulabilirsiniz.

 • Android telefonlarınızla daha iyi fotoğraflar çekmek için
 • Android için en iyi kamera uygulamaları

Son değişiklikleri vurgulayın Evet Hayır

Doğrudan şunlara atla:

 • Samsung Galaxy S8'de 'Kamera Başarısız' düzeltildi
 • Samsung Galaxy S7 / S7 Edge'de 'Kamera Başarısız' düzeltildi
 • Samsung Galaxy S6 / S6 Edge'de 'Kamera Başarısız' düzeltildi
 • Samsung Galaxy S5'te 'Kamera Başarısız' düzeltildi
 • Samsung Galaxy S3 veya S4'te 'Kamera Başarısız' düzeltildi

Aşağıda ayrıntıları verilen adımlar zor ve zaman alıcı değildir, ancak cihazınızı denemeden önce pilinde iyi bir şarj olduğundan emin olmanız gerekir. Pil seviyesi çok düşükse, kamera sık sık çalışmaz, bu nedenle başka bir şeyi denemeye başlamadan önce bunu kararlaştırmaya değer. Çoğu durumda, bu çözümler cihazınızdaki herhangi bir fotoğrafı veya verileri kaybetmeyi gerektirmez ancak özellikle fabrika ayarlarına sıfırlama işleminin yapılması gereken noktaya gelmesi durumunda kaybetmek istemediğiniz her şeyi yedeklemenizi öneririz.

Android'de 'Camera Failed' nasıl giderilir: Samsung Galaxy S8 / S8 +

Samsung Galaxy S8, selefi Galaxy S7'ye yakın bir akrabası. Bu nedenle önce kameranın arıza sorununu çözüp çözemediklerini görmek için S7'nin adımlarını da denemelisin. Bu işe yaramazsa, Galaxy S8'de bu sorunu düzeltmeyi deneyebileceğiniz aşağıdaki ek yöntemler vardır:

 • Bazen modası geçmiş uygulamalar bu soruna neden olabilir. Cihazınızdaki tüm uygulamaların güncellendiğinden emin olun. Hangi uygulamaların güncellendiğini ve hangilerinin güncelleneceğini kontrol etmek için Google Play Store'a gidin ve "Uygulamalarım ve oyunlarım" ı açın. Uygulamaları güncelledikten sonra kamera sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.
 • Galaxy S8'i güvenli moda geçirin. Önce cihazı tamamen kapatın. Sonra, Samsung logosu ekranda görünene kadar güç düğmesini basılı tutun. Ardından, telefon yeniden başlatmayı tamamlayana ve ekranın sol alt köşesinde 'güvenli mod' görünene kadar ses seviyesi düğmesini basılı tutun. Güvenli modda 'Kamera Başarısız' hatası oluşmazsa, bazı üçüncü taraf uygulaması soruna neden oluyor. Kamera arızası başlamadan hemen önce kurulu olanlardan başlayarak sorumlu birini anlayıncaya kadar uygulamaları birer birer kaldırın.

 

Android'de 'Camera Failed' nasıl giderilir: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

Bir tanesi telefonunuzun kamera sorununu çözene kadar, bu adımların hepsini deneyin:

 • Telefonu yeniden başlatın.
 • Yeniden başlatma işe yaramazsa, Ayarlar> Uygulamalar> Uygulama yöneticisi> Kamera uygulaması ile önbellek ve kamera uygulamasının verilerini temizleyin. Sonra Force Stop (Durdur Zorla'ya) dokunun ve Clear Data (Veri Silme) ve Clear Cache (Önbellek Temizle) seçeneklerini seçtiğiniz Storage (Depolama) menüsüne gidin.
 • Kamera uygulama verilerinizi temizlerseniz ve önbellek işe yaramazsa önbellek bölümünüzü silin. Telefonu kapatın, ekranda açılan Samsung logosunu görene kadar Güç, Giriş ve Ses Seviyesini Artır düğmelerine birlikte basıp basılı tutun ve telefon kurtarma moduna geçecektir. Wipe Cache Partition (Önbellek Bölmesini Temizle) seçeneğinin üzerine gelmek için Volume down düğmesini kullanın ve ardından başlamak için Power (Güç) düğmesine basın. İşiniz bittiğinde, telefonunuzu yeniden başlatın.
 • Bütün bunlar işe yaramazsa, problem muhtemelen Smart Stay ile ilgilidir. Bazı kullanıcılar, arkadaki kamera açıldığında bir yazılım hatası varmış gibi görünüyor; ancak bu işlev yalnızca açık olduğunda, Smart Stay zaten ekranı gördüğünüzde bunu algılamak için zaten ön kamerayı kullanıyor çünkü kalıyor. üzerinde. Telefonunuzun ekran ayarları menüsüne gidin ve sorunu geçici olarak düzeltmek için Smart Stay'i kapatın. Samsung'a göre, bu konudaki uzun süredir düzeltme, telefonun yazılımının güncel olduğundan emin olmaktır; yazılım sorunu güncellemelerden birinde zaten düzeltilmiştir.

Android'de 'Camera Failed' nasıl giderilir: Samsung Galaxy S6 / S6 Edge

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge'deki 'kamera başarısız' hataları nadir ancak bazı kullanıcılar bunları yaşıyor. Çoğu durumda sorun, işleri mahveden bir üçüncü taraf uygulaması gibi görünüyor; bu nedenle, güvenli modda önyükleme, bunu test etmenin yoludur: telefonunuzu kapatın, Güç tuşunu basılı tutun ve Samsung logosu göründüğünde, bırakın ve yerine Ses Kapat düğmesini basılı tutun. Telefonunuz artık güvenli modda yeniden başlatılmalıdır.

Kamera bu modda çalışırsa, bir donanım veya üretici yazılımı sorununuz bulunmuyor demektir. Maalesef güvenli modda çalışmazsa, yapabilirsin. Yine de perakendecinize acele etmeyin: yukarıda belirtilen adımları deneyin. Birçok durumda fabrika ayarlarına sıfırlama, cihazınıza kamera sorununu çözmek için gereken tekmeyi sağlayabilir.

Camera issues on the S6 Edge are usually due to third party apps misbehaving. / © AndroidPIT

Android'de 'Camera Failed' nasıl giderilir: Samsung Galaxy S5

Bir Samsung Galaxy S5 cihazınız varsa, bununla ilgili iyi haberler ve kötü haberler var. İyi haber; kamerada başarısız olan hata, S3 ve S4 için olduğu gibi aynı nedenden ve çözümden çok yüksek bir olasılıktır. Kötü haber, cihazınızın bir donanım hatasına sahip olabileceği olasılığı düşük olmasıdır; Sınırlı sayıda S5 cihazında hatalı kameralar vardı.

Yapılması gereken ilk şey, yukarıda ayrıntılarıyla açıklanan adımları izlemektir, ancak bunların hiçbiri işe yaramıyorsa, S5'ten kimin aldığına bağlı olarak perakendeciniz, operatörünüz veya Samsung'un kendisi ile konuşmanız gerekebilir.

In some rare cases, the Galaxy S5 cameras were actually faulty. / © AndroidPIT

Android'de 'Camera Failed' nasıl düzeltilir: Samsung Galaxy S3 veya Samsung Galaxy S4

Birçok durumda, 'kamera başarısız oldu' hatası oluşur, çünkü Kamera uygulaması kendisini biraz rahatsız ediyor. Sık sık bunu basit bir temizlik derecesi ile çözebilirsiniz. Ayarlar> Uygulamalar Yöneticisi'ne gidin ve ardından Tüm Uygulamalar için sola hızlıca kaydırın. Kamera uygulamasına gidin ve üzerine dokunun. Şimdi Force Stop'a ve ardından Önbelleği Temizle'ye, ardından Verileri Temizle'ye dokunun. Endişelenmeyin: bu, fotoğraflarınızdan hiçbirini silmeyecek, ancak fotoğraf makinenizin ayarlarını silecek ve böylece ayarlarınızı tekrar ayarlamanız gerekecek. Telefonunuzu yeniden başlatın ve işe yarayıp yaramadığını görün.

Aksi takdirde, adım iki önbellek bölümünü temizlemektir. Bunu yapmak için telefonunuzu kapatın ve Ses Seviyesi Arttır, Güç ve Ev tuşunu basılı tutun. Telefon titreştikten sonra Gücü serbest bırakın ancak diğer iki düğmeyi basılı tutun. Android Kurtarma ekranını gördükten sonra, ses kısma tuşunu kullanarak Önbellek Bölmesini Sil seçeneğine gidin ve seçmek için Güç tuşunu kullanın. Bu, verilerinizi silmeyecek, ancak uygulamanın önbelleğini sıfırlamalı ve bu da sorunu çözmeli.

Hiçbir şey değil? Nükleer seçenek zamanı: Fabrika sıfırlaması. İhtiyacınız olan her şeyin yedeklerini aldığınızdan emin olun, çünkü telefonunuz herhangi bir şey olmadan fabrika-taze koşullara geri dönecektir.

Hâlâ sevinç yok mu Uygulamayı tamamen boşaltın ve mükemmel Google Kamerayı (KitKat veya daha yenisi zorunludur) veya muhteşem üçüncü parti kamera uygulamalardan birinde deneyin. İncelemeleri dikkatlice okuyun: bazı kamera uygulamaları diğerlerinden daha iyidir. Topuklu bir tane yerleştirmenin anlamı yok.

If all else fails, clearing the system cache on any Android device can help fix little annoying errors. / © AndroidPIT

Android cihazınızda rezil "kamera arızası" hatasıyla karşılaştınız mı? Samsung mu oldu yoksa başka bir şey üzerinde mi? Bir uygulama suçlu muydu, yoksa cihazı dükkana geri götürmek zorunda kaldınız mı? Yorumları bize bildirin.

Samsung Galaxy S8 nereden alınır

Best price

New CAT S60 FLIR Thermal Camera Dual SIM Waterproof Unlocked – EU / RoW variant

£429.00

£429.00 total

Check Offer

Samsung G950F GALAXY S8 (Midnight Black) Salesstart 28.4. unlocked

£608.40

£608.40 total

Check Offer

Samsung G950F Galaxy S8 (Arctic Silver) Salesstart 28.4. unlocked

£621.60

£621.60 total

Check Offer

Samsung G950F GALAXY S8 (Orchid Grey) Salesstart 28.4. unlocked

£621.60

£621.60 total

Check Offer