Samsung Galaxy cihazlarında ‘kamera başarısız oldu’ hatası nasıl düzeltilir

Android cihazlarda meydana gelen ‘Uyarı: Kamera Başarısız’ hata mesajının birçok raporunu duyduk ve bu durum en sık Samsung sahipleri için gerçekleşti. İyi haber şu ki, can sıkıcı olsa da, muhtemelen kameranızdaki hatadan çok bir yazılım problemi. Samsung Galaxy cihazlarında ‘kamera arızası’ nasıl düzeltilir?

Doğrudan atla:

  Samsung Galaxy S10 / S10’daki ‘Kamera Başarısız Oldu’ + Samsung Galaxy S9 / S9’daki ‘Kamera Başarısız Oldu’ düzeltildi + Samsung Galaxy S8 / S8’deki ‘Kamera Başarısız’ düzeltildi Samsung Galaxy S7 / S7’deki Düzeltme ‘Kamera Başarısız’ düzeltildi Samsung Galaxy S6 / S6 Edge Fix ‘Samsung Galaxy S3 veya S4’teki’ Kamera Başarısız Oldu ‘düzeltmesi

Aşağıda ayrıntıları verilen adımlar zor veya zaman alıcı değildir, ancak denemeden önce cihazınızın pilinde iyi bir şarj olduğundan emin olmalısınız. Pil seviyesi çok düşükse, kamera çoğu zaman çalışmaz, bu nedenle başka bir şey denemeye başlamadan önce buna dikkat etmeniz gerekir. Çoğu durumda, bu çözümler cihazınızdan herhangi bir fotoğraf veya veri kaybetmeyi içermez, ancak özellikle fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gereken noktaya geldiğinde kaybetmek istemediğiniz herhangi bir şeyi yedeklemenizi öneririz.

Android’de ‘Kamera Başarısız Oldu’ düzeltmek için nasıl: Samsung Galaxy S10 / S10 +

Samsung Galaxy S bayrak gemilerinin en son yinelemeleri bile bu hataya karşı bağışık değil, Galaxy S10 ve S10 + ‘ın fantastik (ve pahalı) kamera ekipmanları ile daha da sinir bozucu hale geldi. İlk önce ilk şey. Google Play mağazasını açıp Uygulamalarım ve oyunlarımı kontrol ederek telefonunuzu yeniden başlatmayı ve uygulamalarınızın güncel olduğundan emin olun. Bu işe yaramazsa, aşağıdakileri deneyebilirsiniz:

Kamera uygulamasını durdurmaya zorla

  Ayarlar> Uygulamalar’ı aç ve Kamera uygulamasını bul ve üzerine dokunun. Zorla durdur öğesine dokunun.

Uygulama tercihlerini sıfırla

  Açık Ayarlar> Uygulamalar’ı seçin Sağ üst kısımda Daha Fazla’yı seçin Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin Cihazınızı yeniden başlatın Varsayılan bir uygulamadan kaynaklanıyorsa, bu sorunu çözmelidir.

Bu çözümlerin hiçbiri işe yaramazsa, bu listeye devam etmeli ve daha eski cihazlar için çözümleri denemelisiniz, S9 ve S9 + ile başlayın. Menüdeki ifadeler hiç bu kadar farklı olmayabilir, ancak seçenekler aynı kalacak.

Android’de ‘Kamera Başarısız Oldu’ düzeltmek için nasıl: Samsung Galaxy S9 / S9 +

Yine, şu anda ikinci Samsung Galaxy S serisi akıllı telefonlardan birini kullanıyorsanız, tüm uygulamalarınızın güncel olup olmadığını kontrol etmeye değer. Bu işe yaramazsa, cihazınızı sıfırlamayı deneyin. Bu işe yaramazsa, aşağıdaki talimatların listesini izleyin.

Kamera uygulaması önbelleğini temizle

  Açık Ayarlar> Uygulamalar Kamera uygulamasını bulun ve dokunun. Depolama üzerine dokunun. Önbelleği temizle öğesini seçin.

Kamera uygulaması verilerini temizle

  Açık Ayarlar> Uygulamalar Kamera uygulamasını bulun ve dokunun. Depolama üzerine dokunun.

Güvenli moda önyükleme

Bazen bir üçüncü taraf kamera uygulaması, varsayılan kamera uygulamasıyla ilgili sorunlara neden olabilir. Güvenli modda önyükleme (3. taraf yazılımı devre dışı bırakır), sorunun üçüncü taraf kamera uygulamasından kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemenin en iyi yoludur. Daha sonra sorunu çözmek için sorun uygulamasını kaldırabilirsiniz.

  Cihazı tamamen kapatın. Logo görünene kadar basılı tutun Güç düğmesini serbest bırakmak için logo göründüğünde ve ses kısma düğmesini basılı tutun Cihaz ekranınızın altında güvenli mod göründüğünde düğmeyi bırakın

Sistem önbelleğini temizle

  Aygıtı kapatma Ses açma düğmesine, Bixby düğmesine ve güç düğmesine basın ve basılı tutun Komut yok mesajı göründüğünde ekrana dokunun. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için ses seviyesi tuşlarını kullanın ve seçmek için güç düğmesini kullanın Onaylamak için evet’i seçin

AndroidPIT Samsung Galaxy S9 0978

Fabrika ayarları

Fabrika ayarlarına sıfırlama, cihazın tüm verilerinizi ve dosyalarınızı kaldıracak varsayılan yazılımına döndürülmesini içerir, bu yüzden denemeden önce yedeklediğinizden emin olun.

  Cihazı kapatın ve açma / kapatma düğmesine, Bixby düğmesine ve güç düğmesine basın ve basılı tutun Komutu yok mesajı göründüğünde ekrana dokunun. Silme verilerini / fabrika ayarlarına sıfırlamayı vurgulamak için ses seviyesi tuşlarını kullanın ve seçmek için güç düğmesini kullanın Onaylamak için evet’i seçin

Android’de ‘Kamera Başarısız Oldu’ düzeltmek için nasıl: Samsung Galaxy S8 / S8 +

Samsung Galaxy S8 selefi Galaxy S7’nin yakın bir akrabasıdır, bu yüzden ilk önce S7’nin kamera arızası sorununu çözüp çözmediklerini görmek için gerekli adımları atmalısınız. Bu işe yaramazsa, bu sorunu Galaxy S8’de çözmeye çalışabileceğiniz aşağıdaki ek yöntemler vardır:

  Bazen eski uygulamalar bu soruna neden olabilir. Cihazınızdaki tüm uygulamaların güncellendiğinden emin olun. Hangi uygulamaların güncellendiğini ve hangilerinin güncellenmesi gerektiğini kontrol etmek için Google Play mağazasına gidin ve ‘Uygulamalarım ve oyunlarım’ı açın. Uygulamaları güncelledikten sonra, kamera sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Galaxy S8’i güvenli modda başlatın. İlk önce cihazı tamamen kapatın. Ardından, Samsung logosu ekranda görünene kadar güç düğmesini basılı tutun. Ardından, telefon yeniden başlatmayı tamamlayana ve ekranın sol alt köşesinde ‘güvenli mod’ görünene kadar ses düğmesini basılı tutun. ‘Kamera Başarısız Oldu’ hatası güvenli modda gerçekleşmezse, bazı üçüncü taraf uygulamaları soruna neden olmaktadır. Kamera arızasından hemen önce kurulu olanlardan başlayarak sorumlu olanı bulana kadar uygulamaları birer birer kaldırın.

Android’de ‘Kamera Başarısız Oldu’ düzeltmek için nasıl: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

Biri telefonunuzun kamera sorununu çözene kadar bu adımları sırayla deneyin:

  Telefonu yeniden başlatın. Yeniden başlatma işe yaramazsa, kamera uygulamasının önbelleğini ve verilerini Ayarlar> Uygulamalar> Uygulama yöneticisi> Kamera uygulaması ile temizleyin. Sonra Durdurmaya Zorla’ya dokunun ve Verileri Temizle ve Önbelleği Temizle’yi seçtiğiniz Depolama menüsüne gidin. Kamera uygulaması verilerinizi ve önbelleğinizi temizlemek işe yaramazsa, önbellek bölümünüzü silin. Telefonu kapatın, Güç, Ana Sayfa ve Sesi Açma düğmelerine birlikte basın ve ekranda Samsung logosunun belirdiğini ve telefonun kurtarma moduna geçene kadar basılı tutun. Önbellek Bölümünü Sil seçeneğinin üzerine gitmek için Sesi azalt düğmesini kullanın ve sonra başlamak için Güç düğmesine basın. İşiniz bittiğinde telefonunuzu yeniden başlatın. Bunların hepsi işe yaramazsa, sorunun Smart Stay ile ilgisi var. Bazı kullanıcılar, arka kamera başlatıldığında bir yazılım hatası olduğunu bildirdi, ancak yalnızca bu işlev açıkken, muhtemelen Smart Stay zaten ekrana baktığınızı algılamak için ön kamerayı kullanıyor, böylece kalmaya devam ediyor üzerinde. Geçici olarak sorunu çözmek için telefonunuzun ekran ayarları menüsüne gidin ve Smart Stay’i kapatın. Samsung’a göre bunun için uzun vadeli bir çözüm, telefonunuzdaki yazılımın güncel olduğundan emin olmak, çünkü yazılım sorunu zaten güncellemelerden birinde giderildi.

Android’de ‘Kamera Başarısız Oldu’ düzeltmek için nasıl: Samsung Galaxy S6 / S6 Edge

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge’teki ‘kamera arızalı’ hata raporları nadirdir, ancak bazı kullanıcılar onlarla karşılaşmaktadır. Çoğu durumda, sorun işleri berbat eden üçüncü taraf bir uygulama gibi görünmektedir; bu nedenle güvenli kipte önyükleme, bunu test etmenin bir yoludur:

  Telefonunuzu kapatın Güç tuşunu basılı tutun ve Samsung logosu göründüğünde bırakın ve bunun yerine Ses Kısma düğmesini basılı tutun. Telefonunuz şimdi güvenli modda yeniden başlatılmalıdır.

Kamera bu modda çalışıyorsa, bir donanım veya ürün yazılımı sorununuz yoktur. Ne yazık ki güvenli modda çalışmıyorsa, o zaman olabilir. Henüz satıcınıza acele etmeyin, ancak: önce yukarıda açıklanan adımları deneyin. Çoğu durumda fabrika ayarlarına sıfırlama, cihazınıza kamera sorununu çözmesi için gereken tekmeyi verebilir.

Androidpit Samsung S6 2334780

Android’de ‘Kamera Başarısız Oldu’ düzeltmek için nasıl: Samsung Galaxy S5

Samsung Galaxy S5’iniz varsa, bu konuda iyi ve kötü haberlerimiz var. İyi haber şu ki, kamera arızası hatası S3 ve S4 için olduğu gibi aynı sebep ve çözümlere sahip olma ihtimali çok yüksek. Kötü haber şu ki, cihazınızın gerçekten bir donanım arızası olma ihtimali azdır; sınırlı sayıda S5 cihazı hatalı kameralardan muzdaripti.

Yapılacak ilk şey, yukarıda ayrıntılı olarak verilen adımları izlemektir, ancak hiçbiri işe yaramazsa, S5’i nereden aldığınıza bağlı olarak satıcınız, operatörünüz veya Samsung ile konuşmanız gerekebilir.

androidpit samsung galaxy s5 26

Android’de ‘Kamera Başarısız Oldu’ düzeltmek için nasıl: Samsung Galaxy S3 veya Samsung Galaxy S4

Çoğu durumda, ‘kamera başarısız’ hatası meydana gelir, çünkü Kamera uygulaması bir parça karışıklığa neden oldu. Bunu oldukça basit bir temizlik işiyle çözebilirsiniz.

  Ayarlar> Uygulamalar Yöneticisi’ne gidin ve ardından Tüm Uygulamalar için sola kaydırın. Kamera uygulamasına doğru aşağı kaydırın ve üzerine dokunun. Şimdi Zorla Durdur’a, ardından Önbelleği Temizle’ye, ardından Verileri Temizle’ye dokunun. Endişelenmeyin: bu, fotoğraflarınızın hiçbirini silmez, ancak fotoğraf makinenizin ayarlarını siler, böylece fotoğraflarınızı tekrar ayarlamanız gerekir. Telefonunuzu yeniden başlatın ve işe yarayıp yaramadığına bakın.

Olmadıysa, ikinci adım önbellek bölümünü temizlemektir. Bunu yapmak için:

  Telefonunuzu kapatın ve Sesi Aç, Güç ve Giriş tuşunu basılı tutun. Telefon titreştiğinde, Gücü serbest bırakın ancak diğer iki düğmeyi basılı tutun. Android Recovery ekranını gördüğünüzde, sesi azaltma tuşunu kullanarak Önbellek Bölümünü Sil seçeneğine gidin ve seçmek için Gç düğmesini kullanın. Bu verilerinizi silmez ancak uygulamanın önbelleğini sıfırlamalı ve bu da sorunu çözmelidir.

Hiçbir şey değil? Nükleer seçenek zamanı: fabrika ayarlarına sıfırlama. İhtiyacınız olan her şeyin yedeğini aldığınızdan emin olun, çünkü telefonunuz üzerinde hiçbir şey olmadan telefonunuzu fabrika koşullarına geri döndürür.

Hala neşe yok mu? Uygulamayı tamamen boşaltın ve mükemmel Google Kamerayı (KitKat veya daha yenisi gerekli) veya oradaki harika üçüncü parti kamera uygulamalarından birini deneyin. Ancak yorumları dikkatlice okuyun: Bazı kamera uygulamaları diğerlerinden daha iyidir. Topal olanı kurmanın bir anlamı yok.

AndroidPIT Samsung Galaxy S5 clear cache partition 1 cropped

Android cihazınızda rezil ‘kamera arızası’ hatasıyla karşılaştınız mı? Samsung’da mı yoksa tamamen başka bir şeyde mi? Bir uygulama suçlu muydu, yoksa cihazı tekrar dükkana mı götürmek zorundaydın? Yorumlarda bize bildirin.