Samsung Galaxy J3 APN Ayarı nasıl düzeltilir?

#Samsung #Galaxy # J3, iletişim için gerekli olan tüm temel özellikleri sunan piyasadaki mevcut akıllı telefon modellerinden biridir. Bu telefon 5 inç IPS LCD ekrana sahiptir ve 2GB RAM ile birleştirilmiş bir Exynos 7570 işlemci tarafından desteklenmektedir. 8MP arka kamera ve 5MP ön kamerasıyla iyi kalitede fotoğraflar bile çekebiliyor. Bu, sağlam bir performans telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son taksitinde Galaxy J3 APN ayarını ele alacağız.

Bu konu için bir Samsung Galaxy J3 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bu, ekli dizeler olmadan sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı bir şekilde çalışılmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy J3 APN Ayarı nasıl düzeltilir?

Sorun: Birisinin bana yardımcı olabileceğini ümit ediyorum, net cevaplar olmadan tüm gün boyunca forumları okuyorum. Costco'dan bir Samsung J3 aldım, daha önce telus ağında kullandım ve şu anda tedarikçimi Rogers'a değiştirdim. Telefon, aramalar ve metinler için çalışıyor ancak içeriğe girmem ve APN'yi değiştirmem için tavsiye edilmediğim bir veri yok, ancak ayarlara> ağ bağlantıları> Mobil ağlar >> erişim noktaları geldiğimde. Bunu değiştirme seçeneğim grileşiyor. Yemin ederim, Telus'la kurduğumda bu konuyu aldım ve çalışmayı başarabildiler. Şimdi ise Rogers'a birkaç kez konuştum ve hatta Rogers mağazasına gittim ve bana yardım edemiyorlar. Kendimi çok stresli hissediyorum ki, eğer birisinin buna bir cevabı varsa veya düzeltilip düzeltilemeyeceğimi biliyorsa lütfen bana bildirin.

Çözüm: Telefondaki sorun giderme adımlarını uygulamadan önce, en yeni yazılım sürümünde çalıştığından emin olmanız en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm.

APN ayarının grileştirilmesinin nedenlerinden biri, telefon yazılımındaki bir kısıtlamanın sadece bir aksaklık olabileceğinden kaynaklanmaktadır. Bunu düzeltmek için aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyin.

Yumuşak Sıfırlama Gerçekleştirin

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, yumuşak bir sıfırlamadır. Bu, genellikle telefon yanıt vermediğinde veya yazılımın yenilenmesi nedeniyle küçük bir yazılım hatası meydana geldiğinde yapılır.

 • Güç ve Sesi kısma tuşunu 15 saniyeye kadar basılı tutun.
 • Cihaz yeniden başladığında bekleyin.

Telefon modelinizin çıkarılabilir bir bataryası varsa, bataryayı çıkardıktan sonra güç düğmesini en az bir dakika basılı tutun. Pili tekrar takın, ardından telefonu açın.

APN ayarlarını değiştirip değiştirmediğinizi kontrol etmeyi deneyin.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Yaptığınız yazılım sıfırlaması sorunu çözmezse, sonraki adım telefonun önbellek bölümünü silmektir. Bu, telefon yazılımı tarafından saklanan geçici verilerin silinmesi durumunda, bu soruna neden olabilir.

 • Telefonu kapat.
 • Sesi Aç ve Yuva tuşlarını basılı tutun.
 • Cihaz titreşene kadar Güç tuşunu basılı tutun, ardından bırakın. Tüm zaman Sesi Yükselt ve Ana Tuşlara basmaya devam edin.
 • Android Recovery ekranını gördüğünüzde, Sesi Yükselt ve Ana Tuşları serbest bırakın.
 • Önbellek bölümünü silmek için Aşağı kaydırmak için Ses tuşlarını kullanın, ardından seçmek için Güç tuşunu kullanın.
 • Evet seçeneğine gitmek için Ses tuşlarını kullanın, ardından seçmek için Güç tuşunu kullanın.
 • Şimdi sistemi yeniden başlatmak için Ses tuşlarını kullanın, ardından seçmek için Güç tuşunu kullanın.

Fabrika ayarlarına sıfırla

Dikkate alınması gereken son bir sorun giderme adımı, fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonu orijinal fabrika durumuna geri döndürecek ve genellikle bir yazılım aksaklığından kaynaklanması durumunda sorunu çözecektir.

 • Telefonu kapat.
 • Sesi Açma tuşunu ve Ana tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 • Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, sadece Güç tuşunu bırakın
 • Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 • W Veri sil / fabrika ayarlarına sıfırla ’seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
 • Seçmek için Güç düğmesine basın.
 • 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
 • Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 • Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
 • Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlama tamamlandığında, hemen telefon APN ayarlarını değiştirip değiştiremeyeceğinizi kontrol edin. Hala erişilemiyorsa, telefonun mevcut ürün yazılımı sürümü tarafından engellenebilir. Sorunu düzeltmek için telefona farklı bir stok ürün yazılımı dosyasını aktarabilirsiniz. Ürün yazılımı dosyasını Sammobile web sitesinden indirebilirsiniz. Telefonunuzu nasıl yakacağınız ile ilgili talimatlar bu web sitesinde de bulunabilir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Endişelenme, sorularınız için size tek bir kuruş talep etmeyiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz, ancak hızlı bir cevabı garanti edemeyiz. Size yardımcı olabilseydik, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak yaymamıza yardımcı olun.