Samsung Galaxy J3 ile “Maalesef, TouchWiz home durdu” hatası düzeltildi (kolay adımlar)

TouchWiz Samsung’un aygıtları için kullandığı kullanıcı arayüzü ve neredeyse tüm aygıtları kullanıyor. Önceden, arka planda çalışan iki TouchWiz servisi var, ancak bugün sadece TouchWiz evi var ve “Maalesef, TouchWiz evi durdu” hatası temelde sadece bir bildirimdir, böylece kullanıcılar yerleşik kullanıcı arayüzünün kilitlendiğini bilirler. bazı sebepler.

TouchWiz çöktüğünde, servisin yeniden başlatılması sadece birkaç saniye sürecek ve ardından telefonunuzu hiçbir şey olmamış gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Bununla birlikte, telefonun donacağı ve tepkisizleşeceği durumlar vardır. Sonuç olarak, kullanıcı telefonu artık kullanamıyordu, çünkü fiziksel düğmeler bile olsa hiçbir komuta yanıt vermeyecekti. Telefon böyle davranırsa, o zaman bunun hakkında bir şeyler yapmanın zamanı geldi ve bu yazıda, nasıl yapılacağına dair size rehberlik edeceğim.

Farklı bir soruna çözüm arayan mal sahipleri için, Galaxy J3 sorun giderme kılavuzumuzu okuyucumuz tarafından bildirilen sorunların çoğuna değindik. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Çalışmazlarsa veya hala daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönderin.

Galaxy J3’te “TouchWiz ev durdu” hatası çözümü

Bu hata belirir ancak kendi kendine kaybolur ve telefonun donmasına neden olmazsa, sorun değil. Zaman zaman tekrar görünebilir, ancak telefonunuzu kullanmaya devam edebileceksiniz. Kişisel deneyimime dayanarak, bu hata genellikle giriş seviyesi bir cihaz olarak kabul edilen J3 gibi daha düşük özelliklere sahip telefonlarda ortaya çıkar. Bu hatanın oluşması RAM kullanımı nedeniyle olabilir; TouchWiz home, arka planda çalışan birçok uygulama nedeniyle telefonun RAM’i azaldığında durur. Ancak TouchWiz düştükten sonra yeniden başlatılacak ve diğer hizmetler veya uygulamalar kapatılacak bu yüzden bu sorun kendi kendine düzeliyor. Ancak, hata donma ve sistem çökmesini beraberinde getiriyorsa, bu farklı bir hikaye. Görünüşe göre, bir şey yapamazsınız çünkü telefon cevap vermiyor. Buradaki temel önceliğimiz, telefonun yanıt vermesini sağlamak ve böylece hata hakkında bir şeyler yapabilmenizdir. 2016 model Galaxy J3 veya daha önceki bir modelini kullanıyorsanız, telefonun yanıt vermesi için pili bir kaç saniye için çıkarabilir ve sonra geri yerleştirebilirsiniz. Böylece, arka planda çalışan tüm uygulamaları da kapatıyorsunuzdur ve bu sorunu tek başına düzeltir.

Telefonun 2017 modelini çıkarılabilir olmayan bir bataryayla kullanıyorsanız, telefonunuzun yanıt vermesi için bataryayı kolayca çıkaramazsınız. Bunun yerine, bunu yapmak zorundasınız:

  Ses Kısma düğmesini ve Güç tuşunu aynı anda 10 saniye boyunca basılı tutun.

Bu prosedür, akü bağlantısını kesmeyi simüle eden Zorunlu Yeniden Başlat dediğimiz şeydir. Bu soruna karşı etkilidir çünkü cihazınızı yeniden başlatmaya zorlar ve arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatır. Telefonunuz cevap vermezse, yapmayı deneyin …

  Önce Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Sesi Azalt düğmesini basılı tutarken Gç düğmesini basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye boyunca basılı tutun veya ekran açılıncaya kadar basılı tutun.

Bundan sonra, telefonunuz tekrar etkin hale gelecektir; bu nedenle, hatanın veya sorunun tekrarlanıp yaşanmayacağını bilmek için kullanmaya devam edin. Daha sık görülürse, sorun basit bir RAM yetersizliği sorunundan daha fazla olur. Nasıl giderileceğini bilmek için okumaya devam edin.

İLGİLİ MESAJLAR:

  “Ne yazık ki, Galeri durdu” hatasıyla karşılaşmaya devam eden Samsung Galaxy J3 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] “Ne yazık ki, Mesajlar durdu” hatasıyla nasıl düzeltilir Samsung Galaxy J3 nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J3 nasıl düzeltilir? “Ne yazık ki, Youtube durdu” hatası göstermeye devam ediyor [Sorun Giderme Kılavuzu] “Ne yazık ki, E-posta durdu” hatasını gösteren Samsung Galaxy J3 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J3 (2016) belirmeye devam ediyor “Maalesef, İnternet durdu ”Error [Sorun Giderme Kılavuzu] S Health uygulaması“ Maalesef S Health durdu ”hatasıyla karakterize Samsung Galaxy J3’te (2016) çökmeye devam ediyor [Sorun Giderme Kılavuzu]

Galaxy J3 ile “TouchWiz home durdu” hatası ile ilgili sorun giderme

Sadece TouchWiz sık sık çöküyorsa Galaxy J3’ünüzde sorun gidermeniz gerekecektir. Kaza yapacağı zamanlar olduğunu biliyorum, ancak bununla günde birkaç kez uğraşmak zorunda kalacaksınız. Aşağıdaki prosedürler, neyin ezilmesine sebep olduğunu belirlemenize ve umarım sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.

Telefonunuzu güvenli modda çalıştırın ve

Telefonu güvenli modda çalıştırmanızın nedeni, hatanın telefonunuza yüklediğiniz uygulamalardan biri veya bir kısmı tarafından tetiklenip tetiklenmediğini bilmenizdir. Bu modda, tüm üçüncü taraf uygulamaları geçici olarak devre dışı bırakılır; Telefonunuzu güvenli modda çalıştırmak nasıl:

  Aygıtı kapatın. Ekrandaki Güç tuşunu cihaz adıyla basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.

Telefon bu moddayken, kullanmaya devam edin ve hatanın hala görünüp görünmeyeceğini görmek için bekleyin. Bu durumda değilse, onu tetikleyen üçüncü taraf bir uygulama var. Bu uygulamayı bulun ve kaldırın:

  Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun.

Öte yandan, eğer TouchWiz güvenli moddayken hala çöküyorsa, bir sonraki prosedürü uygulayın.

Dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

“Ne yazık ki, TouchWiz durdu” hata mesajı oldukça küçük bir konudur ve diğer tüm prosedürler başarısız olursa kesinlikle sıfırlama ile düzeltebilirsiniz. Ancak hemen bir sıfırlama önermediğimizin nedeni, bazı sahiplerin aktarması veya kopyalaması için ne kadar veri gerektiğine bağlı olarak yapması zorluğudur. Bu noktada, başka bir seçenek yoktur, bu nedenle cihazınızı sıfırlamanız gerekir, ancak ondan önce, önemli dosya ve verilerinizi yedeklediğinizden emin olun. Yedeklemeden sonra, Google hesabınızı telefonunuzdan kaldırarak Fabrika Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakın ve ardından şu adımları izleyin:

  Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı göründüğünde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.) Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘Seçmek için Güç düğmesine basın. Evet – tüm kullanıcı verilerini silin ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Samsung Galaxy J3 “Ne yazık ki, Kamera durdu” hatası gösteren nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J3, kamera açıldığında “Uyarı: Kamera başarısız oldu” göstermeye devam ediyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J3 “Ne yazık ki, kamera belirdi” durdu ”hatası, diğer kamera sorunları [Sorun Giderme Kılavuzu] Donanım yazılımı güncellemesinden sonra önyükleme yapamayan veya açılmayan Samsung Galaxy J3 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu ve Potansiyel Çözümler] Samsung Galaxy J3 telefonunuz çok yavaş çalışmaya başladığında ne yapmalı? [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J3’ünüz suya düştüğünde ve bundan sonra açılmıyorsa yapmanız gerekenler [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J3’ün ölüm sorununun siyah ekranıyla nasıl düzeltileceği (kolay adımlar) Samsung Galaxy nasıl düzeltilir J3 açılamıyor ancak fişe takılı iken hala şarj ikonunu gösteriliyor [Sorun Giderme Kılavuzu]