Samsung Galaxy J3, J5 ve J7 (2017) için en iyi ipuçlarını ve püf noktaları

Tüm akıllı telefonlarda bir dizi gizli özellik veya en azından eğitimsiz bir göz bulmak zor olan özellikler bulunur. Bilgili, meraklı ve DIY meraklıları onları bulmak için cihazın iç kısımlarını incelemek isterken diğerleri sabrına sahip değildir ve çevrimiçi bir liste aramayı tercih ederler. İşte bizim: Samsung Galaxy J7 (2017) ve kardeşleri J5 (2017) ve J3 (2017) için ipuçlarımız.

  • Samsung Galaxy A5 (2017) – Galaxy J7 (2017): Gerçekten ne kadar farklısınız?
  • Samsung Galaxy A5 (2017) incelemesi: Premium özelliklere sahip orta menzilli bir cihaz

Samsung Galaxy J7 (2017)

Daima Açık Ekran modunu devre dışı bırakma

Bu hüner, Samsung cihazları için gerçek bir klasiktir. Varsayılan olarak, üretici her zaman Tarih, saat, pil yüzdesi ve bildirim simgelerini görüntüleyen Her Zaman Açık Gösterim modunu etkinleştirir. Bu ekran modu can sıkıcı olabilir, ancak söz veriyorum, yapılandırılabilir. Bunu yapmak için, Ayarlar'a gidin ve ekranın üst kısmındaki menüde Her Zaman Açık Ekranı'nı seçin. Daha sonra, görünümü değiştirebilir (örneğin, saati analoga çevirirsiniz) veya özelliği tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

Not interested in this feature? Deactivate it! © ANDROIDPIT

Samsung Galaxy J3 (2017), J5 (2017) ve J7 (2017)

Home düğmesi sayesinde ekranı yalnızca bir elle kullanın

Galaxy J7, kompakt bir akıllı telefondan çok uzak. Çapraz olarak 5.5 inç ölçüyor, bu yüzden tek elle kullanmak çok zor, belki de imkansız. Neyse ki, Samsung bunu akılda tutmuş ve bir elle akıllı telefonu kullanmanın bir yolunu sunuyor. Daha da iyisi, Ana ekran düğmesini ekran boyutuna uyum sağlayacak şekilde yapılandırabilmenizdir.

Ayarlar'a gidin ve Gelişmiş Özellikler için arama yapın. "Tek elle kullanım modu" nu seçin. "Touch" ı seçin. Bununla birlikte, Ana Ekran düğmesine arka arkaya üç defa dokunarak, ekranın iki tarafına da yerleştirebilirsiniz.

Kolay modu etkinleştirin

Bu özellik Samsung akıllı telefonlarda şimdilik mevcuttu ancak bazıları için pratik olsa da, oldukça gözden kaçırıldı. Çoğu kullanıcı telefonlarını bu modda kullanmak ister ancak teknolojiyi kullanmaktan çekinen bazıları (onları teknofob olarak adlandırabilirsiniz) basitçe, ekranın temel işlevleri görüntülemesini istemezsiniz; ekranlar dosyalarla dağınıklaşmaz ve (çok) can sıkıcı kısayollar .

Kolay modu etkinleştirmek için Görüntü Ayarları'na gidin. Ardından, Easy modunu etkinleştirmeniz yeterlidir ve hepsi bu kadar!

Easy mode to the right, one-handed mode to the left. © ANDROIDPIT

Donanımı test edin

Cihazınızın iyi çalışıp çalışmadığını kolayca anlayabilirsiniz, ancak çoğu zaman bir fincan çay içerken veya düştükten sonra bazı testler yapmanız gerekebilir. Renk ekranından dokunma tanımaya kadar çeşitli test türlerine erişmek için telefona * # 0 * # kodu girmeniz yeterlidir.

Does the touch screen work? © ANDROIDPIT

Ekrana dokunmadan fotoğraf çekin

Hepimize oldu. Hızlı bir şekilde fotoğraf çekmeniz gerektiğinde ve akıllı telefonunuzun kilidini açtığınızda, kamera uygulamasını açın ve fotoğraf çekmek için kamera düğmesine basın, yakalamak istediğiniz nesne kayboldu. Şans eseri, üreticiler bunu dikkate almış ve fotoğraf makinesini açmanın ve fotoğraf çekmenin daha basit yollarını sağlamışlardır. J7'de ve tüm Samsung akıllı telefonlarda, kamerayı açmak için Ana Ekran düğmesine iki kez hafifçe vurmanız ve fotoğraf çekmek için bir sesli düğmeyi deklanşör düğmesi olarak kullanmanız yeterlidir. Basit, değil mi?

Çoklu pencere modunu etkinleştirin

Bu mod, Android hayranları arasında iyi biliniyor ancak çaylaklar bu konuda çok fazla şey bilmiyorlar. Çok kullanışlı olabileceği için utanç verici. İki uygulamayı aynı anda görüntüleyebilirsiniz (biri ekranın solunda, diğeri sağ tarafta, yani akıllı telefon yatay olarak tutulduğunda). Sadece Ayarlar, Gelişmiş Özellikler, Çoklu ekrana gidin ve Bölmeyi etkinleştir ekran görüntüsü seçeneğini etkinleştirin . Ardından, bir uygulamaya gidin ve çok görevli düğmeye basın (Ana Ekran düğmesinin solunda). Ekranınız iki bölüme ayrılır. Boş bölümde açmak istediğiniz diğer uygulamayı yükleyebileceksiniz.

You can send an email while watching a YouTube video. © ANDROIDPIT

Bu cihazlarda başka ilginç özellikler biliyor musunuz? En çok hangi hüner hangisi? Yorumları bize bildirin!

Samsung Galaxy J7'in (2017) nereden satın alınır

  1. Samsung Galaxy J7 Çekirdekli 4G LTE Çift Sim 2017 Kilitli 16GB Siyah Altın Gümüş £ 149.95 € £ 149.95 toplamı
  2. Samsung Galaxy J7 Pro (2017) J730GM çift sim 32GB SIM ÜCRETSİZ / UNLOCKED – Pembe £ 186.99 £ 186.99 toplamı
  3. Samsung Galaxy J7 Pro (2017) J730GM çift sim 32GB SIM ÜCRETSİZ / UNLOCKED – Altın £ 186.99 £ 186.99 toplamı
  4. SAMSUNG GALAXY J7 CORE 2017 SİYAH 16GB ÇİFT SIM KİLİTLİ 4G £ 189.99 £ 189.99 toplamı
  5. Samsung Galaxy J7 Pro (2017) J730GM çift sim 32GB SIM ÜCRETSİZ / UNLOCKED – Siyah £ 196.99 € 196.99 toplamı

Compare prices