Samsung Galaxy J3 Mobil Veri Uçak Modu Geçiş Yapılmadıkça Çalışmıyor Sorun ve Diğer İlgili Sorunlar

Bugün piyasada bulabileceğiniz en iyi bütçeli Android akıllı telefonlardan biri #Samsung #Galaxy # J3. Bu telefon, amiral gemisi model cihazlara çok para harcamak istemeyen ancak aynı zamanda iyi performans göstermeyen bir cihaz istemeyen tüketiciler için idealdir. Bu telefon arama yapma, kısa mesaj gönderme ve alma ve sosyal medya hesaplarınızı kontrol etme konularında işi yapar. Sadece oyun çalıştırırken veya fotoğraf çekerken son derece iyi performans göstermesini beklemeyin. Birçok insan bu telefonu herhangi bir sorun yaşamadan günlük sürücüsü olarak kullanmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, uçak modu değiştirildikten ve diğer ilgili sorunlardan kaynaklanmadıkça çalışmayan Galaxy J3 mobil verilerle mücadele edeceğiz.

Bu konuda bir Samsung Galaxy J3 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Bu serideki önceki bölümlere göz atmak istiyorsanız bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

J3 Mobil Veriler Uçak Modu Değiştirilmedikçe Çalışmıyor

Sorun: Mart ayının sonlarında aldım … sorun 1. O zaman durur. uçak modunu açmalıyım, sonra geri döndüm… destekleme yaptım, beni samsung’ya gönderdi. adam uçak hilesi yapmamı söyledi .. normal bir operasyon olduğunu söylediler … bu lanet şeyi günde 30 kez açıp kapatarak normal bir şey değil … bir kağıt ağırlığına dönüştürmenin dışında herhangi bir fikir .. bu bir utanç artırıcı ya da samsung bu prob için 8 saatten daha az bir telefon garantisi vermezdi .. bu benim konumum değil … kız kardeşim ve onun bf benimle yaşıyorsan… değiştirdiğim fikri… telefonları bunu yapmıyor…

Çözüm: Mobil verileriniz, telefonunuzun Uçak Modu ayarını değiştirdiğinizde geçici olarak çalıştığından, yapmak istediğiniz şey, telefonun yazılımında sorun gidermeye odaklanmaktır.

  Telefonu Güvenli Modda başlatmayı deneyin, ardından sorunun bu modda olup olmadığını kontrol edin. Öyleyse, indirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olma olasılığı vardır, çünkü telefon Güvenli Moddayken yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların çalışmasına izin verilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın. Telefonunuzun önbellek bölümünü kurtarma modundan silin. Telefon verilerinizi geri alın ve fabrika ayarlarına sıfırlayın. Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuza henüz herhangi bir uygulama yüklemeyin. Sorun devam ederse ilk önce kontrol etmeyi deneyin.

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, telefonunuza başka bir SIM kart takmayı denemelisiniz. SIM’inizi başka bir telefonda kontrol etmeyi deneyebilir ve ame sorununun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. SIM’in soruna neden olduğu tespit edilirse, bunu değiştirmelisiniz.

Sorun devam ederse, telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

J3 Şarj Ediyor ancak Açılmıyor

Sorun: Arkadaşım bir samsung galaxy j3 ve telefon var. Şarj ediyor. Pil simgesi, pil şarj ediliyormuş gibi görünür ancak ardından yanıp sönmeye başlar. Bir saat sonra, telefon hala açılmadı. Güç, ev ve ses açma düğmeleri basılı tutulduğunda, modeli ve markayı gösteren ekran kısa bir süre görünür ve ardından geri döner. Bize yardım edebilirsen, harika olurdu.

Çözüm: Bu durumda yapmak isteyeceğiniz şey, telefonun şarj portunu basınçlı hava kabı kullanarak temizlemek. Bağlantı noktasında kir veya artık kalmadığında, farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanarak telefonu en az 20 dakika şarj etmeyi deneyin. Bundan sonra, telefonun şarj cihazıyla bağlantısını kesin ve telefonun modeline bağlı olarak aşağıdaki adımları izleyin.

Bu çıkarılabilir bir batarya ile 2016 model ise

  Pili ve microSD kartı çıkartın (varsa) Güç düğmesini en az bir dakika basılı tutun. Sadece pili takın ve telefonu açın.

Bu, çıkarılabilir olmayan bir bataryaya sahip 2017 modelse

  Güç ve ses kısma düğmesini en az 10 saniye basılı tutun. Bundan sonra telefonunuz yeniden başlatılmalıdır.

Yukarıdaki adımların telefonu açmaması durumunda, telefonun bataryasını değiştirmeniz gerekebilir. Batarya soruna yol açmıyorsa, hatalı bir parçadan kaynaklanmış olabilir; bu durumda, telefonun servis merkezinde kontrol edilmesi gerekir.

J3 MMS’e Dönüştürülen SMS Göndermiyor

Sorun: Sorun, telefonun mms’ye dönüştürüldüğünü gösterdikten sonra mesajlaşma yoluyla fotoğraf göndermeyeceği, sonradan başarısız olana kadar gönderilmeye devam edeceğidir. Telefon, resimli mesajlar alır ve çağrılar ve metin mesajları gönderir ve alır ve Internet’e tam olarak erişebildiği gibi dosyaları da indirebilir. Cep telefonu kilidi J3V versiyonu ve mvno H2o Kablosuz çalışıyor. Çok sayıda apn konfigürasyonunu denedim ve kayboldum bile birkaç farklı mesajlaşma uygulaması ve aynı problemi denedim. H2o Teknik Desteği bize sorun hakkında geri dönmüyor, bu hafta tekrar deneyecekler. Herhangi bir yardım sunabilirseniz, büyük takdir edilecektir.

Çözüm: MMS gönderip alabilmek için, bir MMS veri bağlantısını kullandığından etkin bir mobil veri aboneliğiniz olduğundan emin olmanız gerekir. Telefonunuzda doğru APN ayarlarının da olması gerekir.

  APN Adı: H2O APNAPN: PRODATAProxy: Bağlantı Noktası: 80 Kullanıcı Adı: Şifre: Sunucu: MMSC: https: //mmsc.mobile.att.netMMS Proxy: proxy.mobile.att.netMMS Bağlantı Noktası: 80MCC: 310MNC: 410Antentication Türü: PAPAPN Türü: PAPAPN Türü: varsayılan, mms, SUPL, hipri

Mobil verilerinizin aktif olması ve telefonunuzun doğru APN ayarına sahip olması durumunda, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarına ilerlemelisiniz.

  Metin mesajı uygulamasının önbelleğini ve verilerini uygulama yöneticisinden temizleyin. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin. Sorunun Güvenli Mod’da olup olmadığını kontrol etmeye çalışın. Eğer değilse, indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın. Telefonunuzun önbellek bölümünü kurtarma modundan silin. Telefon verilerinizi geri alın ve fabrika ayarlarına sıfırlayın.

J7 Servis Hatası Yok

Sorun: Hellooo, babam için yeni bir samsung galaxy j3 aldım, yepyeni… bir hafta oldu ve internet gerçekten işe yaramadı.i wifi kullanarak tüm güncellemeleri yaptım, daha sonra viber gibi bazı uygulamalar kurdum. whatsapp ve skype mobil veri kullanarak. şimdi ne olur gerçekten garip bir internet sadece günde bir kez çalışır sonra kapanır ve biz hiçbir hizmet veya internet bağlantısı yok mesajı alıyoruz … Ben bağlantı ayarlarını kontrol ettik tamam düşünüyorum .. lütfen bana yardım edin gerçekten akıllı telefonlar anlamıyorum Ben bir uzman değilim, kendim için bir galaksim s7 var ve bugüne kadar bana hiç sorun yaşamadım…

Çözüm: Sorun oluştuğunda telefonunuz bir Wi-Fi şebekesine mi bağlı, yoksa mobil veri şebekesini mi kullanıyor?

Telefon bir Wi-Fi şebekesine bağlıysa

  Wi-Fi şebekesini telefonunuzdan çıkarın. Telefonu ve yönlendiriciyi yeniden başlatın. Wi-Fi şebekesine bağlanın.

Telefon mobil veri bağlantısı kullanıyorsa

  Hesabın mobil veri servisinin aktif olduğundan ve halen yeterli veri bant genişliği olduğundan emin olun. Şebekeden gelen sinyal gücünün güçlü olduğundan emin olun. Telefonu kapatıp SIM kartı çıkarın. Bir dakika sonra SIM kartı tekrar takın ve ardından telefonu açın. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda fabrika ayarlarına sıfırlama yapmalısınız. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerini yedeklediğinizden emin olun.

J3 Ekran Bıraktıktan Sonra Siyah

Sorun: Samsung Galaxy J3- Geçen gün telefonumu düşürdüm ve ekran tekrar açılmıyor. Hala aranabilir, çalar saat planlandığı gibi kapanır ve fişe takılıyken veya ses açıldığında uygun sesler çıkarır. Metinleri ve e-postaları aldığını duyabiliyorum. Yumuşak sıfırlamayı denedim ve hiçbir şey yapmadı. Ne yapabilirim? En ekonomik seçenek nedir?

Çözüm: Maalesef bu durumda ekran düşüşten zarar görmüş gibi görünüyor. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefonu bir servis merkezine getirmek ve kontrol ettirmektir.

J7 Fotoğraflar Laptopa Kesilen Kopyadan Sonra Erişilemiyor

Sorun: Dizüstü bilgisayarıma bazı telefon fotoğrafları indirecektim. İşlem durdu ve dizüstü bilgisayar yanıt vermiyordu. Hepsini çıkardığımda, hepsinin 7 Temmuz tarihine sahip (o gün hiçbiri çekilmedi!) 28 rastgele fotoğraf vardı. Şimdi indirmeye gittiğimde DCIM’e gidiyorum ve ardından fotoğraf alanında albümleri gösteriyor. Kamera onlardan biri değil. Var değil. Yumuşak başlangıç olayını birkaç kez denedim. Daha sonra ne yapacağım konusunda biraz kafam karıştı! Garip bir şey keşfettim. Bazı fotoğraflar çektim ve onlar fotoğraf makinesinde işaretlenmiş başka bir fotoğrafta. Üzerinde kamera simgesi olan bir tane. Kamera klasöründeki diğer 158 fotoğrafa (gizli değil) erişilemiyor. Bunları manuel olarak yeni bir klasöre taşıyabilirim. 28 şimdi 7 Temmuz olarak işaretlenmiş bir klasörde. Fakat diğerleri hala var olmayan bir albümde kilitli. Çılgın? Evet. Bahse girerim, USB’yi dizüstü bilgisayara koyduğumda bir şey çimdiklendi ve yanıt vermedi ….

Çözüm: Bu durumda olan gibi veri aktarımı kesintiye uğradığında, genellikle veri bozulmasına yol açacaktır. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, erişilemeyen fotoğrafları kurtarmak için bir veri kurtarma yazılımı kullanmaya çalışmaktır.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.