Samsung Galaxy J3 nasıl açılmıyor, ancak takılı olduğunda hala şarj simgesini göstererek nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu]

Android cihazlarda güçle ilgili sorunlar, bir hisse senedi veya değiştirilmiş ürün yazılımı üzerinde çalışıp çalışmadığına bakılmaksızın nadir değildir. Samsung Galaxy J3 cihazına sahip olan ve telefonun görünürde bir neden olmadan kendi kendine kapandığı ve artık açılmadığı bir sorunla ilgili okuyucularımızdan şikayetler alıyoruz. Bu konuyu daha önce ele almış olabiliriz, ancak bize ulaşan okurlarımızın yararları için tekrar çözmemiz gerekiyor.

Bu makalede, J3’ün neden açılmayı reddetme nedenlerini ve bunun neden ilk başta olduğunu tartışacağım. Cihazın neden açılmadığını bilmek için göz önünde bulundurmamız gereken birkaç faktör var. Sistemin başarıyla başlatılmasını engelleyen bazı uyumsuz uygulamalar nedeniyle olabilir veya telefonun bazı donanım sorunları olabilir. Ancak, soruna gerçekten neyin neden olduğundan emin olamadığımız için, tek yapmamız gereken, bir sonucu formüle edip çözene kadar tüm olasılıkları kazanarak sorunu izole etmek.

Cihazlarıyla ilgili başka sorunları olan sahipler için, okuyucularımızın gönderdiği sorunların ve soruların çoğunu zaten cevapladığımız için Galaxy J3 sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerilen çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Bununla birlikte, bizden daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

Açılamayan Galaxy J3 ile İlgili Sorunları Giderme

Sorun: Samsung J3’üm öldü Yaklaşık bir saattir şarj ediyorum ve açılmıyor. Bu şarj olduğunu gösterir, ancak ben açmak için gittiğimde olmaz. Sorun Giderme: Telefonunuzdaki şarj simgesini görebiliyor olmanız, bunun güçle ilgili küçük bir sorun olabileceği açıktır çünkü cihaz donanım sorunu varsa, telefona bağlanmak zorunda kaldığınızda simgenin görünmeyeceği açıktır. şarj cihazı. Bu durumda, yapmanız gereken en iyi şey, telefonunuzdaki temel sorun giderme prosedürlerini uygulayarak sorunu yalıtmaktır. İşte yapmanı istediğimiz şey:

Bir akü çekme prosedürü uygulayın ya da zorunlu yeniden başlatma

Bu durumda, cihazınıza sözde pil çekme yöntemini uygulamak zorundayız. Bunu yapmanın amacı, arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatmak ve telefonun hafızasını yenilemektir. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

  Arka kapağı çıkarın. Bataryayı çıkarın. Güç tuşunu bir dakika basılı tutun. Bataryayı tekrar yerine ve arka kapağı yerine yerleştirin. Telefonu açın.

Ancak, Galaxy J3’ün en son sürümüne sahipseniz, çıkarılabilir bir pili yoktur. Akü çekme prosedürü yerine, zorunlu yeniden başlatma yapın; Ses Kısma ve Güç tuşlarını 10 saniye boyunca birlikte basılı tutun; cihazınız başarıyla önyüklenebilir.

Sorun sistemdeki bir aksaklıktan kaynaklanıyorsa, bu yöntemi yaptıktan sonra telefonunuz açılacaktır. Ancak, devam ederse bir sonraki prosedürü yapabilirsiniz.

İLGİLİ MESAJLAR:

  Bellenim güncellemesinden sonra açılmayacak veya açılmayacak Samsung Galaxy J3 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu ve Potansiyel Çözümler] “Ne yazık ki, Google App durdu” hatasını göstermeye devam eden Samsung Galaxy J3 (2017) nasıl düzeltilir? ] Samsung Galaxy J3’ünüz bootloop’ta sıkıştığında ve yeniden başlatmaya devam ederse ne yapılmalı [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J3 cihazını “Maalesef com.android.phone işlemi durdu” hatasıyla nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu]

Güvenli modda başlatmayı dene

Telefonunuzu bu modda başlatmanın amacı, üçüncü taraf uygulamalardan birinin cihazınızın başarılı bir şekilde başlatılmasını engelleyip engellemediğini doğrulamaktır. Güvenli moddayken, indirilen tüm uygulamalar sistemde çalışmayacaktır; bu, cihazın bu ortamda önyükleme yapmakta sorun yaşamadığı anlamına gelir, o zaman bir suçlunun soruna yol açtığını gösterir. Sorun çözülünceye kadar yakın zamanda yüklediğiniz uygulamalardan başlayarak tüm bu uygulamaları kaldırın.

  Güç tuşunu ekranın üzerindeki cihaz adıyla birlikte basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatmayı tamamlayana kadar .Safe modu ekranın sol alt köşesinde görünecektir. ‘Güvenli Mod’ gördüğünüzde Ses seviyesini azaltma tuşunu serbest bırakın.

Soruna neden olduğundan şüphelendiğiniz uygulamaları kaldırmak için bu adımları izleyin…

  Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesini seçin. Uygulamalar öğesini tıklayın. İstediğiniz uygulamaya varsayılan listede dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Menü simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun.

Telefon güvenli modda başarılı bir şekilde açılırsa, sorunu daha önce açmış olduğumuz gibi düzelttiğinizi düşünmelisiniz. Ancak, telefon güvenli modda başlatmaya çalışsanız bile yanıt vermiyorsa, bir sonraki adıma geçin.

Fiziksel ve sıvı hasarı belirtileri olup olmadığını kontrol edin

İlk iki prosedürü uyguladıktan sonra ve telefonunuz hala başarılı bir şekilde başlatılamıyorsa, telefonun fiziksel bir hasara uğradığına dair işaretler olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Telefonu işe yaramaz hale getirebilecek herhangi bir kuvvet dışarıda bir iz bırakmalıdır. Fiziksel hasarın belirgin belirtileri olduğu için ezik, çizik ve hatta çatlak aramaya çalışın. Elbette, sahibi olarak, telefonunuzun sert bir yüzeye düşüp düşmediğini bilmemelisiniz, ancak fiziksel hasar belirtisi olmadığını varsayarak sıvı hasar belirtileri olup olmadığını kontrol edin.

Dikkat etmeniz gereken ilk şey, en yaygın sıvı giriş noktası olduğundan USB portudur. Cihaz ıslanırsa, sorunun nedeninin suya dayanıklı olmadığını göz önüne alarak sıvı hasarı olma ihtimali her zaman vardır. Limanda sıvı izleri bulunup bulunmadığına bakılmaksızın, bir pamuklu çubuk kullanarak veya nemi emmesi için içine bir parça kağıt parçası yerleştirerek temizleyin. Bundan sonra, SIM kart yuvasında bulunan Sıvı Hasar Göstergesini kontrol edin; içine bakmak için önce SIM kart tepsisini çıkarın. LDI beyaz kalırsa, sıvı hasarı olmaz ancak kırmızı veya pembemsi hale gelirse, teknolojiyi kontrol etmesi için cihazı servis merkezine getirme zamanıdır.

Sıvı veya fiziksel hasar belirtisi yoksa, bir sonraki prosedüre geçin.

Telefonu Kurtarma modunda çalıştırmayı dene

Bu soruna ciddi bir ürün yazılımı sorunu neden olmuşsa, donanımın iyi olması koşuluyla Kurtarma modunda da çalışabilirsiniz. Önceki tüm işlemleri yaptıktan sonra telefonunuz hala açılmıyor ve önyüklenemiyorsa, Android sistem kurtarma işleminde çalışmasını sağlamanız gerekir, çünkü onu yeniden hayata geçirebilecek ve başarabilecek birkaç şey yapabilirsiniz. tekrar normal çalış. Aşağıdaki prosedürlerden birkaçını geçmeye çalışın…

J3’ü Kurtarma modunda çalıştırın ve önbellek bölümünü silin

Telefonunuzun kurtarma modunda başarılı bir şekilde çalışmasını sağlayabiliyorsanız, denemeniz gereken ilk şey önbellek bölümünü silmektir, böylece tüm olası bozuk önbellekler yenileriyle değiştirilir. Sorun firmware’de olsa bile, telefonunuzu bu modda açabilirsiniz ve işte böyle yaparsınız…

  Ses Açma tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Aygıt logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce 30 – 60 saniye).) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın.’ Evet’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve Seçmek için güç tuşu. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuzu Kurtarma modunda çalıştırın ve ana sıfırlamayı yapın

Bunu, telefonunuz kurtarma modunda başarıyla önyüklenebilirse yapabilirsiniz. Öyleyse, önbellek bölümünü silmek, telefonunuzu ana ekrana açmazsa, bu yapmanız gereken bir sonraki şeydir ancak tüm kişisel dosya ve verilerinizin silineceğini bilmelisiniz; bu durumda yapmanız gereken uzlaşma budur…

  Ses Açma tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Aygıt logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık Android sistemi kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce 30 – 60 saniye).) Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla öğesini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. Seçene kadar Ses kısma tuşuna basın. veriler ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu sorun giderme kılavuzunun bir şekilde veya başka şekilde size yardımcı olabileceğini umuyorum.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Samsung Galaxy J3’ünüz suya düştü ve bundan sonra açılmıyorsa yapmanız gerekenler [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J3’üm neden ısınıyor veya aşırı ısınıyor ve nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] Hızlı bir şekilde pil şarjını kaybeden Galaxy J3 ile ilgili sorunları gidermeSamsung Galaxy J3, Otomatik Olarak Verin ve İlgili Diğer Sorunları KapatıyorSamsung Galaxy J3 (2017) bir güncellemeden sonra pilini tam olarak şarj edemiyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J3 cihazınızı nasıl düzeltebilirim (2017) ) bir güncellemeden sonra artık ücret alınmıyor [Sorun Giderme Kılavuzu]

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.