Samsung Galaxy J3 nasıl düzeltilir (2016) “Ne yazık ki, Ayarlar durdu” hatası [Sorun Giderme Kılavuzu]

    Samsung Galaxy J3 telefonunuzun uygulamayı ne zaman kullanmaya çalıştığınızı ve ondan nasıl kurtulacağınızı öğrenirken neden “Maalesef, Ayarlar durdu” hatasını ortaya çıkardığını öğrenin.

“Maalesef, Ayarlar durdu” hata mesajı belirdiğinde, daha ciddi bir ürün yazılımı sorununun işareti olabilir. Ayarlar aslında sahibi tarafından hemen hemen her tercihi veya yapılandırma kümesini işleyen bir uygulamadır. Bu çekirdek bir uygulama ve çok önemli. Bu yüzden, çöktüğünde, bellenimin ciddi bir sorundan muzdarip olduğundan neredeyse emin olabilirsiniz.

galaxy-j3-settings-has-stopped

Bu hata mesajı, nasıl olduğu ve ondan kurtulmak için yapmanız gerekenler hakkında daha fazla bilgi edinmek ve telefonunuzu eskisi gibi mükemmel şekilde çalışmasını sağlamak için okumaya devam edin. Prosedürlerimizin sizin gibi ortalama kullanıcılar için güvenli olduğundan eminiz, işler beklenmedik bir şekilde gerçekleşebilir, bu nedenle kendi sorumluluğunuzdadır.

Cihazınızla ilgili başka sorunları olanlarınız için, bu telefonla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için J3 sorun giderme sayfamızı ziyaret ettiğinizden emin olun. Sorunlarınız için zaten mevcut çözümler mevcut olabilir ya da sorularınıza zaten cevaplar verdik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmayı deneyin ve sunduğumuz çözümleri kullanın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyaç duyarsanız, Android ile ilgili soru formumuzu doldurarak bizimle iletişime geçin.

Galaxy J3’de “Maalesef, Ayarlar durdu” hatasıyla ilgili sorun giderme (2016)

Bu bir sorun giderme rehberidir ve sorununuzu çözmek istiyoruz, ancak bazı şeyler yolunda çalışmayabilir. Ancak sorun giderirken dikkat etmeye çalışın, böylece sorunun gerçekten ne olduğunu kolayca anlayabilirsiniz ve sorunu en iyi şekilde çözebilecek bir çözüm bulabilirsiniz. Bize gelince, yapmanı önerdiğimiz şey:

1. Adım: Telefonunuzu yeniden başlatın

Sorun ilk kez ortaya çıkıyorsa, henüz bir şey yapmayın. Bunun yerine, sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için telefonunuzu en az birkaç kez yeniden başlatın. Bu, cihazınızın hafızasını tazeleyecek ve oluşabilecek ve bu soruna neden olabilecek olası aksaklıklardan kurtulacaktır.

Adım 2: Cihazınızı güvenli modda yeniden başlatın

Küçük sorunlar, bunun gibi bir hata mesajı içeren basit bir yeniden başlatma ile çözülebilir. Ancak, yeniden başlatma sonrasında sorun devam ederse, cihazınızı güvenli modda yeniden başlatmalısınız. Bu, özellikle bir uygulamadan kaynaklanıyorsa, sorunu hemen çözecektir… diğer uygulamalar. Ayarlar bir uygulama ve hata bu çöküyor demektir. Kendi kendine çöküyor ya da diğer uygulamalardan kaynaklanıyor olabilir ve bunu bulmak için neye ihtiyacınız var. Böylece, telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatırsınız:

    Galaxy J3’ünüzü kapatın. Güç tuşunu basılı tutun, Kapat’a dokunun ve onaylamak için GÜÇ KAPALI’ya dokunun. Onaylamak için güç tuşunu ekranın arkasından cihaz adıyla basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Açma / kapatma tuşunu basılı tutun, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Ses kısma tuşunu basılı tutmaya devam edin. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenir.

Telefon bu durumdayken, Ayarlar’ı açmayı deneyin ve hatanın hala devam edip etmediğini görmek için uygulamalarınızdaki bazı ayarları değiştirin. Öyleyse, sorun önceden yüklenmiş uygulamalardan birinde olabileceğinden, bellenimden sonra gidin.

Adım 3: Ayarlar uygulamasını sıfırlayın

Açıkçası bu uygulama ile ilgili bir uygulama yani biz bellenimden önce gitmeden önce uygulamanın ardından gitmeye çalıştığımız mantıklı. Olduğu söyleniyor, önbelleğini ve verilerini temizleyerek Ayarlar uygulamasını sıfırlamayı deneyin:

    Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun. Uygulamalar öğesini seçin. Uygulama yöneticisi öğesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun. Depolama alanına dokunun.

Önbelleği ve verileri temizledikten sonra, hala çöküp çökmediğini bulmak için Ayarlar uygulamasını tekrar açmayı deneyin. Eğer öyleyse, bir sonraki adım yapabileceğiniz en uygun şeydir.

Adım 4: Sistem önbelleğini silin

Sistem önbellekleri özellikle ürün yazılımı güncellemeleri sırasında çoğu zaman bozuluyor. Bu nedenle, bu sorun bir güncellemeden sonra veya belirgin bir neden olmadan ortaya çıkarsa, telefonu yenilerini oluşturmaya zorlamak için önce sistem önbelleğini silmeyi deneyin. Bununla birlikte, belirli bir hizmet için ayrı önbellekleri silemediğinizden, hepsinin kaydedildiği dizini silmeniz gerekir. İşte nasıl.

    Galaxy J3’ünüzü kapatın. Güç tuşunu basılı tutun, Kapat’a dokunun ve ardından onaylamak için GÜÇ KAPALI’ya dokunun. Ses Açma tuşunu ve Ana tuşa basın ve basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, sadece Güç tuşunu bırakın Android logosu görüntülenir, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.) ‘Önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için güç tuşu. ‘Evet’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Adım 5: Ana sıfırlamayı gerçekleştirin

Sistem önbelleğini sildikten sonra hata devam ederse, telefonunuzu sıfırlamanın zamanı geldi ve aslında iki seçeneğiniz var; cihazınızı Ayarlar menüsünden sıfırlayabilirsiniz (hatayı karşılamadan seçeneğe erişebiliyorsanız) veya kurtarma modu aracılığıyla ancak ikincisini yapmanızı öneririm:

    Galaxy J3’ünüzü kapatın. Güç tuşunu basılı tutun, Kapat’a dokunun ve ardından onaylamak için GÜÇ KAPALI’ya dokunun. Sesi Aç düğmesini basılı tutun ve ardından Giriş tuşunu basılı tutun. Her ikisini de tutarken, Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda Android logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Android kurtarma ekranının görünmesi bir dakika sürebilir. Android kurtarma ekranında, seçenekleri vurgulamak için Ses Seviyesi tuşunu kullanın, bu durumda, ‘verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulayın. Vurgulananı seçmek için Güç tuşuna basın seçeneği. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ seçeneği vurgulanana kadar Ses Seviyesi Aşağı tuşuna basın. Sıfırlama işlemini onaylamak için Güç tuşuna basın. Sıfırlama tamamlandıktan sonra, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ seçeneğini seçmek için Güç tuşuna basın. Telefon normalden biraz daha uzun süre yeniden başlar ve sıfırlama işlemi tamamlanır.

Sıfırlama işleminden sonra sorun devam ederse, bir teknisyenin yazılımı yeniden yüklemesini isteyin.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.