Samsung Galaxy J3 otomatik olarak sorunu ve diğer ilgili sorunları kapatır

#Samsung #Galaxy # J3, maliyet bilincine sahip tüketiciyi hedefleyen şirketin akıllı telefon modellerinden biridir. Amiral gemisi modellerin gücüne sahip olmasa da, yine de işi halledebilir ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlayabilir. Bu cihazın 2017 yinelemesi, 5 inçlik iyi bir HD ekrana ve 2GB RAM’e sahip Exynos 7570 dört çekirdekli bir işlemciye sahip ve uygulamaların herhangi bir sorun yaşamadan çalışmasını sağlıyor. Bu sağlam bir telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy J3 otomatik olarak sorunu ve ilgili diğer sorunları kapatır.

Bu konuda Samsung Galaxy J3 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Bu serideki önceki bölümlere göz atmak istiyorsanız bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

J3 Otomatik Olarak Kapanıyor

Sorun: Samsung galaxy j3 cihazını birkaç aydır kullanıyorum. Benim sorunum telefonu kullanmayı bıraktığımda otomatik olarak kendini kapatması. Fabrika ayarlarına sıfırlama da dahil birkaç kez sıfırladım ve hala kapanıyor. Herhangi bir tavsiye veya dükkana geri götürmek

Çözüm: Telefonda fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi gerçekleştirdiğiniz için, şimdilik yazılım hatalarını ekarte edebiliriz. Yapmanız gereken bir sonraki şey, kullandığınız geçerli pilin soruna neden olabileceğinden, pili yenisiyle değiştirmeye çalışmaktır. Yeni bir batarya takılıyken bile sorunun devam etmesi durumunda, bir servis merkezinde zaten arızalı bir iç bileşenden kaynaklanmış olabileceğinden bunu kontrol etmenizi öneririm.

J3 Kamera Odaklanmadı

Sorun: Fotoğraf makinesini Facebook Live için bir tripod üzerinde kullanırken, fotoğraf makinesi konu netlemesine rağmen otomatik netleme gibi hızlı bir giriş ve çıkış gibi görünen bir hareket yapıyor. Ve bu hareketi her 1-3 saniyede olduğu gibi tekrar tekrar yapıyor. Bu sorunla ilgili çevrimiçi arama yaparken hiçbir çözüm bulma şansınız olmadı. Herhangi bir fikriniz varsa, çok memnun olacağım. Teşekkür ederim!

Çözüm: Uygun aydınlatmaya sahip bir ortamda mısınız? Alanın ışığı azsa, telefon şu anda olanları odaklamakta zorlanabilir. Aydınlık bir alana taşınmaya çalışın, ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Ayrıca sorunun yalnızca Facebook Live özelliğini kullanırken mi yoksa telefonun stok kamerasını kullanırken de mi meydana geldiğini kontrol etmeyi denemelisiniz. Sadece Facebook’ta olduğunu belirledikten sonra uygulamayı kaldırmayı denemeli sonra Google Play Store’dan yeni bir sürüm indirmelisiniz.

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarına devam edin.

    Kamera uygulamasının önbelleğini ve verilerini uygulama yöneticisinden temizleyin. Telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silin. Telefon verilerinizi açın, ardından fabrika ayarlarına sıfırlayın.

J3 Açılmıyor Kapanıyor

Sorun: j3’üm anında kapandı, gücü kesmeyi, boşaltmayı, şarj etmeyi, yeniden başlatmayı, hala açılmayacağını denedim.

Çözüm: Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyerek telefonun bataryasının yeterli şarj olduğundan emin olmaktır.

    Telefonun şarj portunu, içinde sıkışmış kir veya döküntülerin temizlendiğinden emin olarak basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin. Şarj cihazını kullanarak telefonu en az 20 dakika şarj edin. Telefon şarj olmazsa, şarj bilgisayar USB bağlantı noktası. Telefonun şarj olmaması durumunda pili yenisiyle değiştirmeyi denemelisiniz.

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, buna zaten çalışmayan bir iç bileşen neden olmuş olabilir. Şu an yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine getirmek ve kontrol ettirmek.

J3 Ekranı Telefon Islandıktan Sonra Dondurulmuş

Sorun: yanlışlıkla Samsung galaxy j3’ün üzerine çay döktüm, bu yüzden bataryayı çıkardım ve cihazın içinde çay olduğu için telefonu temizledim. sonra pili tekrar taktım ve açıp kapatmaya devam ettim, ilk başta bulanıktı, sonra pirinci koyduktan sonra çalıştı. ancak ekran dondu ve bu üçüncü kez başka bir telefonu kaybetti. Umarım bu tamir edilebilir ne yapmam gerektiği hakkında herhangi bir fikriniz var mı ???

İlgili Sorun: Telefonumu küvetin yanına yattım ve üzerine su döktüm, tehlikeli bir miktar olarak düşündüğüm şeyi değil; ve evet, onunla banyo yapmamam gerektiğini biliyorum. Pili çıkardım, altında su yoktu ve her şeyi kurutdum. Para cezası geldi ve bir saat sonra iyi çalıştı. Sonra ekran atlamaya başladı ve nihayet dokunmaya cevap vermeyi bıraktı. İki gün boyunca pilav yaptım. Hala açılıyor ve dokunmak için bir saniye tepki veriyor, sonra tekrar atlıyor ve donuyor.

Çözüm: Telefonun dahili devresine bir miktar sıvı girmiş olabilir. Şu an yapmak isteyeceğiniz şey, pili ve SIM kartı çıkarmak ve ardından telefonu bir pirinç poşetine koymak. Telefonu en az 48 saat burada bırakın. Pirinç telefonun içindeki nemi emer. Bu yapıldıktan sonra, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol etmeyi deneyin.

Sorun devam ederse, telefon büyük olasılıkla zarar görmüş sudan muzdarip olmuştur. Bunu bir servis merkezinde kontrol ettirmeniz gerekir.

J3 Kendi Kendine Yeniden Başlatılıyor

Sorun: Telefon kullanımdayken aniden kendiliğinden yeniden başlar; telefon görüşmesi yaparken, internette gezinmek vb. sorun 2 ay önce başladı. Telefon çok iyi durumda.

Çözüm: Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyerek sorunun bir yazılım sorunundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmektir.

    Telefonunuzda bir microSD kart takılıysa, soruna neden olabileceği için çıkarmayı deneyin. Telefonu Güvenli Modda başlatın. Sorun bu modda mı oluyor? Eğer değilse, indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın. Telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silin. Telefon verilerinizi geri alın ve fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, telefonu bir servis merkezine götürüp kontrol ettirmeniz gerekir.

J3 Ne yazık ki Google Uygulaması Durduruldu

Sorun: Merhaba Bir J3’üm var ve sürekli açılır diyerek devam ediyorum Maalesef, google uygulaması durdu. Bunu nasıl düzelteceğimi bilmiyorum. Yardım edebilir misin?

Çözüm: Bu sorunu çözmek için Google App’in önbelleğini ve verilerini uygulama yöneticisinden silmelisiniz.

Bu sorunu çözmezse, telefon verilerinizi yedeklemeniz ve fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.