Samsung Galaxy J3 Yanıt Vermez Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # J3, maliyet bilincine sahip tüketiciyi hedef alan bütçe dostu bir akıllı telefon. İletişimi herkes için kolaylaştırmak için gereken tüm özelliklere sahiptir. Bu telefonun en yeni modeli 5 inç IPS LCD ekrana sahip ve 2GB RAM ile birlikte Exynos 7570 işlemciyi kullanıyor. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy J3 ile başa çıkamayacağımız sorun değil.

Bu konuda bir Samsung Galaxy J3 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy J3 Yanıt Vermez Nasıl Onarılır

Sorun: Samsung galaxy j3'üm var İlk defa bir sorunum var bugün. Zil sesini aniden düşürmeye çalışırken ses düğmelerini tepkisiz buluyorum. Ana ekrana erişmeye çalışıyorum ancak kilidi açmak için kaydıramıyorum. W / back butonunu ve yeni uygulamaları kıpırdattıktan sonra, uygulamalara erişmek için giriş yapabiliyorum, ancak tüm uygulama butonları yanıt vermiyor. Ekran dokunmaya duyarlı, ancak yeni mesajların tanındığını görmeme rağmen metne veya whatsapp'a erişemiyorum. En garip olan şey ise, telefonun ana ekrandan otomatik olarak kaymaya başlamasıydı; tıpkı MS Windows işlevinin görme engelli kişiler için yapabileceği gibi. Kaydırırken, otomatik olarak seçtiği her seçenek için bir zil sesi çıkardığından, telefonumun daha önce bu sesi çıkardığını hiç duymamıştım. Açma / kapama düğmesini kullanarak telefonu yeniden başlattım ve “yeniden başlatma” ya geçmeden önce “kapatma” seçeneğini yakalamak zorunda kaldım. Ayrıca güvenli modda başlatmayı denedim ve yine de aynı problemi yaşadım. Yardım et!!

Çözüm:: Aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını gerçekleştirmeden önce, telefonun en yeni yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak her zaman en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştirin

Bunun gibi sorunların çoğu genellikle yumuşak bir sıfırlama işlemi ile çözülebilir. Bu genellikle, telefon yanıt vermediğinde yapmanız gereken ilk şeydir. Bu, güç ve ses kısma düğmelerini en az 10 saniye basılı tutarak yapılır. Telefonunuz bundan sonra yeniden başlatılmalıdır ve cihaz tamamen açıldığında, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol etmeyi deneyin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

İndirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için, telefonu önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekecek.

 • Cihazı kapat.
 • Ekranın üzerindeki Güç tuşunu cihaz adıyla birlikte basılı tutun.
 • Ekranda 'SAMSUNG' göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.
 • Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses kısma tuşunu basılı tutun.
 • Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
 • Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.
 • 'Güvenli Mod' gördüğünüzde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Sorun bu modda ortaya çıkmazsa, o zaman indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefon yazılımının geçici verilerinin bozulabileceği ve cihazda meydana gelebilecek sorunlara neden olabileceği durumlar vardır. Bu senaryoda yapılacak en iyi şey, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmektir.

 • Telefonu kapat.
 • Sesi Aç ve Giriş tuşlarını basılı tutun.
 • Aygıt titreşene kadar Güç tuşunu basılı tutun, sonra bırakın. Süre boyunca Sesi Açma ve Giriş tuşlarına basmaya devam edin.
 • Android Recovery ekranını gördüğünüzde Sesi Aç ve Giriş tuşlarını bırakın.
 • Önbellek bölümünü sil bölümüne gitmek için Ses tuşlarını kullanın, sonra seçmek için Güç tuşunu kullanın.
 • Evet tuşlarına gitmek için Ses tuşlarını kullanın, sonra seçmek için Güç tuşunu kullanın.
 • Şimdi sistemi yeniden başlat seçeneğine gitmek için Ses tuşlarını kullanın, sonra seçmek için Güç tuşunu kullanın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Göz önünde bulundurulması gereken son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonu orijinal fabrika durumuna geri döndürür ve bir yazılım arızası nedeniyle genellikle sorunu çözer.

 • Telefonu kapat.
 • Ses Açma tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 • Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, sadece Güç tuşunu bırakın.
 • Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 • 'Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla'yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 • Seçmek için Güç düğmesine basın.
 • 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 • Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 • Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Sistemi şimdi yeniden başlat' vurgulanır.
 • Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Fabrika ayarlarına sıfırlamadan sonra da sorun devam ederse, telefonu bir servis merkezine getirmeli ve kontrol ettirmelisiniz.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.