Samsung Galaxy J3’üm neden ısınıyor veya aşırı ısınıyor ve nasıl düzeltilir? [Sorun giderme kılavuzu]

Aşırı ısınma sorunları genellikle mobil cihazlarda hızlı pil boşaltma sorunu ile ilişkilidir. Ve çoğu insan böyle düşünüyordu. Ancak, birçok aşırı ısınma sorunu bir yazılım sorununa bağlıdır. Sistemde bir şey cihazın aşırı ısınmasına neden oluyor. Tetikleyiciler tam olarak nedir ve son kullanıcıların çözüm olarak hangi seçenekleri vardır? Bunlar bu gönderide ele alınacak ana sorulardır.

Daha spesifik hale getirmek için, Samsung Galaxy J3 ile ilgili bir konuyu ele alalım. Bu nedenle, aynı cihazdaki ilgili bir sorunla ilgili yardım ararken bu sayfaya girerseniz, okumaya devam etseniz iyi olur. Olası nedenlerin yanı sıra, bu içerik aynı zamanda bazı yararlı geçici çözümleri ve mevcut sorun için olası çözümleri de vurgulamaktadır.

Devam etmeden önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili en yaygın sorunları ele alan makaleleri yayınladığımız için Galaxy J3 sorun giderme sayfamızı ziyaret ettiğinizden emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Hâlâ yardımımıza ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, anketimizle de iletişime geçebilirsiniz.

Galaxy J3’ün ısınmasını veya aşırı ısınmasını sağlayan nedir?

Galaxy J3 gibi mobil cihazlarda aşırı ısınma sorunu, kötü bir pil gibi hatalı donanımdan kaynaklanabilir. Bir aksaklık uygulaması, özellikle bu uygulama kullanımdayken veya arka planda çalışırken cihazın aşırı ısınmasına neden olabilir. Yeni bir uygulama yükledikten sonra belirti kışkırtır ve devam ederse, o uygulama suçlu olmalıdır. Şüpheli uygulamayı kaldırmayı deneyebilir ve sorunun çözülüp çözülmeyeceğini görebilirsiniz. Aynı belirti, bir yazılım hatası sisteme girdiğinde ortaya çıkabilir. Örneğin, bir uygulama güncellemesi veya yeni Android ürün yazılımı sürümleri yazılım güncellemeleri sunuldu ve cihaza uygulandı. Bu durumda, Galaxy J3’teki aşırı ısınma sorunu, bazı hatalar tarafından tetiklenen ve muhtemelen gerekli düzeltmeyi içeren başka bir güncelleme ile giderilmesi gereken diğer güncelleme sonrası sorunlar arasında etiketlenebilir.

İLGİLİ MESAJLAR:

  Samsung Galaxy J3 telefonunuz suya düştüğünde ve bundan sonra açılmazsa yapmanız gereken şeyler [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J3 Otomatik Olarak Kapatılıyor Sorun ve Diğer İlgili SorunlarSamsung Galaxy J3 (2017) bir güncellemeden sonra pilini tam olarak şarj edemiyor [ Sorun Giderme Kılavuzu] Bir güncelleme sonrasında artık şarj edilmeyen Samsung Galaxy J3’ün (2017) nasıl giderileceği [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J3 Şarj Edildikten Sonra Açılmıyor Sorun ve Diğer İlgili SorunlarSamsung Galaxy J3 cihazınız ısınıyorsa veya aşırı ısınıyorsa ne yapmalısınız [ Sorun giderme kılavuzu]

Galaxy J3’ün ısınmasına veya aşırı ısınmasına neden olabilecek diğer faktörler aşağıdadır:

  İşlemci çok meşgul. Bu, işlenmesi gereken çok şey olduğu anlamına gelir. Belki de belirli bir uygulama hileli ve işlemcinin aşırı ısınmasına neden oluyor. Karmaşık video oyunları oynarken veya video akışı yaparken cihaz aşırı ısınırsa, bir ara verin ve cihazınızın bir süre soğumasını bekleyin. Telefon şarj olurken de ısınır. Normalde her cihazda olmasına rağmen, telefonunuzu çok sıcak olduğu için artık çıplak tutamayacağınız bir noktaya geldiğinde bir sorun olabilir. Genellikle bunun gibi durumlar, OEM olmayan şarj cihazlarının veya uyumsuz üçüncü taraf şarj aksesuarlarının kullanımına bağlıdır. Cihazınızı aşırı sıcak bir yerde şarj etmeyin.Çok sıcak bir ortam. Aşırı sıcak sıcaklık, bir cihazın kullanım sırasında normalden daha hızlı ısınmasına neden olabilir. Aynı şey, birden fazla karmaşık uygulama aynı anda çalışırken de olabilir. Çoklu görev işlemlerini gerçekleştirmek için çok fazla güç gerekir. İşlemcinin ne kadar fazla iş yükü yapması gerekiyorsa, cihazınızı o kadar fazla ısıtır. Amortismanlı bir pilin suçlanması ve daha sık ısınması durumunda, pilin değiştirilmesi gerektiğinin bir göstergesidir.

Altta yatan nedeni belirlemek için, sorunun başlamasından önce ne olduğunu düşünün. Bunu yapmak, hiçbir zaman izole etmenize ve düzeltmenize yardımcı olacaktır.

Aşırı ısınan Galaxy J3’ü nasıl düzeltirim?

Sorun gidermede zaman ve emekten tasarruf etmek için, olası nedenlerden kaynaklanan fiziksel veya sıvı hasarlarını gidermeye çalışın. Herhangi bir donanım hasarı olmadığını onayladıktan sonra, artık cihazın yazılımında sorun gidermeye başlayabilirsiniz. İşte seçenekleriniz.

Yazılım sorunlarını giderin

Yazılım sorunlarını olası suçlulardan gidermek için, aşağıdaki seçeneklerle önceden yazılımı gidermeye çalışın:

Güvenli Mod’a önyükleme yapın ve uygulamaları teşhis edin. Cihazınızı güvenli modda başlatmak, üçüncü taraf uygulamalarını atlayacak veya devre dışı bırakacak, böylece üçüncü taraf bir uygulamanın sorun çıkıp çıkmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır. Galaxy J3’ünüzü güvenli moda nasıl başlatacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Cihazınızın kapalı olduğundan emin olun.Güç düğmesini cihaz adıyla ekranın ötesinde basılı tutun. Samsung logosu göründüğünde Güç düğmesini bırakın, ardından Sesi Kısma tuşunu hemen basılı tutun. Ardından, ekranın sol alt tarafında bir Güvenli Mod etiketi göreceksiniz. Daha sonra Sesi Kısma tuşunu serbest bırakın.

Şimdi cihazınızı normal şekilde kullandıktan sonra hala ısınıp ısınmadığını veya aşırı ısındığını gözlemleyin. Bunu yapmazsa, tetikleyici üçüncü taraf bir uygulama anlamına gelir. Son uygulamalarınızdan hangisinin yüklendiğini hatırlamaya çalışın ve uygulamayı kaldırın. Uygulamayı güvenli modda kaldırmak için şu adımları izleyin:

  Ana ekrandan Uygulamalar’a dokunun. Düzenle üzerine dokunun. Yüklemek için indirilen uygulamadaki kırmızı eksi (-) simgesine dokunun.

Şüpheli uygulamaları kaldırmak için Uygulama Yöneticisi’ni de kullanabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ana ekrandan Uygulamalar öğesine dokunun. Ayarlar-> Uygulamalar-> Uygulama yöneticisi seçeneğine gidin. Kaldırmak istediğiniz uygulamaya, ardından Kaldır öğesine dokunun. İşlemi onaylamak için Tamam öğesine dokunun.

Önceden yüklenmiş uygulamaları cihazınızdan kaldıramazsınız, ancak son zamanlarda uyguladığınız güncellemeleri kaldırabilirsiniz. Son yüklenen uygulama güncellemesinin cihazınızın ısınmasına neden olduğundan şüpheleniyorsanız, ikincisini bir seçenek olarak düşünebilirsiniz.

Önbellek bölümünü silin. Önbellek bölümünü silmek, cihazınızdaki sistem önbellek bölümünü, cihaz kullanılırken bir sorunun oluşmasına neden olabilecek bozuk dosyalardan ve segmentlerden silmenize yardımcı olabilir. Sistem önbellek bölümü geçici sistem verilerini depolar ve sistemin çeşitli uygulamalara hızlı bir şekilde erişmesini sağlar. Mesele şu ki, bu bölümdeki önbelleğe alınan dosyalar da karmaşık ve güncel olmayabilir. Bu nedenle, sistemin sorunsuz çalışmasını sağlamak için düzenli aralıklarla önbellek temizliği gerçekleştirmeniz önemle tavsiye edilir. İşlemde hiçbir veri ve kişisel ayar etkilenmeyecektir, bu yüzden bunu denemek için bir seçenek olarak değerlendirmek isteyebilirsiniz. İşte böyle yapılır:

  Gerekirse telefonu kapatınGüç düğmesini, Ana Ekran düğmesini ve Sesi Açma düğmesini aynı anda basılı tutun. Samsung logosunda, Güç düğmesini bırakın, ancak diğer iki düğmeyi basılı tutun. Android logosu göründüğünde, Android Sistem Kurtarma menüsünden Önbellek bölümünü sil seçeneğine gitmek için Ses seviyesini azaltma düğmesine art arda basın. Seçili seçeneği onaylamak için Güç düğmesine basın Önbellek temizlendikten sonra “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanmalıdır Güç düğmesine basın onaylamak ve yeniden başlatmak için

Galaxy J3’ünüzdeki ürün yazılımını güncelleyin. Cihaz sisteminizi daha optimize, sağlam ve kararlı tutmak için yazılım güncellemeleri gereklidir. Güncelleştirmeler ayrıca yazılım hatalarının neden olduğu mevcut sorunları gidermek için hata düzeltmeleri içerir. Bu, özellikle yazılım hataları tarafından tetikleniyorsa, cihazınızdaki aşırı ısınma sorununu çözmenin anahtarı olabilir. Dolayısıyla, henüz yapmadıysanız, Galaxy J3’ünüz için mevcut yazılım güncellemesini kontrol edin ve ardından cihazınıza uygulayın. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Cihazınızın Kablosuz ağa bağlı olduğundan ve yeterli güce sahip olduğundan emin olun. Ardından şu adımları izleyin:

  Ana ekrandan Menü Tuşuna dokunun. Ayarlar öğesine dokunun. Telefon hakkında öğesine dokunun.Yazılım güncellemeleri öğesine dokunun.Güncellemeler öğesini kontrol edin.Yeni bir yazılım güncellemesi varsa, Şimdi İndir seçeneğine dokunun. Güncelleme dosyasını indirmeyi bitirene kadar bekleyin, ardından Güncellemeyi yükle seçeneği.

Ardından cihazınız kapanacak ve tekrar açılacaktır. Daha sonra kurulumun tamamlandığını belirten bir ekran görünecektir.

  Cihazınızı kullanmaya devam etmek için Tamam’a dokunun.

Ana sıfırlama (isteğe bağlı). Önceki yöntemlerden hiçbiri sorunu çözemezse ve Galaxy J3’ünüz hala aşırı ısınıyorsa, bu sefer bir ana sıfırlamayı tercih edebilirsiniz. Bunu yapmak, cihazın kullanıldığında aşırı ısınmasına neden olan daha karmaşık bir yazılım sorunu olasılığını ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Ancak, tüm kişisel verileriniz işlem sırasında silinecek, çünkü cihazınızı tamamen silecek ve daha sonra fabrika varsayılanlarına geri yükleyecektir. Sistemdeki kırık bölümler veya dosyalar da aynı şekilde süreçte silinecek ve düzeltilecektir. Devam etmek isterseniz, cihazınızı yedekleyin ve ardından şu adımları izleyin:

  Ana ekrandan Uygulamalar öğesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun ve Yedekle ve sıfırla öğesini seçin. MicroSD karttaki bozuk dosyalar, cihazı kullanırken belirli sorunları da tetikleyebilir. Devam etmek için Telefonu Sıfırla’ya dokunun. Ardından Tümünü Sil’e dokunun.

Cihazınız kişisel verilerinizi silmeyi bitirene ve Android platformunu orijinal durumuna geri getirene kadar bekleyin. O zamana kadar, ilk kuruluma devam edebilirsiniz.

Donanım sorunlarını giderin

Yazılım sorunlarını giderdikten sonra sorun devam ederse, donanım arızalı olabilir. Donanım sorunlarını gidermek için aşağıdaki yöntemleri deneyin.

SD kartı çıkarın. Daha önce de belirtildiği gibi, SD kartlar aynı zamanda cihaz işlevlerini de etkileyebilecek bazı bozuk veriler içerebilir. Bazı mobil cihazlarda aşırı ısınma sorunları SD kart sorunlarına bağlanmıştır. Bunu devre dışı bırakmak için herhangi bir SD kartı çıkarmayı deneyin ve cihazınızın microSD kartı takılı olmadan nasıl davrandığını gözlemleyin.

Pili çıkarıp yeniden takın. Batarya da bu durumda dikkate alınması gereken bir başka faktördür. Pilinizde ezik, şişme veya çizik gibi olası hasar izleri olmadığından emin olun. Sıvıya maruz kalmadan önceki durumlar pile zarar verebilir ve semptomlardan biri aşırı ısınır.

Pili kalibre edin. Akü kalibrasyonunun üç ayda bir yapılması önerilir. Bunu yapmak pilinizin ömrünü uzatacak ve uzatacaktır. Tüm süreç, pil tamamen bitene kadar cihazın normal şekilde kullanılmasını içerir. Pili dolana kadar şarj edin (% 100) ve ardından pil bitinceye veya boşalana kadar cihazınızı tekrar kullanın. Cihazı dolana kadar tekrar şarj edin (% 100) ve bunu yapmalıdır. Pil kalibrasyonu aynı zamanda güç (pil) ve şarj sorunları için de önerilen bir çözümdür.

Onarım veya değiştirme seçeneklerini göz önünde bulundurun

Yukarıda belirtilen çözümlerin hiçbiri aşırı ısınan Galaxy J3’ünüzdeki sorunu çözemezse, şimdi gerekirse bazı donanım hasarlarının düzeltilmesi veya değiştirilmesi için telefonunuzu yetkili bir teknisyen tarafından teşhis etmeyi düşünmelisiniz. Ya da sorunu yükseltmek için cihaz operatörünüze veya Samsung Destek birimine başvurabilir ve uçlarındaki gerekli araçlarla daha gelişmiş sorun giderme işlemleri gerçekleştirme konusunda daha fazla yardım alabilirsiniz.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Bir ürün yazılımı güncellemesinden sonra önyükleme yapmayacak veya açılmayacak Samsung Galaxy J3 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu ve Potansiyel Çözümler] Samsung Galaxy J3 Maalesef Process.Com.Android Sorun ve Diğer İlgili Sorunları Durdurdu Nasıl tutar Samsung Galaxy J3 yeniden başlatma / yeniden başlatma [Sorun Giderme Kılavuzu] Galaxy J3 Geri ve Son Uygulamalar düğmeleri çalışmıyor, kötü amaçlı yazılımın nasıl kaldırılacağı, diğer sorunlar Samsung logo ekranında takılı olan Galaxy J3, e-posta alt klasörleri eksik, S Planner uygulamasındaki olaylar kayboluyorSamsung Galaxy J3 logoya yapıştı