Samsung Galaxy J3’ünüzü (2017) bir güncellemeden sonra artık şarj olmamak üzere nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu]

Firmware güncellemelerinin kullanıcılar tarafından bildirilen sorunu çözmesi beklenirken, haberler yüklendikten kısa bir süre sonra ortaya çıkmaktadır. Samsung Galaxy J3’e sahip olan bazı okuyucularımızda durum böyle. Bazıları, şarj cihazına bağlıyken telefonları artık yanıt vermediğinden şarj konusunda sorun yaşadığını bildirdi.

Şarj sorunları söz konusu olduğunda, ona her zaman iki farklı açıdan bakabiliriz; ürün yazılımı veya donanımda bir sorun olabilir. Ancak sorunun güncellemeden sonra başladığını göz önünde bulundurarak, bunun firmware ile ilgili küçük bir sorun olma ihtimali ve bunun nasıl düzeltileceğini bilmemiz olasılığı daha yüksek. Bununla birlikte, bu olasılığın ortadan kalktıktan ve sorun devam ettikten sonra, bunun donanımda bir sorun olduğunu varsaymak güvenlidir ve bunun için, sorunu belirlemek için donanım üzerinde daha fazla test yapabilen bir teknisyene ihtiyacınız vardır.

Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaştıysanız, bu yazı düzeltmenize yardımcı olabileceğinden aşağıdaki okumaya devam edin.

Doğrudan sorun gidermemize başlamadan önce, başka sorunlarınız varsa, Galaxy J3 sorun giderme sayfamıza katılın, bu telefonla desteklemeye başladığımızdan bu yana birçok sorunu ele aldık. Sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz sorun giderme prosedürlerini veya çözümlerini kullanın. Bizden daha fazla yardıma ihtiyaç duyarsanız, Android sorun anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın. Endişelenme, ücretsiz.

Güncellemeden sonra şarj olmayan Galaxy J3’te nasıl sorun giderilir

İlk Galaxy J3’ün 3 yıl önce piyasaya sürülmesinden bu yana, zaten böyle vakalar gördük ve şimdi yıl neredeyse bitti ve gelecek yıl Ocak ayında başka bir J3 görüyor olabiliriz, şarj sorunları devam ediyor. Neyse ki, bu pilin hasar gördüğüne işaret eden birkaç sorun vardı ve bir güncellemeden sonra sorunun başladığı gerçeğini göz önüne alarak, olası bir ürün yazılımı sorununa bakıyor olabiliriz.

Aşağıdaki adımları izleyerek telefonunuzun tekrar şarj olmasını sağlayabileceğimizi görmeye çalışalım:

Adım 1: Telefonunuzun şarj cihazının nemli olup olmadığını kontrol edin

Sıvı hasarı genellikle şarj sorunlarına neden olur ve telefonunuzun USB bağlantı noktasında su varsa, özellikle “nem algılandı” hatası veya uyarısı alıyorsanız, şarjın olmamasının nedeni bu olabilir.

Bu nedenle, şarj cihazı girişini bir miktar su veya herhangi bir sıvı için fiziksel olarak kontrol edin. Sadece nemli bile bu soruna yol açabilir ve diğer Galaxy cihazlarının aksine, J3 IP68 derecesine sahip değil, bu yüzden su geçirmez bile değil, suya dayanıklı bile değil. Suyla sıçraması durumunda, şimdi sıvı hasarı olabilir.

Şarj portunda nemli olduğunu varsayalım, sonra bunları yapmaya çalışın…

    Telefonunuz açıksa hala telefonu kapatın. Küçük bir kağıt mendil parçası alın ve nemli absorbe etmek için bağlantı noktasına yerleştirin. Olası kir veya döküntülerden kurtulmak ya da basınçlı hava alması için bağlantı noktasına birkaç kez üfleyin. Eğer mümkünse.

Yukarıdaki adımlar, telefonunuzun şarj cihazı bağlantı noktasının temiz ve nemli veya herhangi bir sıvı ve diğer korozyon izlerinden arınmış, ancak sorunu tek başına çözmeyeceğinden emin olacaktır. Aşağıdaki diğer adımları atmaya çalışın.

Adım 2: Sıvı Hasar Göstergesini Kontrol Edin

Telefonunuzun ciddi bir sıvı hasarından muzdarip olmadığından emin olmak için, içindeki bazı bileşenlere suyun ulaştığını gösteren bir işaret olup olmadığını görmek için Sıvı Hasar Göstergesini (LDI) kontrol etmeliyiz.

J3’ün önceki modellerinde çıkarılabilir piller var ancak 2017 baskısında yok. Bu nedenle, LDI SIM yuvasında bulunmalıdır. Küçük beyaz etiketin kırmızı mı, pembe mi yoksa mor mu olduğunu görmek için SIM tepsisini çıkarın ve yuvaya bakın; aksi halde telefonunuzda bulunan sıvı hakkında yapamayacağınız fazla sorun olmadığından daha fazla sorun giderme yapmayın. aç onu. Bunun yerine, telefonunuzu mağazaya getirin ve teknolojinin sizin için sorunu çözmesine izin verin. Ancak, eğer LDI hala beyazsa, sorunun karmaşık su hasarından kaynaklanmadığından emin olabilirsiniz.

Adım 3: Şarj cihazını ve kabloyu kontrol edin

Şarj cihazı ve USB kablosu, telefonunuzu şarj etmede çok önemli bir rol oynar. Cihazınızdaki şarj portunu kontrol ettikten ve LDI’nin beyaz kaldığından emin olduktan sonra aksesuarları kontrol etmenin zamanı geldi.

Şarj cihazınızdaki bağlantı noktası döküntü, tüy, korozyon veya nemli olmamalıdır. Eğer bir noktada şarj cihazı suyla temas ederse, zarar görmesi çok muhtemeldir. Isınıp ıslanmadığını bilmek için fişe takmayı deneyebilirsiniz (kuru olduğundan emin olun) çünkü varsa, artık kullanmaya devam etmeyin. Telefonunuzu şarj etmek için orijinal özelliklere sahip diğer güç adaptörlerini kullanabilirsiniz.

Şarj cihazının iyi olduğunu varsayarak, şarjı engelleyen bir şey olup olmadığını görmek için kablonun her iki ucunu da kontrol edin. Ait olmayan herhangi bir şey konektörler arasındaki doğru temasları engelleyebilir ve çıkarılmalıdır.

4. Adım: Telefonunuz kapalıyken şarj etmeyi deneyin

Her şeyi kontrol ettikten sonra, telefonunuzu şarj etmeyi denemenin zamanı geldi ancak diğer komplikasyonları önlemek için önce kapalı olduğundan emin olun. Telefon zaten kapalıysa, batarya tamamen boşalmış olabilir ve telefonun ekranın üstündeki LED gibi bir ışık ya da ekran cıvatası olan batarya simgesi gibi şarj belirtileri göstermesi birkaç dakika sürebilir.

Ayrıca, şarj cihazına dikkat edin çünkü çok hızlı bir şekilde ısınırsa, alev almasını veya telefonunuzda daha fazla hasara yol açmasını önlemek için hemen fişini prizden çekin.

Telefonun bu noktada şarj olmadığını varsayalım, bir sonraki adımı yapmayı deneyin.

Adım 5: Takılıyken Zorla Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirin

Telefonun veya sistemin kendiliğinden çökmesi ve olmamasından daha sık olması olasıdır, bu çökmeler yanıt vermeyen telefonlara neden olabilir. Bu nedenle, cihaz şarj cihazına bağlıyken, Ses Kısma ve Güç tuşlarını birlikte 10 saniye basılı tutun. Sorun bir kaza kadar küçükse, telefonunuz normal şekilde başlamalı ve şarj işlemine devam edebilir. Gerçekten yanıt vermediğinden emin olana kadar ilk kez başarısız olursa işlemi tekrarlayın.

Adım 6: Telefonunuzu bir bilgisayara bağlayın

Cihazınızın şarjı göstermediğini ve zorunlu yeniden başlatma prosedürünü yaptığınızda önyükleme yapamadığını varsayarsak, o zaman bir bilgisayara bağladığınızda yanıt verip vermediğini görme zamanı gelmiştir. Genellikle, bir telefon bir bilgisayara veya dizüstü bilgisayara bağlandığında, hemen şarj olduğunu gösterir ve açıksa, bilgisayar onu tanıyabilir ve okuyabilir.

Bu adım ayrıca, özellikle telefon bir bilgisayara bağlı olduğu anda şarj edilirse, sorunun zarar görmüş bir şarj cihazına bağlı olma ihtimalini de ortadan kaldıracaktır. Hala yanıt vermezse, kopuk bir kablo problemi olasılığını ekarte edecek farklı bir kablo kullanın.

Ancak, tüm bunları yaptıktan sonra telefon hala şarj olmuyorsa, o zaman başka bir adıma geçme zamanı gelmiştir.

Adım 7: Farklı veya yeni bir şarj cihazı kullanın

Mümkünse, bir şarj cihazını bir Samsung akıllı telefona da sahip olan bir arkadaştan ödünç alabilirsiniz, çünkü bu cihazlar aynı şarj cihazını kullanır. Telefonunuz şarj edilirse, yeni bir şarj cihazı satın almanın zamanı gelmiştir, aksi takdirde bir sonraki adıma geçin ve telefonu açmazsanız sorun giderin.

Adım 8: Telefonu Güvenli modda başlatın

Bu sadece telefonunuz kapalıysa ve açılmıyorsa geçerlidir, çünkü sorun telefonun kendisinde olabilir ve aksesuarlarla ilgili değildir. Tüm üçüncü taraf öğelerini devre dışı bırakacak Güvenli modda başlatmak için şu anda yapılacak en güvenli şey. Bazı uygulamalarınızın bu sorunla bir ilgisi varsa, cihazınız sorunsuz bir şekilde açılmalıdır.

    Aygıtı kapatın. Ekrandaki Güç tuşunu cihaz adıyla basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.

Telefonunuzu bu modda başarıyla başlattıysanız, normal modda başlatmak için yeniden başlatmayı deneyin ve eğer başarısız olursa, en azından donanımın iyi olduğunu ve hepsinin ürün yazılımı içinde olduğunu biliyorsunuzdur. Daha sonra bu modda yeniden başlatmayı deneyebilir, dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyebilir ve ardından sıfırlama yapabilirsiniz.

    Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun. Bulut ve hesaplara dokunun. AÇIK veya KAPALI. Ayarlar menüsüne dönmek için geri tuşuna iki kez dokunun, ardından Genel Yönetim’e dokunun. Sıfırla öğesine dokunun. Fabrika verilerine sıfırla öğesine dokunun. Sıfırlama cihazına dokunun. Ekran kilidini açtıysanız, PIN veya şifrenizi girin. Tümünü sil öğesine dokunun.

Ancak, telefon hala güvenli modda açılmayı reddediyorsa, bir sonraki adımı uygulayın.

Adım 9: Telefonunuzu Kurtarma Modunda açmayı deneyin

Android Sistem Kurtarma, aslında hemen hemen tüm Android cihazların arıza güvenli olduğunu. Telefonunuz çok karmaşık bir donanım yazılımı sorunundan muzdaripse, yine de bu modda başlayabilir. Telefonunuzun bu modda başarılı bir şekilde başlatıldığını varsayarsak, önbellek bölümünü silmeyi deneyebilir ve eğer başarısız olursa Ana Sıfırlama’yı deneyebilirsiniz.

Galaxy J3’ü Kurtarma modunda önyükleme ve önbellek bölümünü silme

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Kurma sistem güncellemesi ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.)’ Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. ‘evet’i vurgulayın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Galaxy J3’ü Kurtarma modunda önyükleme ve Ana Sıfırlama nasıl yapılır

    Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı göründüğünde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.) Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘Seçmek için Güç düğmesine basın. Evet – tüm kullanıcı verilerini silin ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Yukarıdaki adımların tümü telefonunuzun şarj olmasını veya açılmasını sağlayamazsa, telefonunuzda daha fazla test yapabilecek ve sorunun gerçekten ne olduğunu belirleyebilecek bir teknikten yardım isteme zamanı gelmiştir. Temel sorun giderme ile ilgili olarak, her şeyi yaptınız.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.