Samsung Galaxy J4 Core MMS Sorunu Gönderemezsiniz

#Samsung #Galaxy # J4Core, geçen yıl sonunda piyasaya sürülen ve özellikle daha az donanım kaynağına sahip cihazlar için yapılmış bir Android sürümü olan Android Go’da çalışan orta sınıf bir Android akıllı telefon. Bu telefon, 720 x 1480 piksel çözünürlüğe sahip 6 inç IPS LCD ekrana sahiptir. Kaputun altında, 1GB RAM ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 425 işlemci var. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Samsung Galaxy J4 Core’un MMS gönderemediğini ele alacağız.

Samsung Galaxy J4 Core veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy J4 Core MMS Sorunu Gönderemezsiniz

Bu cihazdaki sorun giderme adımlarını gerçekleştirmeden önce, en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm.

Telefon operatörleri, başarılı bir şekilde MMS gönderip alabilmeleri için genellikle telefonunuzdan iki şey ister. Mobil veri aboneliğine ve doğru APN ayarlarına sahip olması gerekir.

Yapmanız gereken ilk şey, aktif bir mobil veri aboneliğiniz olduğundan ve telefonun güçlü bir mobil veri sinyali, tercihen LTE aldığından emin olmaktır.

Ardından, telefonunuzun doğru APN ayarlarına sahip olduğundan emin olun. Bu ayar her operatör için benzersizdir, bu nedenle operatöre özgü ayarlarınızı kullandığınızdan emin olun. Doğru ayarlar için operatörünüzün müşteri hizmetleri departmanına başvurabilir veya web sitelerinde arayabilirsiniz.

Telefonunuzun her iki koşulu da yerine getirmesi ancak yine de gönderememesi ve MMS’inizde aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarına devam edin.

Yumuşak sıfırlama yapın

Telefon yanıt vermediğinde yumuşak bir sıfırlama gerçekleştirilir, ancak bu durumda telefon yazılımını yenileyeceği için bu da çalışır, bu da küçük yazılım hatalarını ortadan kaldırır.

    Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Telefon yeniden başlatıldığında sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Kısa mesaj uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleme

Kısa mesaj uygulamasındaki bozuk verilerin bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bu durumda, bu uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemek yardımcı olacaktır.

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar seçeneğine dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun. Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Menü> Sistem uygulamalarını göster seçeneğine dokunun. Depolama> Önbelleği Temizle> TEMİZLE üzerine dokunun. VERİ> SİL.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Telefona indirip yüklediğiniz bir uygulamanın Samsung Galaxy J4 Core’un MMS sorunu gönderememesine neden olabileceği durumlar vardır. Bunun nedeni uygulamadaki hatalar veya uygulama ile telefonunuz arasındaki uyumluluk sorunları olabilir. Durumun bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Telefonu kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, sorunun büyük olasılıkla indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanması muhtemeldir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefon sisteminin önbelleğe alınmış verileri, telefon uygulamalarınıza erişimi hızlandırmak için kullanılır. Bazen bu veriler bozularak cihazda sorunlara neden olabilir. Önbelleğe alınmış bozuk verilerin soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android önyükleme menüsü seçenekleri). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Samsung Galaxy J4’ün MMS sorunu gönderemediğini düşünmeniz gereken son bir sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Sıfırlama işlemini gerçekleştirmeden önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun; işlem sırasında silinecektir.

    Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye önce görünecektir ‘Veri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlama tamamlandığında, telefonun önce doğru APN ayarlarına sahip olduğundan emin olun, ardından bir MMS göndermeyi deneyin.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.