Samsung Galaxy J5 Ekran Islandıktan Sonra Dokunmaya Cevap Vermiyor

#Samsung #Galaxy # J5, tüketicilere birinci sınıf bir deneyim sunan bir orta sınıf akıllı telefon. Bu modelin 2017 sürümü, parlak renkler üretebilen bir HD çözünürlüğe sahip 5,2 inç Süper AMOLED ekran kullanıyor. Cihaz aynı zamanda 2GB RAM’e sahip bir octa çekirdekli işlemci kullanıyor ve bu sayede pürüzsüz bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Bu harika bir performans telefonu olsa da, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, ıslak ve diğer ilgili sorunları aldıktan sonra dokunmaya yanıt vermeyen Galaxy J5 ekranını ele alacağız.

Bu konuda bir Samsung Galaxy J5 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Bu serideki önceki bölümlere göz atmak istiyorsanız bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

J5 Ekran Islandıktan Sonra Dokunmaya Cevap Vermiyor

Sorun: Cihazımı suya düşürdüm. Birkaç gün içerisinde kurudu. Cihaz açılacak ve kamera çalışacaktır ancak dokunmatik ekran hiç çalışmayacaktır. Bu düzeltilebilir mi lütfen?

Çözüm: Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, telefonun kuru olduğundan emin olmaktır. Dış kısmı yumuşak bir bezle silin. Su muhtemelen telefona girdiğinden, cihazı en az 48 saat boyunca pirinç torbasına koymanız gerekecektir. Pirinç telefonun içindeki nemi emer. Bu yapıldıktan sonra, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin. Olursa, telefon büyük olasılıkla su hasarından muzdarip olmuştur. Bunu bir servis merkezinde kontrol ettirmeniz gerekir.

J5 Ekranı Kendini Tıklıyor

Sorun: Merhaba, Samsung J5’im var ve 1 yıldan biraz fazla bir süredir kullandım. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca çıldırdı ve her şeyi kendi başına ‘tıklamaya’ başladı. Böylece bir uygulamayı açabilir, sonra çıkar ve sonra kişilere gidip uygulamaları kapatmayı deneyin. Muhtemelen elimden geleni yapıyorum ama telefon kendi kendine yapıyor. Sadece yaklaşık% 60 bataryaya düştüğünde yapar, ama korkunç derecede sinir bozucu. Bir akıllı telefon için 1 yıl geçtiğini biliyorum, ancak dışarı çıkıp bir tane daha almadan önce düzeltilebilecek bir şey olup olmadığını görmek istedim. Teşekkürler!

Çözüm: Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey telefon verilerinizi yedeklemek ve ardından fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuza hiçbir uygulama yüklemeyin. İlk önce sorunun hala devam edip etmediğini kontrol etmeyi deneyin ve bunun gerçekleşmesi durumunda, bunun büyük olasılıkla düzgün çalışmaması gereken bir donanım bileşeni neden olur. Bunu bir servis merkezinde kontrol ettirebilirsiniz, ancak onarım maliyeti yüksekse, yeni bir telefon almak daha iyidir.

J5 Yazılım Güncellemesinden Sonra Çöküyor

Sorun: Merhaba, Samsung Galaxy J5 2016’mı güncellediğimden beri uygulamalarım sürekli çöküyor, bu da telefonumun 7 aylık olması çok sinir bozucu. Önbelleği temizledim, telefonumu kapattım, uygulamayı kaldırdım ve yeniden yükledim, bu daha iyi değil. Samsung güncellemesinden hoşlanmıyorum, telefonum daha önce birçok yönden çok daha iyiydi. Lütfen yardım eder misiniz, teşekkür ederim.

Çözüm: Telefonunuzda microSD kart takılı mı? Bunu yaparsa, soruna neden olabileceği için bunu kaldırmayı deneyin. Güncelleme işlemi sırasında tamamen kaldırılmayan eski yazılım verilerinden de kaynaklanabileceğinden, fabrika ayarlarına sıfırlamayı da düşünmelisiniz. Bu eski veriler genellikle bu soruna neden olan yeni yazılım sürümüyle çakışmaya neden olur. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

J5 Şarj Olurken Yeniden Başlıyor

Sorun: Samsung galaxy j5 2015 var. Telefonum birkaç ay öncesine kadar sorunsuz çalışıyordu. Şarj sırasında yarım saat sonra telefonumu şarj ettiğimde telefon yeniden başlatılmaya başlar. Batarya% 65 şarj olduktan sonra kapanıyor ve bataryayı çıkarıp tekrar takana kadar açılmıyor Bataryayı değiştirdim ancak sorun devam ediyor.

Çözümü: Telefonu şarj etmek için farklı bir şarj cihazı ve şarj kablosu kullanmayı denemelisiniz. Sorun devam ederse telefon verilerinizi yedeklemenizi ve ardından fabrika ayarlarına sıfırlamanızı öneririm. Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuza henüz herhangi bir uygulama yüklemeyin. İlk önce sorun devam ederse kontrol etmeyi deneyin; sorun olursa telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

J5 Telefondan Sonra Siyah Ekran Çarptı

Sorun: Telefonumu masamın üzerine çarparak bir hata yaptım ve o zamandan beri telefon ekranım kırık bir ekranla siyahtı. Telefonum hala çalışıyor çünkü telefonumdan sesler duyabiliyorum.

Çözüm: Ne yazık ki bu durumda, bu zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmaktadır (ekran budur). Telefonun ekran aksamını bir servis merkezinde değiştirmelisiniz.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.