Samsung Galaxy J5, “Ne yazık ki, Telefon durdu” hatasını göstermeye devam ediyor [Sorun Giderme Kılavuzu]

Samsung Galaxy J5’inizdeki “Maalesef Telefon durdu” hata mesajı temel olarak, arama için kullandığınız yerleşik telefon uygulamasının bir nedenle çöktüğünü bildiriyor. Sadece uygulamanın kendisiyle ilgili geçici bir sorun olabilir veya uygulamanın bellenime bağlı olduğu düşünüldüğünde bellenimle ilgili ciddi bir sorun olabilir.

Bu yazıda, Samsung Galaxy J5 cihazınızda bu hata mesajını göstermeye devam eden sorun giderme konusunda size yol göstereceğim. Her olasılığı değerlendireceğiz ve sorun çözülene kadar her birini dışlayacağız. Bununla birlikte, sadece hata bize sorunun gerçekte ne olduğunu söylemez, bu yüzden daha fazla bilgi edinmek için biraz daha derine inmemiz gerekir.

Bazı okuyucularımız, çağrı aldıklarında hatanın göründüğünü, bazıları ise Telefon uygulaması açıldıktan hemen sonra hatanın belirdiğini söyledi. Aşağıda belirttiğim probleme dayanarak cihazda sorun gidermeye çalışalım.

Ancak doğrudan sorun gidermemize geçmeden önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birçok sorunu zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza düştüğünüzden emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurarak bize ulaşın.

“Telefon durdu” hatasını gösteren Galaxy J5 sorun giderme

Sorun: Merhaba. Galaxy J5’in sahibiyim ve bazı nedenlerden dolayı, telefon uygulamasını her açışımda “Maalesef Telefon durdu” hata mesajını gösteriyor. İndirdiğim bir güncelleme olduğunu düşünüyorum, ancak sorunun nedeninin bu olduğundan emin değilim ve bu hata mesajı açılır. Bu biraz sinir bozucu çünkü telefonumu sık sık aramak için kullanıyorum, bu yüzden gerçekten bunun için kullanamıyorum. Yardım edebilir misin?

Sorun Giderme: Bu sorun giderme kılavuzunun amacı, en temel sorun giderme prosedürlerini uygulayarak bu sorunun çözülüp çözülemeyeceğini bilmemizdir, çünkü değilse, telefonu dükkana götürmeli ve bir teknisyenin bakmasını isteyin. Ancak hata mesajının sadece küçük bir sorun olduğundan emin olabilirsiniz. Yapmanız gerekenler:

1. Adım: Telefon uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleyin

Telefon uygulaması hata mesajında özellikle belirtildiği için, bundan sonra gitmek mantıklıdır. Yani, yapmanız gereken ilk şey, önbelleğini ve verilerini temizleyerek uygulamayı sıfırlamaktır. Bunu yaptıktan sonra önemli bir şeyi kaybetmezsiniz, sadece arama günlükleri, dosyalarınız, kişileriniz ve metinleriniz açısından güvenlidir. Telefon uygulamasının önbelleğini ve verilerini nasıl temizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Uygulamalar seçeneğine dokunun. Uygulama yöneticisi seçeneğine dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için DAHA> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Verileri temizleyip Tamam öğesine dokunun.

Bundan sonra uygulamayı tekrar açın ve sorun devam ederse bir sonraki adıma geçin.

2. Adım: Telefon uygulamasını Güvenli modda açın

Şimdi, yüklediğiniz uygulamalardan birinin soruna neden olma olasılığını ortadan kaldıralım. Telefonunuzu güvenli modda önyükleyerek yapabilirsiniz:

  Cihazı kapatın.Güç tuşunu cihaz adıyla ekranın ötesine basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. ‘Güvenli Mod’ seçeneğini gördüğünüzde Sesi azaltma tuşunu serbest bırakın.

Bu moddayken telefonunuzu normal şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz, bu nedenle hatanın hala görünüp görünmeyeceğini öğrenmek için Telefon uygulamasını açmayı deneyin. Bu moddayken sorunun giderildiği varsayılarak, bir sonraki adıma geçin, aksi takdirde 4. adıma geçin.

3. Adım: Soruna neden olan üçüncü taraf uygulamaları bulun, sıfırlayın ve kaldırın

Bunu sadece hata mesajı güvenli modda görünmezse yapmanız gerekir, çünkü en azından uygulamalardan biri soruna neden oluyor veya hatayı tetikliyor. Sorun başlamadan kısa bir süre önce yüklediğiniz uygulamaların peşinden gitmeyi deneyin ve bir şüpheliniz olduğunda önbelleğini ve verilerini temizleyin ve uygulamayı açmayı deneyin. Sorun bundan sonra da devam ederse kaldırmanız gerekebilir.

Galaxy J5’te uygulama önbelleği ve verileri nasıl temizlenir

  Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Uygulamalar seçeneğine dokunun. Uygulama yöneticisi seçeneğine dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için DAHA> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Verileri temizleyip Tamam öğesine dokunun.

Galaxy J5’inizden bir uygulamayı kaldırma

  Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Uygulamalar seçeneğine dokunun. Uygulama yöneticisi seçeneğine dokunun. İstediğiniz uygulamaya dokunun. Kaldır seçeneğine dokunun.

4. Adım: J5’inizi Kurtarma modunda yeniden başlatın ve önbellek bölümünü silin

Hata hala güvenli modda görünüyorsa, sistem önbelleğini silmeniz gerekir, çünkü bazıları en son ürün yazılımına güncellediyseniz, bazıları bozulmuş veya eski olabilir.

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet ‘i seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonun önbellekleri yeniden oluşturması ve önyüklemesi biraz daha uzun sürecek, ancak aktif hale geldiğinde, telefon uygulamasını açmayı deneyin ve hatanın hala görünüp görünmediğini öğrenmek için bir çağrı yapın ve eğer öyleyse bir sonraki adım yardımcı olabilir.

5. Adım: Dosyaları ve verileri yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

İlk 4 adımı uyguladıktan sonra sorun devam ederse, telefonunuzu fabrika varsayılan ayarlarına döndürmek için sıfırlamanız gerekir. Ancak, silinecek olan önemli dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklediğinizden emin olun. Yedeklemeden sonra, Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakın, böylece sıfırlamadan sonra kilitlenmezsiniz.

Galaxy J5’te Fabrika Sıfırlama Koruması nasıl devre dışı bırakılır

  Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun. Hesaplar öğesine dokunun. Google öğesine dokunun. Google Kimliği e-posta adresinize dokunun. Birden çok hesap ayarınız varsa, bu adımları her hesap için tekrarlamanız gerekir. Daha Fazla’ya dokunun. Hesabı kaldır’a dokunun. HESABI KALDIR öğesine dokunun.

Galaxy J5’inizi sıfırlama

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneği vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Alternatif olarak, telefonunuzu ayarlar menüsünden sıfırlayabilirsiniz…

  Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun ve Yedekle ve sıfırla öğesine dokunun. İsterseniz, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konumuna getirmek için Verilerimi yedekle öğesine dokunun. İsterseniz kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konumuna getirmek için Geri Yükle öğesine dokunun. Fabrika verilerine sıfırlama Cihazı sıfırla seçeneğine dokunun. Ekran kilidiniz açıksa, PIN veya şifrenizi girin. Devam seçeneğine dokunun. Tümünü sil seçeneğine dokunun.

Umarım bu yardımcı olur.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Mevcut her Android cihazı destekliyoruz ve yaptığımız işte ciddiyiz. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.