Samsung Galaxy J5 ölüm sorunu siyah ekran ile nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Daha sık olarak, siyah ölüm ekranı (BSoD) dokunmaya yanıt vermeyen boş bir ekranla karakterize edilir. Ancak, bunun dışında, ekranın üzerinde yanıp sönen veya yanıp sönen bir ışık olduğunu ve daha sık mavi olduğunu görebilirsiniz; bu, okunmamış mesajların veya bildirimlerin olabileceğini gösteren bir işarettir.

Samsung Galaxy J5 cihazlarının sahibi olan okuyucularımızın cihazlarında bu semptomları olduğunu söyleyen epeyce rapor aldık. Cihazlarının sadece siyah ekrana sahip olduğunu ancak yanıp sönen ışık almadığını bildirenler de vardı. BSoD ile aynı olabilir, ancak açılmayacak olan Galaxy J5 için sorun giderme kılavuzumuzu kullanarak telefonunuzu sorun gidermenizi öneririz.

Bu yazıda, okuyucularımıza aygıtlarını sorunların giderildiği siyah ekranla ilgili sorun giderme yoluyla yürüyeceğim. Sorunun gerçekte ne olduğunu belirlemenin daha kolay olacağı noktaya gelinceye kadar her olasılığı göz önünde bulunduracağız ve onları tek tek yöneteceğiz. Bu yolla, sadece sorunu çözmekle kalmayıp, gelecekte tekrar olmasını da önleyen bir çözüm üretmeye çalışabiliriz.

Yine de her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, o zaman bu telefonla ilgili birçok ortak sorunu çözdüğümüz için Galaxy J5 sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Muhtemelen problemlerinize halihazırda mevcut çözümler var, bu yüzden sizinkine benzer sorunları bulmak için zaman ayırın. Bir tane bulamazsanız veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Lütfen bize sorunu gidermek bizim için daha kolay olacak şekilde mümkün olduğunca fazla bilgi verin. Bu hizmeti ücretsiz olarak sunduğumuz için endişelenmeyin, tek yapmanız gereken sorun hakkında bize yeterli bilgi vermektir.

Galaxy J5 ile ölüm siyah ekran sorunu nasıl giderilir

Sorun: Merhaba Galaxy J5 ile karşılaştığım soruna bir çözüm bulmaya çalışırken web sitenizi yeni buldum. Umarım sorunumda bana yardım edersin, çünkü bu telefon açılmayacak kadar endişeleniyorum. Yani ekran siyah ve açma / kapatma tuşuna bastığımda telefon açılmıyor. Ama okumadığım mesajlarım varmış gibi yanıp sönen mavi bir ışık var. Telefonum hala açık mı? Neden cevap vermiyor? Bana yardım et lütfen. Teşekkürler.

Sorun Giderme: Ne olduğunu biliyorsunuz, ancak yanıt vermeyen bir telefon için çok fazla şey yapabiliriz, bu nedenle bu sorun giderme kılavuzunda birkaç adım vardır ve bunlardan birinin bu sorunu çözebileceğini umuyoruz. İşte yapmanız gerekenler:

Adım 1: Pili telefonunuzdan çıkarın

Ekranın üst kısmında yanıp sönen mavi ışık olduğunu görebildiğinizi anlıyorum ve telefon hala açık olabilir ancak işletim sistemi yanıt vermiyor. Eski bilgisayarları kullandıysanız, temelde bilgisayarın kapanmasıyla aynıdır ve ekrana sıkışmışsınızdır çünkü artık cevap vermiyor. Genelde yaptığımız şey, güç kablosunu prizden çekip tekrar takıp bilgisayarı açmaktır.

Burada bir telefonla uğraştığımızdan, pili sadece güç kaynağından kesmek için çıkarmamız gerekiyor ve sonra telefonunuzu tekrar başlatmaya çalışacağız. Fakat biraz daha adımlar var…

    Telefonunuzun arka kapağını çıkarın. Bataryayı çıkarın. Bazı bileşenlerde depolanan elektriği boşaltmak için Güç tuşunu bir dakika basılı tutun. Bataryayı tekrar yerine yerleştirin ve arka kapağı kullanarak sabitleyin.

Telefonunuz bundan sonra gerçekten açılmışsa, sorun çözüldü. Aksi takdirde, bir sonraki adımı deneyin.

2. Adım: Telefonunuzu 5 dakika şarj edin

Pilin boşalması nedeniyle telefonun açılmaması olasılığını ekarte edelim. Bu yüzden, çalışan duvar prizine takılı olan şarj cihazına bağlayın. Bağlandığınızda veya yanıtlamadan hemen yanıt verip vermediğinden bağımsız olarak 5 dakika şarj bırakın. Bununla birlikte, sıcaklığına dikkat edin. Telefonun şarj olurken ısındığını fark ederseniz, şarj cihazını hemen çıkarın ve bu noktada sorun gidermeye devam etmeyin. Bunun yerine telefonu dükkana getirin ve teknolojinin sizin için sorunu çözmesine izin verin. Donanımla ilgili bir sorun gibi görünüyor.

Ancak, telefon ısınmazsa, birkaç dakika şarj edilmesini bekleyin ve ardından açmayı deneyin. Hala hayır ise, bir sonraki adım yardımcı olabilir.

Adım 3: Telefonunuzu Güvenli modda başlatmaya çalışın

Bu adım, soruna yüklediğiniz üçüncü taraf uygulamalardan birinin veya bazılarının neden olma olasılığını dışlamak için kullanılır. Sorunu hemen izole edebilmeniz için tüm üçüncü taraf öğelerini geçici olarak devre dışı bırakmak için telefonunuzu güvenli modda başlatmanız gerekir.

    Cihazı kapatın. Ekrandaki güç tuşunu cihaz adıyla basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Ses kısma tuşunu basılı tutun. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. ‘Güvenli Mod’u gördüğünüzde Ses kısma tuşunu serbest bırakın.

Telefonunuzu güvenli modda başlatmak için başarıyla açtıysanız, sorun çözüldü. En azından şimdi sorunun donanımda olmadığından emin olabilirsiniz. Genellikle soruna neden olan uygulamaları bulmanızı öneririz; ancak telefonunuzda zaten yüzlerce uygulamanız varsa, bu işlem sonsuza dek sürecektir. Bu nedenle, sadece dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemenizi ve sonra bu sorunu gidermek için telefonunuzu sıfırlamanızı öneririm.

    Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Yedekle ve sıfırla seçeneğine dokunun. İstenirse, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konuma getirmek için Verilerimi yedekle seçeneğine dokunun. İstenirse, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konumuna getirmek için Geri Yükle düğmesine dokunun Fabrika ayarlarına sıfırlama. Cihazı sıfırla seçeneğine dokunun. Ekran kilidini açtıysanız, PIN’inizi veya şifrenizi girin. Devam’a dokunun.

4. Adım: Telefonunuzu Kurtarma modunda başlatmaya çalışın

Bu işlemi yalnızca telefonunuz güvenli modda başlatılmadıysa yapmanız gerekir. Firmware sorunları söz konusu olduğunda, telefonunuzda hala bazı genel sorun giderme prosedürlerini yerine getirmelerine izin verecek bir güvenlik önlemi vardır. Bu arıza güvenlidir ve Kurtarma Modudur ve telefonunuzda yazılım bozulduğunda veya değiştirilmediği sürece telefonunuzda ciddi bir ürün yazılımı sorunu olsa bile, yine de bu modda önyükleme şansınız vardır. Ve başarılı olursa, önbellek bölümünü silmeyi ve sıfırlama işlemini deneyebilirsiniz.

Galaxy J5’i Kurtarma modunda başlatma ve önbellek bölümünü silme

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, Android logosu göründüğünde sadece Güç tuşunu bırakın ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.)’ Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘Seçmek için Güç tuşuna basın. evet ‘seçeneğini seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Galaxy J5 Kurtarma modunda nasıl başlatılır ve ana sıfırlama nasıl yapılır

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, Android logosu göründüğünde sadece Güç tuşunu bırakın ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.) Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘Seçmek için Güç düğmesine basın. Evet – tüm kullanıcı verilerini silin ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu sorunu çözer, çünkü değilse, bir teknisyenden daha fazla yardım isteyin.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözcüğü yayın.