Samsung Galaxy J5’iniz şarj olmuyor nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Şarj cihazını her taktığınızda Samsung Galaxy J5’inizin şarj olması önemlidir, çünkü güç olmadan masanızdaki başka bir pahalı kağıt ağırlığıdır. Bununla birlikte, bir telefonun şarj etmeyi reddettiği zamanlar vardır ve şarj işlemi basit gibi görünse de, hem bellenim hem de donanımın dahil olduğu çok karmaşık bir işlemdir.

Bu yazıda, bir nedenden ötürü ücret almayacak olan Galaxy J5’inizle ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Sorunu çözmek için kullanabileceğimiz bir yöntemi formüle edebilmemiz için neden şarj olmadığını bilmek şarttır. Telefonunuzda şarj olmama sorununu gidermeye çalışmak için aşağıda yapabileceğiniz birkaç adım vardır. Bu sorun giderme kılavuzu, teknisyenlerin bataryayla ilgili sorunları nasıl çözdüklerine dayanmaktadır, bu nedenle adımlardan biri sorularınıza yanıt verebilir veya sorunu çözebilir.

Ancak, doğrudan sorun gidermemize başlamadan önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birçok sorunu çözdüğümüz için sorun giderme sayfamıza başvurduğunuzdan emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurarak bize ulaşın.

Galaxy J5 sorun giderme

Bu sorun giderme kılavuzunun amacı, sorunun ne olduğunu ve sorunu çözmek için ne yapılması gerektiğini bilmemizdir. Aygıta potansiyel olarak zarar verebilecek prosedürler önermemekle birlikte, sorun gidermeye devam ederken bazı sorunlar olabilir, bu yüzden lütfen dikkatli olunuz ve adımları takip ediniz. Bununla birlikte, J5’inizle ilgili yapmanız gereken, şarj etmeyen şey:

Adım 1: Pili dışarı çekin ve pilin fiziksel durumunu kontrol edin

Galaxy J5’inizde çıkarılabilir bir pil var, bu yüzden bir çeşit topak olup olmadığını veya sızıntı olup olmadığını kontrol etmeye çalışabilirsiniz. Sadece arka kapağı çıkarın ve pili çıkarın. Düz bir yüzeye yerleştirin ve serbestçe dönüp dönmediğini görmek için hafifçe vurmaya çalışın çünkü durum buysa, genişlemiş olabilir ve artık bir yük tutmayacağının nedeni bu olabilir.

Kusurlu pillerin, yalnızca cihaz için değil aynı zamanda kullanıcı için tehlike oluşturması nedeniyle derhal değiştirilmeleri gerekir. Piller aşırı şarj edildiğinde, ısıtıldığında veya kısa devre yapıldığında patlar.

Ancak, bir tarafın iyi olması durumunda, pilin diğer tarafına aynı şeyi yapmayı deneyin, ancak yanlış bir şey olmadığından emin olun. Sızıntıya gelince, sadece kenarlarında ıslak bir şey aramanız gerektiğinden tespit etmek çok kolaydır. Sızıntı veya topak yoksa pil sorunu olmayabilir, ancak sorun gidermeye devam etmemiz gerekir, bu nedenle bir sonraki adıma geçin.

Adım 2: Yazılım sıfırlama prosedürünü uygulayın ve açmayı deneyin

Telefonunuzun pilini fiziksel olarak kontrol ettikten sonra hemen geri yerleştirmeyin. Bunun yerine, kapasitörlerde ve diğer bileşenlerde depolanmış olabilecek elektriği boşaltmak için Güç tuşunu bir dakika basılı tutun. Bu şekilde, telefonun hafızası yenilenir. Buna “yazılım sıfırlama” diyoruz.

Yazılım sıfırlama işlemini tamamladığınızda, pili tekrar yerine yerleştirin ve arka kapakla sabitleyin. Yine de doğru yerleştirdiğinizden emin olun. Bundan sonra, telefonu açmayı deneyin ve bu kez şarj edip etmediğini görmek için şarj cihazını bağlayın. Hala hayır ise, bir sonraki adımı yapın.

Adım 3: Telefonu bilgisayara veya dizüstü bilgisayara bağlayın

Bilgisayarınız veya dizüstü bilgisayarınız, cihazınızı orijinal şarj cihazıyla aynı hızda şarj etmek için ideal akımı sağlamazken, USB bağlantı noktası hala telefonunuzun yanıt vermesini sağlayacak kadar 5 volt elektrik verir. Aslında bunu yaparak telefonunuzu şarj etmeye çalışmıyoruz, yalnızca sorunun nedeninin kopmuş bir kablo olma ihtimalini ortadan kaldırmak için telefonun algılandığından emin olmaya çalışıyoruz.

Telefon bilgisayara, dizüstü bilgisayara veya elektrik bankasına bağlandığında yanıt vermiyorsa, telefonun şarj bağlantı noktasındaki konektörleri kontrol etmeyi deneyin. Doğru şekilde elektrik iletmesini engelleyebilecek tüysüz, döküntü veya bükülmüş pimleri aramaya çalışın. Tüy bırakma ve döküntülerden kurtulmak için, telefonunuza bir miktar basınçlı hava verebilir, ancak pimleri bükmek için düzleştirmeyi deneyebilirsiniz, ancak kırmamaya dikkat edin.

Tüm bunları yaptıktan sonra sorun devam ederse, bir sonraki adıma geçin.

Adım 4: Farklı bir şarj cihazı ve USB kablosu kullanın

Sorun onlarla olabileceğinden farklı bir şarj cihazı ve USB kablosu kullanmayı deneyin. Bu şekilde, sorunun hatalı aksesuarlardan kaynaklanma olasılığını ekarte edebiliriz. Diğer telefonların şarj cihazlarını kullanabilirsiniz ve orijinal şarj cihazıyla aynı amperi üretmese de, yalnızca cihazın diğer şarj cihazlarına yanıt verip vermediğini görmeye çalışıyoruz, çünkü bu durumda sorunun şarj cihazıyla ilgili olduğu açıktır.

Ancak, bundan sonra sorun devam ederse, orijinal şarj cihazını kullanmaya geri dönün ve sorun gidermeye devam edin.

Adım 5: Güvenli moddayken telefonu şarj etmeyi deneyin

Telefonu açmak için hala batarya kaldığını varsayarsak, bu noktada, soruna cihazdan indirdiğiniz üçüncü taraf uygulamalardan biri veya bir kısmının neden olduğu olasılığını ortadan kaldırmak için cihazınızı güvenli modda yeniden başlatmanızı öneririm Play Store (Oyun Mağazası) veya yanınızda yüklemiş olabileceğinizleri. Telefonunuzu güvenli modda önyükleme yönteminiz:

    Galaxy J5’inizi kapatın. Hem Ses Azalt düğmesini hem de Güç tuşunu basılı tutun. Samsung logosu göründüğünde, Güç tuşunu bırakın, ancak Ses Azalt düğmesini basılı tutun. buton; tamamlanması birkaç saniye sürebilir. Telefon ana ekrana ulaştığında ve ekranın sol alt köşesinde “Güvenli mod” u gördüğünüzde başarılı olur. Aksi takdirde, üst kısımdaki adımları tekrarlayın.

Alternatif olarak, özellikle yukarıdaki yöntemi kullanarak cihazınızı güvenli modda başlatmak üzere getiremiyorsanız, aşağıdaki basit adımları uygulayabilirsiniz:

    Ekranda güç seçeneklerini görüntülemek için Güç tuşuna basın. “Güvenli moda yeniden başlat” istemi görünene kadar “Kapat” seçeneğini basılı tutun, sonra bırakın. , Kilit açma / ana ekranın sol altında Güvenli mod görünür.

Bu moddayken, telefonunuzu şarj etmeyi deneyin ve hala şarj olmuyorsa, üçüncü taraf uygulamalarınızın bununla hiçbir ilgisi olmadığını söylemek güvenlidir.

Adım 6: Kapalıyken telefonu şarj etmeyi deneyin

Telefonun güvenli modda bile şarj olmadığını varsayalım, sonra kapatın ve şarj cihazını tekrar takın. Kapatılsa bile, ekranda şarj simgesini gösterecek ve ekranın üstündeki LED göstergesini aydınlatacaktır. Bu şeyler görünmüyorsa, tüm bileşenleri kapalı olsa bile telefon şarj olmuyor. Temel sorun giderme ile ilgili olarak, bir kullanıcının telefonu tekrar şarj etmesi için yapabileceği her şeyi yaptınız. Demek profesyonel yardım aramanın vakti geldi.

Adım 7: Telefonu kontrol edilecek bir mağazaya gönderin

Yerel bir mağazada bir teknisyene danışabilir veya cihazı mağazaya geri getirebilir ve sağlayıcınıza veya Samsung teknisyenine sizin için kontrol ettirin. Eminim sorularınıza cevap verebilirler ve hatta sorunu sizin için çözebilirler.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözcüğü yayın.