Samsung Galaxy J5’inizi Güvenli mod, Kurtarma modu ve önbellek bölümünü silme, nasıl sıfırlanır [Öğreticiler]

  Samsung Galaxy J5’inizdeki güvenli modun önemini anlayın ve cihazınızı tanılama durumuna önyüklemeye nasıl getireceğinizi öğrenin.Telefonunuzu Kurtarma modunda nasıl başlatacağınızı ve tüm sistem önbelleklerini nasıl sileceğinizi öğrenin Fabrika Ayarlarına sıfırlamayı nasıl yapacağınızı öğrenin ve nasıl kullanıldığını ve ne zaman yapmanız gerektiğini öğrenin.Önce, Ana Sıfırlamayı nasıl yapacağınızı, fabrika ayarlarına sıfırlamadan nasıl önce ve sonra ne yapmanız gerektiğini öğrenin.

İyi özelliklere ve bellenime sahip bir telefonun sahibi olarak, sorunla karşılaştığınızda size yardımcı olabilecek temel prosedürleri bilmeniz zorunludur. Örneğin, Play Store’dan indirdiğiniz bazı uygulamaların getirdiği sorunlar yaşıyorsanız, sorunu hemen izole etmek için telefonunuzu güvenli modda nasıl önyükleyeceğinizi bilmeniz zorunludur.

Bu yayına dahil ettiğim diğer prosedürler arasında, telefonunuzu Kurtarma Modunda başlatmak için nasıl getireceğiniz ve içinde olduğunuzda neler yapabileceğiniz yer alıyor. Android Sistem Kurtarma ekranındayken yapabileceğiniz başka şeyler olsa da, yapabileceğiniz en popüler prosedürler önbellek bölümünü silmek ve ana sıfırlamayı yapmaktır. Bu nedenle, bunların nasıl yapılacağını öğrenmek ve neden bu kadar önemli olduklarını anlamak için okumaya devam edin. Belirli bir bölüme atlamak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın:

  Samsung Galaxy J5’inizde Güvenli mod nasıl etkinleştirilirSamsung Galaxy J5’in önbellek bölümünü nasıl silebilirimSamsung Galaxy J5’inizi SıfırlamaSamsung Galaxy J5’inizi Sıfırlama

Ancak, doğrudan eğiticilerimize geçmeden önce, aynı cihazın sahibi olduğunuzdan ancak farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız bu sayfayı bulursanız, yüzlerce sorunu zaten yanıtladığımız için Galaxy J5 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın daha önce okuyucularımız tarafından bildirildi. Sizinkine benzer olanları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, yalnızca Android sorunları anketimizi doldurarak bize ulaşın.

Samsung Galaxy J5’inizde Güvenli mod nasıl etkinleştirilir

Telefonunuzu güvenli modda başlatmak, cihazı tüm üçüncü taraf uygulamalarının ve hizmetlerinin geçici olarak kapatılacağı teşhis durumunda çalıştırdığınız anlamına gelir. Bu, derhal sorunun üçüncü taraf bir uygulamadan mı yoksa yerleşik bir uygulamadan mı kaynaklandığına dair bir fikir verecektir. Ancak bunun yanı sıra, telefonun başarılı bir şekilde önyükleme yapamaması durumunda da denemelisiniz. Üçüncü taraf öğelerin sistemde sorunlara ve çakışmalara neden olma olasılığını ortadan kaldırırken, her şey mükemmel şekilde çalıştığı için cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Galaxy J5’inizde güvenli modu etkinleştirmenin iki yolu vardır. İlk cihazınız başarılı bir şekilde önyükleme yapmıyorsa yeterince yardımcı olacaktır.

  Galaxy J5’inizi kapatın. Hem Sesi Kısma düğmesini hem de Güç tuşunu basılı tutun. Samsung logosu görüntülendiğinde, Güç tuşunu bırakın ancak Sesi Kısma düğmesini basılı tutmaya devam edin. buton; Telefon ana ekrana ulaştığında ve ekranın sol alt köşesinde “Güvenli mod” seçeneğini gördüğünüzde başarılı olur. Aksi takdirde, adımları üstten tekrarlayın.

Bir sonraki, telefonunuz iyi çalışıyorsa veya başarılı bir şekilde önyüklenebilirken yapabileceğiniz bir şeydir…

  Ekranda güç seçeneklerini görüntülemek için Güç tuşuna basın. “Güvenli moda yeniden başlat” istemi görüntüleninceye kadar “Kapat” seçeneğine dokunun ve basılı tutun, ardından bırakın. Yeniden başlat öğesine dokunun. Yeniden başlatma işleminin tamamlanması 45 saniye kadar sürebilir. , Kilit açma / ana ekranın sol alt kısmında Güvenli mod görünür.

Uygulama ile ilgili sorunlarla uğraşıyorsanız, bu bilgi sahibi olmanız gereken prosedürdür ve sorunun nedenini belirlemek veya sadece etrafa çözüm bulmak için yapmanız gereken ilk prosedür olmalıdır.

Telefonunuz bu moddayken, üçüncü taraflar da dahil olmak üzere uygulamalarınızı kullanmaya devam edebileceksiniz. Aslında, bazı özellikler dışında telefonunuzu normal şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak telefonunuzu kötü bir şekilde kullanmanız gereken bir sorun olduğunda, ancak bir sorun yaşıyorsa, bu prosedür size yardımcı olmalıdır.

Samsung Galaxy J5’in önbellek bölümünü silme

Android, kullandığı özellikler, hizmetler ve uygulamalar için önbellekler oluşturur. Bu dosyalar geçicidir ve bunları silmek herhangi bir soruna veya çakışmaya neden olmaz. Ancak, eski veya bozuk olduklarında ve sistem bunları kullanmaya devam ettiklerinde, sorunlar ortaya çıkar.

Tek tek önbelleklere erişiminiz yoktur ve belirli bir hizmet veya uygulama için hangi dosyanın olduğunu belirleyemezsiniz. Bunları değiştirmenin tek yolu, hepsini bir kerede silmek, böylece telefon yeniden başlatıldığında bunların yerini alacak yeni önbellekler oluşturulacak. Telefonunuzu kurtarma modunda başlatarak ve önbellek bölümünü silerek bunu yapabilirsiniz ve Galaxy J5’inizde böyle yaparsınız:

  Galaxy J5’inizi kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde tüm tuşları bırakın (‘Yükleme sistemi’ ‘sistem önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ” Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Güç tuşuna basın. ‘Evet’i seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.Bu işlemden sonra telefonun yeniden başlatılması biraz daha uzun sürer. ancak kullanmadan önce ana ekrana gelmesini bekleyin.

Telefonunuzda, uygulamayla ilgili olası bir sorun olup olmadığını düşünüyorsanız, bu işlemden sonra sorunun hala devam edip etmediğini yakından inceleyin ve varsa, sıfırlamayı yapmaktan başka seçeneğiniz yoktur.

Samsung Galaxy J5’inizi Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Bu prosedür, cihazınızı fabrika varsayılan ayarlarına geri getirecektir, ancak aylarca kullanımdan sonra kaydetmiş veya biriktirmiş olabileceğiniz her kişisel veri ve dosyayı silmek anlamına gelir. Ancak bu bir sorun değil, tek yapmanız gereken kaybetmek istemediğiniz her şeyi yedeklemek.

Sıfırlama, uygulamaların veya hatta bellenimin neden olduğu sorunlarla başa çıkmada çok etkilidir. Küçük bir donanım hatası veya arızasından kaynaklanan sorunları bile düzeltebilir. Bununla birlikte, daha sık olmamakla birlikte, veri ve dosyaları yedeklemede ve daha sonra geri yüklemede yarattığı güçlük nedeniyle son çare olması önerilir. Şimdi, Ayarlar menüsünü kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini bu şekilde yapabilirsiniz…

  Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Yedekle ve sıfırla öğesine dokunun. İsterseniz, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konumuna getirmek için Verilerimi yedekle öğesine dokunun. İsterseniz kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konuma getirmek için Geri Yükle öğesine dokunun. Fabrika verilerine sıfırlama Cihazı sıfırla seçeneğine dokunun. Ekran kilidiniz açıksa, PIN veya şifrenizi girin. Devam seçeneğine dokunun. Tümünü sil seçeneğine dokunun.

Cihazınıza sorun gideriyorsanız sıfırlamadan sonra herhangi bir uygulama yüklemeyin. Bunun yerine, üçüncü taraf öğelerden herhangi bir müdahale olmadan çalışsa bile, sorunun hala devam edip etmediğini bilmek için telefonunuzu izleyin.

Samsung Galaxy J5’inizi Sıfırlama

Ana sıfırlama temelde fabrika sıfırlaması gibidir, ancak telefonunuzdaki tüm olası bozuk önbellekleri ve verileri tamamen ortadan kaldıracak bir veya iki şey yapar. Ayrıca tüm dosyalarınızı ve verilerinizi de siler, böylece mümkünse yedekleme her zaman önerilir. Ayrıca, Google Kimliğinizi ve şifrenizi bildiğinizden emin olun, eğer değilse, sıfırlamadan sonra cihazınızdan kilitleneceksiniz ve bu şifreye tekrar erişemeyebilirsiniz. Bu nedenle, bu yordamı gerçekleştirmeden önce, hırsızlık önleme özelliğini devre dışı bırakmanızı öneririz:

  Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun. Hesaplar öğesine dokunun. Google öğesine dokunun. Birden çok hesap ayarınız varsa, bu adımları her hesap için tekrarlamanız gerekir. Daha Fazla’ya dokunun. Hesabı kaldır’a dokunun. HESABI KALDIR öğesine dokunun.

Bundan sonra, ana sıfırlamayı yapmak için şu adımları izleyin:

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu bırakın Android logosu görüntülendiğinde tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme (‘ Sistem güncellemesini yükleme) ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘öğesini seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneği vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Yine, cihazınıza sorun gidermeniz durumunda, sorunun giderildiğinden memnun olana kadar hiçbir şey yüklemeyin.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.