Samsung Galaxy J6 + Açılmıyor Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # J6 +, geniş ekranlı bir telefon isteyen tüketicileri hedefleyen piyasadaki en yeni orta sınıf Android akıllı telefon modellerinden biridir. Bu telefon, 6 inç IPS LCD Infinity Ekrana sahip olup, çeşitli multimedya içeriklerini görüntülemek için mükemmeldir. 13MP f / 1.9 ve 5MP çift arka kameralara sahipken, kaputun altında 4GB RAM ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 425 işlemci var. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy J6 + ‘nın sorunu açmayacağını ele alacağız.

Samsung Galaxy J6 + veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Açılmayacak Samsung Galaxy J6 + Nasıl Onarılır

Telefonunuz ilk açılmadığında yapmanız gereken pilin tamamen boşalmış olup olmadığını kontrol etmektir. Telefon sahiplerinin cihazlarını yalnızca şarjının bittiğini öğrenmek için zor anlar yaşadıkları birkaç durum olmuştur. Cihazı şarj etmek için aşağıda listelenen adımları izleyin.

    Telefonun şarj bağlantı noktasını basınçlı hava kullanarak temizleyin. Bu bağlantı noktasında sıkışmış kir ve kalıntıların temizlendiğinden emin olun. Duvar şarj cihazını kullanarak telefonu tam olarak şarj edin. Telefonun şarj olmaması durumunda farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Duvar şarj cihazını kullanarak şarj işleminin başarısız olması durumunda telefonu bilgisayarın USB bağlantı noktasından şarj etmeyi de denemelisiniz.

Telefonun şarjı yeterli olduğunda cihazı açmayı denemelisiniz. Sorun devam ederse, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarına devam edin.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Bunun gibi çoğu sorun genellikle yazılımdan sıfırlama yapılarak giderilebilir. Bu genellikle telefon yanıt vermiyorken yapmanız gereken ilk şeydir, ancak bu da telefon yazılımını yenileyeceği için bu durumda da çalışır. Bu, cihaz yeniden başlatılana kadar güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak yapılır.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

İndirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Durumun bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekecektir.

    Cihazın kapalı olduğundan emin olun.Güç tuşunu cihaz adıyla ekranın ötesinde basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar Sesi kısma tuşunu basılı tutmaya devam edin. Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. ‘Güvenli Mod’ seçeneğini gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Sorun bu modda ortaya çıkmazsa, indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanabilir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefon yazılımının geçici verilerinin bozulabileceği ve cihazda meydana gelebilecek sorunlara neden olabileceği durumlar vardır. Bu senaryoda yapılacak en iyi şey, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmek.

    Sesi Açma ve Ana Ekran tuşlarını basılı tutun. Cihaz titreşene kadar Güç tuşunu basılı tutun, sonra bırakın. Sesi Yükselt ve Ana Ekran tuşlarına her zaman basmaya devam edin.Android Kurtarma ekranını gördüğünüzde Sesi Aç ve Ana Ekran tuşlarını serbest bırakın. Ses seviyesi tuşlarını Evet’e kaydırmak için Güç tuşunu kullanın, ardından seçmek için Güç tuşunu kullanın. Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneğine gitmek için Ses seviyesi tuşlarını kullanın ve ardından seçmek için Güç tuşunu kullanın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Dikkate alınması gereken son bir sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonu orijinal fabrika durumuna geri döndürür ve genellikle bir yazılım aksaklığından kaynaklanıyorsa sorunu çözer. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

    Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneği vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon hala açılmıyorsa, buna zaten hatalı bir donanım bileşeni neden olmuş olabilir. Şu anda yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlamayı garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.