Samsung Galaxy J6 Battery Drains Fast Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # J6, piyasada oldukça iyi performans gösteren orta seviye Android cihazlardan biridir. Bu telefon, ön tarafında 5.6 inç Süper AMOLED ekranlı bir Alüminyum gövde kullanıyor. Kaputun altında 4 GB RAM ile birleştirildiğinde telefonun birden fazla uygulamayı sorunsuzca çalıştırmasını sağlayan bir Exynos 7870 işlemci var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy J6 batarya boşaltma sorununu hızla çözeceğiz.

Bu konuda Samsung Galaxy J6 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy J6 Battery Drains Fast Nasıl Onarılır

Sorun: Birkaç gün önce Galaxy J6 aldım. Kullandıktan sonra, pilin anormal şekilde çalıştığını fark ettim.% 100’e şarj ettim. Boşalmaya başladı. Pilin% 100’den yaklaşık% 50’ye normal oranda boşaldığını gördüm.% 50’den% 35’e kadar çok çabuk boşaldı , çok hızlı bir şekilde% 35’ten% 20’ye düşerken,% 20’den% 0’a% 0’dan% 100’e düştü. Bataryayı kalibre ettim.% 100’den% 100’e şarj etmekten tamamen boşalttı. % eşit. Bütün diğer şeyler devre dışıyken LTE’deki Facebook’u tamamen parlak kullanarak Facebook kullanarak 2 dakikada 1% tahliye eder. Normal oran mı? Eğer öyleyse plz bana bir çözüm önerir. Pili güvenli modda test ettim ancak sonuç aynı.

Çözüm: Bu telefondaki herhangi bir sorun giderme adımını gerçekleştirmeden önce, en yeni yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak için elinden gelenin en iyisini yapmak. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm.

Yazılım sıfırlama işlemini gerçekleştirin Eğer çok sayıda servis çalışıyorsa, telefon genellikle pili hızlı bir şekilde boşaltır. Bu durumda yapılacak ilk şey, yazılım sıfırlamasını yaparak telefon yazılımını yenilemektir.

    Güç düğmesini 3-5 saniye basılı tutun. Kapatın. Cihaz tamamen kapandığında, yaklaşık bir dakika bekleyin. Bu, önbellek ve geçici dosyaların cihazdan silindiğinden emin olmanıza yardımcı olur. Telefonu açın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Yapmanız gereken bir sonraki şey, indirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmektir. Bir uygulamanın telefonunuzda çalışacak şekilde düzgün bir şekilde optimize edilmediği ve bunun da pil ömrünü uzattığı durumlar vardır. Bir uygulamanın bu soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden Güvenli Mod’da başlatmaktır.

    Aygıtı kapatın. Ekrandaki Güç tuşunu cihaz adıyla basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Ses kısma tuşunu basılı tutun. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. ‘Güvenli Mod’u gördüğünüzde Ses kısma tuşunu serbest bırakın.

Pil boşaltma sorunu bu modda ortaya çıkmazsa, sorun, indirdiğiniz uygulamalardan birinin neden olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Cihazınız, uygulamaların önbelleğe alınmış verilerini dahili depolama alanında özel bir bölümde saklayacaktır. Bu veri daha iyi bir mobil deneyim için uygulamaların daha hızlı açılmasını sağlar. Bununla birlikte, bu önbelleğe alınmış verilerin bozulabileceği ve cihazla ilgili sorunlara neden olabileceği durumlar vardır. Soruna neden olanın bu olup olmadığını kontrol etmek için telefonun önbellek bölümünü silmelisiniz.

    Telefonu kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Kurma sistem güncellemesi ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.)’ Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. ‘evet’i vurgulayın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Pili kalibre et

Bu sorunu çözmenin bir yolu telefon bataryasını kalibre etmektir.

    Telefonunuz kendi kendine kapanana kadar tamamen deşarj edin. Tekrar açın ve kapanmasına izin verin. Telefonunuzu bir şarj cihazına takın ve açmadan, ekrandaki ya da LED göstergede yüzde 100 diyor kadar şarj etmesine izin verin. şarj cihazını açın. Pil göstergesi muhtemelen yüzde 100 demeyecektir, bu yüzden fişini takın (bunun için telefonunuzu açık bırakın) ve ekranda yüzde 100 diyene kadar şarj etmeye devam edin. Telefonunuzu prizden çekin ve yeniden başlatın. Yüzde 100 gösterdiğinden emin olun. Değilse, şarj cihazını ekranda yüzde 100 görünene kadar tekrar takın. Yüzdeyi yüzde 100 olana kadar tekrarlayın Bu döngüyü yüzde 100’e kadar tamamen boşaltın ve telefonunuzun tekrar kapanmasına izin verin. Pili bir kez daha şarj edin kesintisiz ve Android sistemi pil yüzdesini sıfırlamanız gerekir.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemediyseniz, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yapmanız durumunda en son sorun giderme adımı yapmanız gerekir. Bu, telefonu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Bu adımı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Telefonun kapalı olduğundan emin olun. Sesi Aç tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, Android logosu görüntülendiğinde, sadece Güç tuşunu bırakın, tüm tuşları bırakın (‘ Sistem güncellemesinin kurulması ‘Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.) Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Sesi kısmak için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ işaretleninceye kadar tuşu vurgulayın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın. telefonunuz tamamen başladıysa henüz telefonunuza hiçbir uygulama yüklemeyin. Pilin çabuk bitip bitmediğini kontrol etmeye çalışın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmeyi başaramazsa, bu muhtemelen büyük olasılıkla bataryayla ilgili bir sorun nedeniyle hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmaktadır. Telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve bu durumda olup olmadığını kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.