Samsung Galaxy J6 Ekran Dikey Çizgiler Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # J6, bugün piyasada bulunan popüler yeni orta sınıf cihazlardan biridir. Sağlam bir yapı kalitesine ve mükemmel bir dizi özelliğe sahiptir. Bu telefon 5.6 inç Super AMOLED ekran kullanıyor ve sadece 720p çözünürlüğe sahip olmasına rağmen hala canlı renkler sunabiliyor. Kaputun altında, 4GB RAM ile birleştirildiğinde cihazın herhangi bir uygulamayı sorunsuz bir şekilde çalıştırmasına izin veren bir Exynos 7870 işlemci var. Bu sağlam bir telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy J6 ekranının dikey çizgiler sorunu olduğunu ele alacağız.

Samsung Galaxy J6 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy J6 Ekran Dikey Çizgiler Nasıl Onarılır

Sorun: Yaklaşık bir hafta önce pilim bitti, bu yüzden şarj ettim. Telefonumu ekrana döndüğümde sadece renkli dikey çizgiler vardı. Bir süre şarj etmeyi bıraktım. Ertesi gün açtığımda, tekrar satırları vardı, bu yüzden ekranı kapatıp tekrar açtım ve iyiydi … artık sorun yok. Dün, telefonumu kullanmak için ekranımı açtığımda tekrar hatlara geçtim. Şimdi çizgilerim bile yok, sadece hafifçe aydınlanıyor, ama şimdi resim. Son zamanlarda hiçbir şey olmadı, bu yüzden sebebinin ne olduğunu bilmiyorum. Dün yeni bir uygulama indirmiş olmama rağmen. Telefonum kaydedilebilir mi?

Çözüm: Telefonun ekranının düzgün çalışmadığı (dikey çizgiler olması gibi) çoğu durumda, bunun nedeni genellikle yalnızca bir servis merkezinde sabitlenebilen hatalı bir donanım bileşenidir (muhtemelen ekran aksamı). Ancak, bu sorunun bir yazılım aksaklığından kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmeyi amaçlayan aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını gerçekleştirebilirsiniz.

J6’yı Tamamen Şarj Edin

Bu durumda yapmak isteyeceğiniz ilk şey, telefonun pilinin yeterli şarj olduğundan emin olmaktır. Telefonu duvar şarj cihazına bağlayın ve tamamen şarj olmasını bekleyin. LED göstergesi sabit yeşil renkte yanmaya başlarsa telefonun tam olarak ne zaman şarj edildiğini bileceksiniz.

J6’yı Güvenli Modda başlatın

Cihazı Güvenli Modda başlatarak, telefonunuza yüklediğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmeye çalışın. Telefon bu modda başlatıldığında, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların çalışmasına izin verilir ve üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olup olmadığını kontrol etmeyi kolaylaştırır.

    Cihazı kapatmak için Güç tuşunu bir veya iki saniye basılı tutun. Samsung logosu görüntülendiğinde, kilit ekranı görüntülenene kadar Sesi kısma tuşunu basılı tutun.

Ekran bu modda çalışıyorsa, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Kurtarma Modunda Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Güvenli Mod’da bile ekran sorunu devam ediyorsa, şu anda yapılacak en iyi şey kurtarma modunda fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın. Ayrıca, ekran kurtarma modunda çalışmıyorsa, fabrika ayarlarına sıfırlama yapamazsınız.

    Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Telefonu yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, telefonu bir servis merkezine götürmeli ve kontrol ettirmelisiniz.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.