Samsung Galaxy J6, Mikrofon Kullanıldığında Yanıt Vermiyor Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # J6, J7 ve J5 modeli arasında yer alan ve son zamanlarda piyasaya sürülen orta menzilli bir Android akıllı telefon. Bu telefon 720p çözünürlükte 5.6 inç Super AMOLED ekran kullanıyor. Kaputun altında, telefonun herhangi bir uygulamayı sorunsuz bir şekilde çalıştırmasını sağlayan 3GB / 4GB RAM’e sahip bir Exynos 7870 işlemci var. Bu sağlam bir telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, mikrofon kullanıldığında Galaxy J6’nın yanıt vermemesine neden olacağız.

Samsung Galaxy J6 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı istiyoruz.

Samsung Galaxy J6, Mikrofon Kullanıldığında Yanıt Vermiyor Nasıl Onarılır

Sorun: Merhaba millet, seni rahatsız etmek istemediğim için son kaynağımsın. Samsung J6 cihazım var. Kilitli. Mikrofonla ilgili olduğunu düşündüğüm büyük bir sorunum var. Telefonu sorunsuz bir şekilde kullanabilirim, ama… mikrofonu herhangi bir uygulamada kullandığımda cehennemi serbest bırakıyorum…. Google asistanı deliye döner ve deli gibi gelmeye başlar. Videolar kaydedilemiyor, whatsapp sesli mesajları duruyor, Shazam çalışmıyor, telefonu kilitlemek / kilidini açmak için güç düğmesi yanıt vermiyor … Telefonun kilidini açmanın tek yolu kilit ekranını göstermeye zorlamaktır (eklenti / şarj cihazını fişten çekerek) böylece parmak izi tanıma özelliğini kullanabilirim. Bu sorunu sıfırlamak için telefonu SOFT RESET (güç düğmesi + ses kısma) ve mikrofonu hiç kullanmam gerekiyor. Arama yaparken veya bir çağrı alırken bile aynı şey olur. İzinlerle denedim, google asistanı, S sesini sıfırlamayı / güncellemeyi denedim, ancak şans yok. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini son kaynak olarak kullanacağım. SAYGILARIMLA!!!

Çözüm: Şu anda yapmanız gereken ilk şey, sorunun Güvenli Modda çalışırken sorunun oluşup oluşmadığını kontrol etmektir.

    Telefon açıkken Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutun. “Güvenli modda yeniden başlat” açılana kadar “Gücü kapat” ı seçin. “Tamam” ı seçin ve yaklaşık 4 saniye bekleyin. Telefon şimdi Güvenli Modda başlayacaktır.

Sorun bu modda ortaya çıkmazsa, indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanabilir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Sorunun Güvenli Mod’da ortaya çıkması durumunda, kurtarma modunda fabrika ayarlarına sıfırlama yapmayı düşünmelisiniz. Bu adımı gerçekleştirmeden önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın. Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneği vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlamayı garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.