Samsung Galaxy J7 cihazınızı şarj etmeyecek şekilde nasıl düzeltilir, diğer şarj sorunları [Adım adım Sorun Giderme Kılavuzu]

    Bu yazı, yeni #Samsung Galaxy J7 (# GalaxyJ7) akıllı telefonda neden şarj sorunlarının oluşmayacağını açıklayacaktır.Ayrıca, görünür bir nedenden dolayı veya olmadan şarj etmeyi reddettiğinde ahizenin nasıl giderileceği konusunda da size rehberlik edecektir. bu yazıdaki Galaxy J7’nizde ana sıfırlamayı yapmak için.

samsung-galaxy-j7

Android akıllı telefon sahiplerinin karşılaşabileceği en yaygın sorunlar arasında şarj sorunu vardır ve nasıl tetiklendiğine, hangi cihazın kullanıldığına ve ne sıklıkta gerçekleştiğine bağlı olarak değişir. Şarj etme sorunu çoğu zaman arızalı bir pilin nedenidir, ancak akım yazılımının güç adaptöründen pile akmasını önleyen bellenim olduğu birçok durum gördük. Tabii ki, su ve fiziksel hasar gibi sahibinin ihmalinden kaynaklanan durumlar vardı.

Bu yazıda, etkileyici özelliklere sahip orta sınıf bir cihaz olan Samsung Galaxy J7’deki şarj olmama sorununu ele alacağız. Android kullanıcılarına yıllarca destek sağladıktan sonra, bu tür güçle ilgili sorunun J7 sahiplerinin karşılaşabileceği ilk sorunlar arasında olacağını önceden tahmin edebiliriz. Bu nedenle böyle makaleler yayınlamayı gerekli buluyoruz çünkü bu sorunla ilgili bir gün şikayetlerin gelen kutumuza gireceğini biliyoruz.

Galaxy J7’nizdeki sorunu denemek ve düzeltmek için kullanabileceğiniz adım adım sorun giderme prosedürü aşağıdadır. Her zaman güvenli yöntemler önermekle birlikte, insan hatası nedeniyle beklenmedik şeyler olabilir, bu yüzden lütfen kendi sorumluluğunuzda ilerleyin.

Cihazlarıyla ilgili başka sorunları olanlar için, bu sayfadaki sorun giderme kılavuzlarımıza, çözümlere ve eğiticilere tüm bağlantıları listeleyeceğimiz için Galaxy J7 sorun giderme sayfamıza uğrayın. Sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurarak bize ulaşın. Sorununuz hakkında bize bilgi verin, gerisini biz hallederiz.

Şarj edilmeyen Galaxy J7’de sorun giderme

Telefonunuzun neden şarj olmama olasılığını göz önünde bulundurursanız, suçluyu bile belirleyebilmeniz için yapmanız gereken çok şey vardır. Bu nedenle, bu sorun giderme işleminde en yaygın nedenleri dikkate alacağız.

Şarj etmeme sorununun küçük uygulama sorunlarından daha karmaşık ürün yazılımı ve donanım sorunlarına kadar değişebileceğini unutmayın. Kolay ve güvenli bir şekilde ortadan kaldırılabilecek olasılıkları göz ardı etmeye çalışalım, bu nedenle aşağıdaki adımları izleyin:

1. Adım: Bunun yalnızca bir sistem çökmesi sorunu olmadığını doğrulayın

Telefonunuzun bellenimi, pil dolana kadar elektriğin devrelerden akmasına izin vermekten sorumlu olduğu için şarj işleminde büyük bir rol oynar. Ürün yazılımı çökerse veya donarsa, şarj işlemine yardımcı olacak hiçbir şey olmayacaktır. Bu nedenle, her şeyden önce, sistemin mükemmel şekilde çalıştığından emin olmanız gerekir. Bununla birlikte, arka kapağı açmanız ve pili çıkarmanız gerekir. Pil takılı değilken, bazı elektronik bileşenlerde depolanan elektriği boşaltmak için Güç tuşunu bir dakika basılı tutun. Bundan sonra, pili değiştirin ve arka kapakla sabitleyin ve ardından telefonu açıp şarj etmeyi veya hemen takın. Telefon şarj olursa sorun çözülür, aksi takdirde bir sonraki adımı deneyin.

2. Adım: Telefonu bir bilgisayara veya dizüstü bilgisayara takın

Bu, sorunun şarj cihazı veya güç adaptörüyle ilgili olma olasılığını ortadan kaldırmanın bir yoludur. Telefonunuz bir bilgisayara bağlandığında yanıt verirse, şarj cihazınızı bağlantı noktasında bağlantı veya kir olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Konektörlerin düzgün temas etmesini önleyebilecek bir şey bulabilirseniz, bir çift cımbızla avlamaya çalışın ya da bir basınçlı hava üfleyebilirsiniz.

Öte yandan, J7’niz bir bilgisayara bağlandığında yanıt vermiyorsa, bir sonraki adımı izlemeyi deneyin.

3. Adım: USB kablosunu kontrol edin veya başka bir kablo deneyin

Telefonunuzun bir bilgisayara veya dizüstü bilgisayara bağlandığında yanıt vermemesi durumunda bu adımı uygulamanız gerekir, çünkü algılanmamasının nedeni kabloda bir sorun olmasıdır. Bu nedenle, önce kabloda herhangi bir kırılma veya topaklanma olup olmadığını fiziksel olarak inceleyin. Alışılmadık bir şey hissedip hissetmeyeceğinizi öğrenmek için parmaklarınızı bir uçtan diğerine geçirin. Ayrıca her iki ucunda da telefonun konektörüyle doğru teması engelleyebilecek kalıntı veya lif olup olmadığını kontrol edin.

Mümkünse farklı bir USB kablosu deneyin. Farklı bir kablo kullanılarak algılanabiliyorsa, kabloyla ilgili bir sorun olduğu açıktır. Farklı bir kablo veya tüm şarj ünitesini satın alabilirsiniz.

4. Adım: Telefonunuzun şarj bağlantı noktasını kontrol edin

Hem şarj cihazını hem de kabloyu kontrol ettikten ve cihazınız hala şarj etmeyi reddettikten sonra, telefonunuzun şarj bağlantı noktasını kontrol etmenin zamanı geldi. Kalıntı, tiftik ve bükülmüş veya yanlış hizalanmış pimleri arayın. Kalıntı veya tiftik ile ilgili olarak, bir fırça veya sivri uçlu bir şey kullanarak bunları kolayca çıkarabilirsiniz. Korozyonu uygun temasları önlüyorsa, bir basınçlı hava patlaması yapar. Bununla birlikte, pimleri bükmeye gelince, bir çift cımbız kullanarak düzeltmeye çalışın, ancak bunun yerine onlara zarar vermemeye çok dikkat edin.

Ayrıca, olağandışı bir şey bulamazsanız, sorun telefonunuzun pili veya dahili devreleri veya sadece ürün yazılımı ile ilgili bir sorun olabilir.

Cihazınızda hala yeterli pil kalmadıysa, ana sıfırlamayı yapmayı deneyebilirsiniz:

    Galaxy J7’nizi kapatın. Güç tuşunu basılı tutun, Kapat’a dokunun ve onaylamak için GÜÇ KAPAT’a dokunun. Sesi Açma düğmesini basılı tutun ve ardından Giriş tuşuna uzun basın. Her ikisini de basılı tutarken, Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu ekranda göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Android kurtarma ekranının görünmesi bir dakika sürebilir.Android kurtarma ekranında, seçenekleri vurgulamak için Sesi Kısma tuşunu kullanın, bu durumda ‘verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulayın. Vurgulanan seçeneği seçmek için Güç tuşuna basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ seçeneği vurgulanana kadar Sesi Kısma tuşuna basın. Sıfırlamayı onaylamak için Güç tuşuna basın. Sıfırlama tamamlandıktan sonra, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ı seçmek için Güç tuşuna basın. Telefon normalden biraz daha uzun süre yeniden başlatılır ve sıfırlama işlemi tamamlanır.

Sıfırlamadan sonra sorun devam ederse, son adımı uygulamanızı öneririm.

5. Adım: Telefonu kontrol ve / veya onarım için gönderin

Yapman gerekeni yaptın. Cihazınızda sorun gidermeyi zaten denediniz, ancak boşuna değil. Akıllı telefonlar söz konusu olduğunda yeterli veya uzman bilgiye sahip birinden yardım arama zamanı. Böylece, satın aldığınız mağazaya gidebilir, sağlayıcınıza geri gönderebilir veya sizin için neyin daha uygun olduğuna bağlı olarak onarım için Samsung’a gönderebilirsiniz. Sadece kendi başımıza çözemediğimiz problemler var ve sahip olduğunuz bunlardan biri gibi görünüyor.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Telefon Şarj Olmuyor Sorun Giderme

Samsung Galaxy S8 Plus şarj olmuyor Samsung Galaxy S7 şarj olmuyor Samsung Galaxy S7 Edge şarj olmuyor Samsung Galaxy S6 şarj olmuyor Samsung Galaxy S6 Edge şarj olmuyor Samsung Galaxy S6 Edge + şarj olmuyor Samsung Galaxy S5 şarj olmuyor Samsung Galaxy S4 şarj olmuyor J7 şarj olmuyor Samsung Galaxy J3 şarj olmuyor Google Pixel şarj olmuyorGoogle Pixel XL şarj olmuyorHTC 10 şarj olmuyorLG V20 şarj olmuyorLG G5 şarj olmuyorMotorola Moto G4 şarj olmuyorNexus 6P şarj olmuyorNexus 5 şarj olmuyorHuawei P9 şarj olmuyor