Samsung Galaxy J7 Ekran Sadece Hatları Gösteriyor Sorun ve Diğer İlgili Sorunlar

#Samsung #Galaxy # J7, bütçe bilinçli tüketiciye yönelik bazı premium özellikler sunan orta menzilli bir akıllı telefon. Bu telefon, en iyi 720p’de (2016 sürümü için) hala mükemmel kalitede görüntüler üretebilen 5.5 inç Süper AMOLED ekranıyla bilinir. Sağlam bir yapı kalitesine sahiptir ve su geçirmez veya toz geçirmez olmamasına rağmen hala harika bir telefon maliyetidir. Birçok kişi bu cihazı güvenilir günlük sürücüsü olarak kullanıyor olsa da, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, sadece satır sorunu ve diğer ilgili sorunları gösteren Galaxy J7 ekranını ele alacağız.

Bir Samsung Galaxy J7 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak istiyorsanız, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

J7 Ekran Sadece Çizgileri Gösteriyor

Sorun: Samsung Galaxy J7 2015 var Cep telefonumda bir sorun var Açık ama Ekranda bir şey göstermiyorum sadece birkaç satır ve farklı renkler geliyor teşekkürler En iyi yanıtınızı bekliyorum

Çözüm: Bu durumda ilk olarak yapmak isteyeceğiniz şey, sorunun bazı yazılım aksaklıklarından kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmektir. Aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını uygulayın. Bir adımı gerçekleştirdikten sonra sorunun hala devam edip etmediğini ve bir sonraki adıma geçip geçmediğini hemen kontrol edin.

    Telefonu Güvenli Modda başlatın. telefon bu modda çalıştığında yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların çalışmasına izin verilir. Sorunun bu modda oluşup oluşmadığını kontrol edin. Yoksa, indirdiğiniz uygulamalardan biri olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.Telefonu kurtarma modunda başlatın. Ekran bu modda çalışıyorsa, sorunun nedeni bir yazılım hatası olabilir. Daha sonra buradan fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekir. Sıfırlamanın telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, telefonunuzun ekranı hasar görmüş olabilir. Telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve durumun böyle olup olmadığını kontrol ettirmeniz gerekir.

J7 Etkin Nokta Hızı Yavaş

Sorun: Mesajıma bakmak için biraz zaman ayırdığınız için teşekkürler! Bir Samsung Galaxy J727 satın aldım. Daha önce bir Google LG Nexus 4 kullanıyordum. Evimde WiFi yok ve ev bilgisayarları için telefon erişim noktasını biraz kullanıyorum. Galaxy J7 hotspot’umun Nexus 4’ümden önemli ölçüde daha yavaş olmasının bir nedeni (donanım, yazılım, aksaklık?) Var mı? Galaxy J727’den daha fazla güce sahip bir telefon almam gerekip gerekmediğini merak ediyorum … Aksi takdirde telefondan memnunum, ancak daha hızlı hareket edemezsem sıcak nokta sorunu bir anlaşma kırıcı. Nexus 4’ün (şimdi oldukça eski) etkin noktası aslında oldukça hızlıydı. FYI, hem mac hem de pc üzerinde test yapıyorum. Galaxy J727’de ikisi de hala daha yavaş.

Çözüm: Etkin noktanın bağlantı hızının yavaş olmasına neden olabilecek birkaç faktör vardır. Bağlantı noktasını kullanarak etkin noktaya bağlı birkaç aygıt varsa, hız önemli ölçüde yavaşlayabilir. Telefonunuzun aldığı veri sinyali de yavaş bağlantıya neden olabilecek bir faktör olabilir. Telefonunuz LTE sinyali almıyorsa, hız da düşebilir.

Telefonun sıcak nokta hızını kontrol etmenin en iyi yolu, telefonun bir LTE sinyali aldığından emin olmak ve daha sonra sıcak noktaya yalnızca bir cihaz bağlamaktır. Cihazda bir hız testi yapın. Bir dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız, bir tarayıcı açın ve speedtest.net’e gidin ve testi çalıştırın.

Nexus 4’ü kullanırken aynı testi tekrarlayın. Testi gerçekleştirirken SIM kartı J7’den Nexus 4’e yerleştirdiğinizden emin olun.

Hızda önemli bir fark varsa ve Nexus 4 gerçekten daha hızlıysa, bunun kullanılan donanım bileşenlerinden kaynaklanması muhtemeldir. Nexus 4 daha hızlı bir Wi-Fi yongasına sahip olabilir, böylece daha hızlı bir hotspot bağlantısı sağlayabilir.

J7 Bildirimleri Çalışma ile Siyah Ekran Var

Sorun: Telefonumda siyah bir ekran var. Mavi led ışığım yok; telefon, pil kapalıyken şarj olurken yeşil pili göstermez. Telefonun çalıştığını biliyorum, çünkü telefondaki bildirimleri ve titreşimleri duyabiliyorum. Hem güvenli modu hem de büyük sıfırlamayı denedim ve HİÇBİR ŞEY ÇALIŞTI!

İlgili Sorun: Telefonumun ekranı saf siyah, bu yüzden telefonumun içeriğini göremiyorum, ancak telefonumun sesini açarak çalıştığından emin olmak için bir yol buldum ve hala dediğim gibi, sadece çalışıyor hiçbir şey göremiyorum ve ekran hala siyah.

Çözüm: Bu sorunu çözmenin en iyi yolu telefonu kurtarma modunda başlatmaktır. Ekran bu modda çalışıyorsa, sorunun bir yazılım aksaklığından kaynaklanma olasılığı vardır. Buradan fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekir. Sıfırlamanın telefon verilerinizi sileceğini unutmayın. Kurtarma modunda ekran hala siyahsa, ekranın hasar görmesi çok olasıdır. Telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve durumun böyle olup olmadığını kontrol ettirmeniz gerekir.

J7 Facebook Messenger Ses Ayarı

Sorun: Merhaba! FB Messenger uygulamamla ilgili yardım istemek istiyorum. Sahip olduğum sorun, biri beni görüntülü aramaya çalışırken, zil sesi olduğu gibi ayarlamıyor. Zaten önbelleği temizledim ve izinlere izin verdim, ayrıca bölümü ve hala aynı olanı sildim. Zil sesinin yanlış mı, belki de telefonun olup olmadığından ve düzeltilebildiğinden emin değilim. Gerçekten yardım çocuklar için çok teşekkür ederiz!

Çözüm: Telefonunuzun yüklediği Facebook Messenger sürümüne bağlı olarak Ayarlar’ı tıklamanız ve ardından Bildirimler ve Sesler menüsünü açmanız gerekir. Bildirim Sesi’ni açın, ardından mesaj alırken duymak istediğiniz sesi seçin.

J7 Kişileri Çalışmayı Durdurdu

Sorun: Dün telefon görüşmesi yapmaya başladığımda aniden kişilerin iletişiminin durduğunu belirten bir mesaj aldım. Bana telefonla ayarlardan yaptığım herhangi bir şeyin üstüne çıkan mesajları kapatmak zorunda olduğumu söyledi! Bunu kapatabileceğimi söylediği yeri bulamıyorum. Herhangi bir fikir harika olurdu. teşekkür ederim

Çözüm: Bu özel durumda yapmanız gereken ilk şey, Kişiler uygulamasının önbelleğini ve verilerini uygulama yöneticisinden temizlemektir. Bu yapıldıktan sonra telefonu yeniden başlatın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bu durumda, aşağıda listelenen aşağıdaki sorun giderme adımlarını uygulayın.

    Telefonu Güvenli Modda başlatın. Sorun bu modda mı oluşuyor? Yoksa, bu, indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.Telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silin.Telefon verilerinizi yedekleyin ve ardından fabrika ayarlarına sıfırlayın.

J7 fotoğraf yıldız işareti var

Sorun: Merhaba iyi günler. Samsung j7 2016 ile sorun yaşıyorum. Sadece son zamanlarda fotoğraf çektim ve yemekten sonra yükleme için onları kontrol ediyorum ama fotoğrafları göremiyorum. Bu işaret sadece “!” ve onları göremiyorum. Ne yapmalıyım?

Çözüm: Yıldız işareti olan fotoğraflara erişmek, bozuk oldukları anlamına gelir. Telefonu yeniden başlatmayı deneyin ve fotoğraflara hala erişilip erişilemediğini kontrol edin. Fotoğraflar microSD kartta saklanıyorsa, kartı çıkarmalı ve bilgisayarınızın okumasına izin vermelisiniz. Hala bozuk olmaları durumunda, fotoğrafları kurtarmak için bir veri kurtarma yazılımı kullanmayı denemelisiniz.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.