Samsung Galaxy J7 ekran sadece satırları gösterme sorunu ve diğer ilgili sorunlar

#Samsung #Galaxy # J7, bütçe bilincine sahip tüketiciyi hedef alan bazı üstün özellikler sunan bir orta sınıf akıllı telefon. Bu telefon, 720p’de (2016 sürümü için) hala mükemmel kalitede görüntüler üretme kabiliyetine sahip 5.5 inç Süper AMOLED ekranı ile tanınıyor. Sağlam bir yapı kalitesine sahiptir ve su geçirmez ya da toz geçirmez olmasa da yine de harika bir telefon maliyetidir. Birçok kişi bu aygıtı güvenilir günlük sürücüsü olarak kullanmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, yalnızca satır sayısını ve ilgili diğer sorunları gösteren Galaxy J7 ekranını ele alacağız.

Bu konuda Samsung Galaxy J7 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Bu serideki önceki bölümlere göz atmak istiyorsanız bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

J7 Ekranı Sadece Satırları Gösteriyor

Sorun: Samsung galaxy j7 2015 var Cep telefonumda bir sorun var Açık ama Ekranda hiçbir şey göstermiyor, sadece birkaç satır var ve farklı renkler geliyor. Teşekkürler En iyi cevabınızı bekliyorum Saygılarımla

Çözüm: Bu durumda ilk önce yapmak isteyeceğiniz şey, sorunun bazı yazılım sorunlarından kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmektir. Aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını uygulayın. Bir adımı gerçekleştirdikten sonra derhal sorunun devam edip etmediğini ve bir sonraki adıma geçip geçmediğini kontrol edin.

    Telefonu Güvenli Modda başlatın. Telefon bu modda çalışırken, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların çalışmasına izin verilir. Sorunun bu modda olup olmadığını kontrol edin. Öyleyse, indirdiğiniz uygulamalardan biri neden olmuş olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın. Telefonu kurtarma modunda başlatın. Ekran bu modda çalışıyorsa, sorun bir yazılım arızasından kaynaklanıyor olabilir. Daha sonra buradan fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekecektir. Sıfırlamanın telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, telefonunuzda bozuk bir ekran olması muhtemeldir. Telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve bu durumda olup olmadığını kontrol ettirmeniz gerekir.

J7 Hotspot Hızı Yavaş

Sorun: Mesajıma bakmak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz! Az önce bir Samsung Galaxy J727 aldım. Daha önce bir Google LG Nexus 4 kullanıyordum. Evimde WiFi erişimim yoktu ve telefon sıcak noktasını ev bilgisayarında kullanmak için biraz kullandım. Galaxy J7 hotspot’umun Nexus 4’ümden önemli ölçüde daha yavaş olmasının bir nedeni var mı (donanım, yazılım, aksaklık?)? Galaxy J727’den daha fazla güce sahip bir telefona ihtiyacım olup olmadığını merak ediyorum… Aksi halde telefondan memnunum, ancak daha hızlı hareket edemezsem sıcak nokta sorunu bir sorun kırıcı. Nexus 4’ün (şimdi oldukça eski) sıcak noktası aslında oldukça hızlıydı. Bilginize, mac ve pc üzerinde test ediyorum. Her ikisi de Galaxy J727’de hala daha yavaş.

Çözüm: Bir sıcak noktanın bağlantı hızının yavaş olmasına neden olabilecek birkaç faktör vardır. Bağlantı noktasını kullanarak sıcak noktaya bağlı birkaç cihaz varsa, o zaman hız önemli ölçüde yavaşlayabilir. Telefonunuzun aldığı veri sinyali, yavaş bir bağlantıya neden olabilecek bir faktör olabilir. Telefonunuz LTE sinyali alamıyorsa, hız da yavaşlayabilir.

Telefonun sıcak nokta hızını kontrol etmenin en iyi yolu, telefonun bir LTE sinyali aldığından ve ardından sadece bir cihazı sıcak noktaya bağladığından emin olmaktır. Cihaz üzerinde bir hız testi çalıştırın. Bir dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız, daha sonra bir tarayıcı açın, sonra speedtest.net adresine gidin ve testi çalıştırın.

Nexus 4’ü kullanırken aynı testi tekrarlayın. Testi yaparken SIM kartı J7’den Nexus 4’e yerleştirdiğinizden emin olun.

Hızda önemli bir fark varsa ve Nexus 4 gerçekten daha hızlıysa, bunun muhtemelen kullanılan donanım bileşenlerinden kaynaklanması muhtemeldir. Nexus 4 daha hızlı bir Wi-Fi yongasına sahip olabilir, bu nedenle daha hızlı bir sıcak nokta bağlantısı sağlayabilir.

J7 çalışan bildirimleri ile siyah ekrana sahip

Sorun: Telefonumun siyah ekranı var. Mavi led ışığım yok; Telefon kapalıyken şarj olurken yeşil bataryayı göstermiyor. Telefonun çalıştığını biliyorum çünkü telefondaki bildirimleri ve titreşimleri duyabiliyorum. Hem güvenli mod hem de büyük sıfırlama ve hiçbir şey yapılmadı!

İlgili Sorun: Telefonumun ekranı tamamen siyah olduğu için telefonumun içeriğini göremiyorum, ancak telefonumun sesini açarak çalıştığından emin olmanın bir yolunu buldum ve dediğim gibi hiçbir şey göremiyorum ve ekran hala siyah.

Çözüm: Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, telefonu kurtarma modunda başlatmaktır. Ekran bu modda çalışıyorsa, soruna bir yazılım arızası neden olabilir. Buradan fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekecektir. Sıfırlamanın telefon verilerinizi sileceğini unutmayın. Ekranın kurtarma modunda hala siyah olması durumunda, ekranın zarar görmesi muhtemeldir. Telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve bu durumda olup olmadığını kontrol ettirmeniz gerekir.

J7 Facebook Messenger Ses Ayarı

Sorun: Merhaba! FB Messenger uygulamam ile ilgili yardım istemek istiyorum. Sahip olduğum sorun, birisinin beni aramaya çalıştığı zaman, zil sesi olduğu gibi ayarlamıyor. Önbelleği temizledim ve izinleri çoktan temizledim ve ayrıca bölümleri de sildim, yine de aynı. Bunun zil sesi yanlış mı, yoksa belki telefon mu olduğundan ve tamir edilebildiğinden emin değilim. Yardım çocuklar için gerçekten çok takdir!

Çözüm: Telefonunuzun yüklediği Facebook Messenger sürümüne bağlı olarak, Ayarlar seçeneğine tıklamanız ve ardından Bildirimler ve Sesler menüsünü açmanız gerekir. Bildirim Sesi’ni açıp mesaj alırken duymak istediğiniz sesi seçin.

J7 Kontakları Çalışmayı Durdurdu

Sorun: Dün aniden bir telefon görüşmesi yapmaya başladığımda, irtibatların çalışmayı kestiğine dair bir mesaj aldım. Bana ayarları ile telefon ile yaptığım bir şeyin üstüne haşhaş mesajları kapatmak zorunda olduğumu söyledi! Bunu kapatabileceğim yeri bulamıyor. Herhangi bir fikir harika olurdu. teşekkür ederim

Çözüm: Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, Rehber uygulamasının önbelleğini ve verilerini uygulama yöneticisinden silmek. Bu yapıldıktan sonra telefonu yeniden başlatın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Varsa, aşağıda listelenen aşağıdaki sorun giderme adımlarını uygulayın.

    Telefonu Güvenli Modda başlatın. Sorun bu modda mı oluşuyor? Öyleyse bu, indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın. Telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silin. Telefon verilerinizi geri alın ve fabrika ayarlarına sıfırlayın.

J7 fotoğrafları yıldız işareti var

Sorun: Merhaba iyi günler. Samsung j7 2016 ile ilgili sorun yaşıyorum. Sadece bugün son zamanlarda fotoğraf çektim ve akşam yemeğinden sonra yüklemek için fotoğraflarını kontrol ediyorum ama fotoğrafları göremiyorum. Sadece bu işareti “!” Gösterir ve onları göremiyorum. Ne yapmalıyım?

Çözüm: Yıldız işareti olan fotoğraflara erişmek, bozuk oldukları anlamına gelir. Telefonu yeniden başlatmayı deneyin ve fotoğraflara hala erişilip erişilemediğini kontrol edin. Fotoğraflar microSD kartta depolanıyorsa, kartı çıkarmalı ve bilgisayarınızın okumasına izin vermelisiniz. Hala bozuksa, fotoğrafları kurtarmak için bir veri kurtarma yazılımı kullanmayı denemelisiniz.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.