Samsung Galaxy J7 ekran titrek sorunu, diğer ekran ile ilgili sorunlar nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

#Samsung Galaxy J7 (# GalaxyJ7) sahiplerinden, cihaz piyasaya çıktığından beri bize bildirilen diğer sorunlara kıyasla biraz karmaşık olan ekran titremesi sorunlarından şikayetçi olan şikayetleri almaya başladık. Daha karmaşık çünkü sadece uygulama veya ürün yazılımı ile ilgili bir sorun yerine ciddi bir ekran sorununa bakıyor olabiliriz.

Bu yazıda, bu problemin üstesinden geleceğim ve olası nedenleri ve düzeltmek için kullanmamız gereken sorun giderme prosedürlerini açıklayacağım. Uygulama ve bellenim sorunlarının ihtimallerini göz ardı edeceğiz, daha sonra bunun başka bir şeyden çok bir donanım sorunu olup olmadığını görmeye çalışacağız. Bu nedenle, bu sorunu öğrenmek için okumaya devam edin ve bu olduğunda telefonunuzu nasıl gidereceğinizi öğrenin.

Bununla birlikte, başka sorunlarınız veya endişeleriniz varsa, bu cihazda özellikle en yaygın olanları olan birçok sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın. Sorunun ne zaman ve nasıl başladığına dair önemli bilgiler eklediğinizden emin olun, böylece sorunu gidermemiz daha kolay olacaktır.

Ekran titreme sorunu ile Galaxy J7 sorunlarını giderme

Bu sorun giderme kılavuzu telefonunuzdaki olası sorunun ne olduğunu belirlemede size rehberlik etmeyi amaçlamaktadır. Sebebini bulduktan sonra, cihazınızı özellikle ekranı saran sorunu çözebilecek bir çözüm bulmaya çalışabiliriz. Öncelikle, okurlarımız tarafından gönderilen ve bu konuyu en iyi açıklayan sorunlardan biri:

“Birkaç aydan önce Samsung Galaxy J7 kullanıyorum, telefonumun ekranı titremeye başladı, ancak birkaç gün sonra otomatik olarak titremeye başladı. Bir ay boyunca sürekli olarak tekrar oldu, sonra tekrar titremeyi bıraktı. Servis merkezine gittim ve su yüzünden olduğunu ve telefonumun nemi emdiğini söylediler. Anakartı değiştirmemi söylediler ancak birkaç gün sonra tekrar titremeyi bırakmadım. Bazen kik ve 4Chat gibi bazı uygulamaları yüklediğim için titreştiğini farkettim, ancak bu uygulamayı kaldırdıktan sonra titremeyi durdurmuyor. Bazen yazılım güncellemesi nedeniyle olur. Lütfen sorunumu çöz. ”

Okuyucularımıza birkaç yıl boyunca destek sağladıktan sonra, yeni Galaxy cihaz sahiplerinin yaşadığı sorunların neredeyse hepsine ulaştık ve bu bir istisna değil. Olduğu söyleniyor, neden telefon ekranı titriyor nedenleri olası nedenleri belirteyim:

    Bazı uygulamalar, sistemi idare eden servisleri etkileyen sistemde tutarsızlıklara neden oluyor. Daha sık olarak bunlar, oyunlar ve diğer CPU yoğun uygulamalar gibi çalıştırmak için çok fazla kaynak gerektiren uygulamalardır. Telefon muhtemelen suya zarar vermiş olabilir ve telefonun içinde kalan kalıntı soruna neden olabilir. Bazı önbellek ve / veya veriler bozulmuş olabilir, ancak sistem bunları sürekli kullanıyor, bu nedenle bazı servisler iyi çalışmıyor. Bu, bellenim güncellemeleri sırasında ortaya çıkabilir veya belirgin bir neden veya neden olmadan ortaya çıkabilir. Cihaz fiziksel olarak zarar görmüş olabilir ve ekran darbeden büyük ölçüde etkilenmiş olabilir ve değiştirilmesi gerekebilir. ekran paneli telefonun anakartı ile sabit bir temas kuramaz. Bu bir üretim hatası olabilir.

Tüm söylenenlerle birlikte, sorun gidermeye gitme zamanı geldi ve yapmanız gereken bu.

Adım 1: Galaxy J7’nizi Güvenli Modda yeniden başlatın ve ekranın titremeye başladığını gözlemleyin

Bu adımda, indirdiğiniz bazı üçüncü taraf uygulamaların bellenimde çökmelere veya yaratma ihtimallerine ve ekranın titremesine neden olma ihtimalini ekarte etmeye çalışıyoruz. Diğerlerinden önce bu olasılığı dışlamak daha kolay ve güvenlidir. Demek J7’nizi güvenli modda açıyorsunuz:

    Telefon seçenekleri görüntülenene kadar Güç düğmesini basılı tutun (sağda bulunur), ardından serbest bırakın. Güvenli Modda Yeniden Başlat komut istemi görüntüleninceye kadar Kapat’ı seçin ve basılı tutun. Not: Bu yeniden başlatma işleminin tamamlanması bir dakika kadar sürebilir. Yeniden başlatma sırasında, kilit açma / giriş ekranının sol alt tarafında Güvenli mod görünür.

Uygulamalarınızı ve diğer işlevlerinizi bu modda kullanmaya devam edebilirsiniz, bu nedenle telefonunuzu normal şekilde kullanmaya devam edin ancak titremenin devam edip etmediğini gözlemlemek için yeterince istekli olun. Devam ederse, bir sonraki karar vermemiz gereken bir ürün yazılımı sorunudur, bu nedenle bir sonraki adıma geçin.

Bununla birlikte, sorun güvenli modda giderilirse, indirdiğiniz uygulamalardan birinin veya bir kısmının soruna yol açtığına dair şüphemiz var. Hangi uygulamanın soruna neden olduğunu öğrenin. Aramanıza en son kurulumdan başlayın ve şüpheli uygulamaları kaldırmayı deneyin. J7’nizden bir uygulamayı nasıl kaldıracağınız:

    Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun.

Adım 2: Sistem önbelleklerini Kurtarma Modu’ndan silmeyi deneyin

Galaxy J7 telefonunuzda ayrıca Android önyükleme işlemi ile Android arayüzüne erişememeniz durumunda belleniminiz için çok önemli işlemler yapabileceğiniz bir Android Sistem Kurtarma modu bulunmaktadır. Bu mod aracılığıyla, telefonu yenilerini oluşturmaya zorlamak için tüm sistem önbelleklerini silebilirsiniz. Bu önbelleklerin bozulduğu, ancak cihazın hala kullandığı zamanlar vardır. Önbellek bölümünü temizlemek için şu adımları uygulayabilirsiniz:

    Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı göründüğünde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.)’ Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘Seçmek için Güç tuşuna basın. Vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın.’ evet ‘seçeneğini seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon yeniden başlatıldıktan sonra, titremeye devam edip etmediğini bilmek için izlemeye devam edin çünkü öyleyse bir sonraki adımı yapmanız gerekir.

Adım 3: Galaxy J7’nizde master sıfırlama prosedürünü gerçekleştirin

Bu, sorun gidermenizin son adımıdır. Sorun bundan sonra hala devam ediyorsa, o zaman bir donanım sorunu olmalıdır. Ancak, bunu yaptığınızda verilerinizin ve dosyalarınızın silineceğini unutmayın; bu nedenle aşağıdaki adımları izlemeden önce bunları yedeklediğinizden emin olun:

    Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma’yı etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak. Galaxy J7’nizi kapatın. Sesi Aç düğmesini ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir). ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma düğmesine basın. Master’ı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. sıfırlama. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bundan sonra, sorunun ne olduğunu belirlemek için daha fazla test yapılması için telefonu bir teknisyen tarafından kontrol ettirmeniz gerekir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.