Samsung Galaxy J7 Ekranı Tepki Vermiyor Sorun ve İlgili Diğer Sorunlar

#Samsung #Galaxy # J7, Güney Koreli devin 5.5 inçlik Süper AMOLED ekrana sahip olduğu bilinen en yüksek bütçeli modellerden biridir. Bu model, telefonunda çok fazla multimedya çalışması yapan ancak amiral gemisi bir cihazda çok fazla harcamak istemeyen tüketicilere yöneliktir. Bu telefonun güçlü noktalarından bazıları (2017 varyantı), sorunsuz bir kullanıcı deneyimi için 3 GB RAM ile birleştirilmiş bir octa çekirdekli işlemci, bir 13MP kamera ve sadece birkaç isim vermek için 3600mAh Pil içerir. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy J7 ekranının tepkisiz ve diğer ilgili sorunlarla mücadele edeceğiz.

Bu konuda Samsung Galaxy J7 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Bu serideki önceki bölümlere göz atmak istiyorsanız bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

J7 Ekranı Yanıt Vermiyor

Sorun: Merhaba, dün iyi çalışan bir yaşında bir j7 var. Resimler ve videolarla doluydu ve hafızam bitiyor olabilir. Bugün çılgınca davranmaya başladı, ekran yalnızca bazen yanıt veriyor, klavyede yanıt vermeyen mektuplar var, hatta google’ı açıp Papa Johns’u aradı ve ekran her yere sıçradı. Pili defalarca çektim, Ccleaner’ı koştum, bilgisayarıma tüm fotoğrafları ve videoları çıkardım, dokunmatik ekran hala sorun yaşıyor. Ekran koruyucum var çıkarmaya çalışmalı mıyım? Bu, bugüne kadar çok iyi bir telefon oldu. (işletim sisteminden tam olarak emin değil) Yardımlarınız için teşekkürler.

Çözüm: Ekran koruyucuyu kaldırmayı denemelisiniz, çünkü bu bazen ekranın hassasiyetine engel olur. Ekran koruyucusu kaldırılsa bile sorun devam ederse, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarını uygulayın.

    Telefonu Güvenli Modda başlatın. Telefonunuz bu modda çalışırken, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların çalışmasına izin verilir. Sorun bu modda ortaya çıkmazsa, o zaman indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanmış olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın. Telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silin. Telefon verilerinizi geri alın ve fabrika ayarlarına sıfırlayın.

J7 Açılmıyor

Sorun: Samsung galaxy j7 2016 aniden kapandı ve çalışmıyor. Pili değiştirdim ve açma / kapatma tuşuna basmayı denedim, ancak işe yaramadı. Birkaç şarj cihazına takılı, ancak daha önce bir şey göstermediği halde, daha önce fişe takılı iken kapalı durumda bir pil simgesi göstermek için kullanılır. Her şey aniden oldu, muhtemelen hafif bir sarsıntıyla. Zarar görmeden önce onunla hiçbir su temas etmedi. Lütfen yardım et.

Çözüm: Bataryayı zaten değiştirmiş olduğunuzdan ve telefon hala yanıt vermediğinden, bunun muhtemelen hatalı bir güç IC’si veya başka bir bileşenin neden olduğu donanımla ilgili bir sorun olması muhtemeldir. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefonu bir servis merkezine getirmek ve sorunun nedenini tam olarak saptamak için kontrol ettirmektir.

J7 Yazılım Güncellemesinden Sonra Açılmıyor

Sorun: Yakın zamanda telefonumda bir güncelleme oldu ve bugüne kadar birkaç günlüğüne erteledim. Güncelleme işlemine başladım ve telefonum kapandı ve şimdi tekrar açılmayacak. Güç düğmesini basılı tutarken bir kez titrer, ekran yanıp söner ve sonra kapanır. Bir şarj cihazına takıldığında, fişi prizden çekilinceye kadar tekrarlı olarak yapar.

Çözüm: Bu durumda ilk önce yapmak isteyeceğiniz şey, güç ve ses kısma düğmelerini en az 10 saniye basılı tutarak bir pil çekicisini simüle etmektir. Bundan sonra telefonunuz yeniden başlatılmalıdır. Çıkarılabilir batarya varyantı varsa o zaman sadece bataryayı çıkarın ve güç düğmesine en az bir dakika boyunca basın. Bundan sonra pili tekrar takın ve ardından telefonu açın.

Sorun devam ederse, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarına devam edin.

    Telefonun şarj portunu basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin. Bir duvar şarj cihazı kullanarak telefonu en az 20 dakika şarj edin. Telefon şarj olmuyorsa, farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

J7 Yazılım Güncellemesini Almıyor

Sorun: Karşılaştığım sorun, yazılımı güncellememesidir. Her zaman sistemin güncel olduğunu söyler (ancak yalnızca Android 5.1.1’dir). Odin kullanarak güncellemek için birçok kez denedim ama işe yaramadı. (indirme güncellemeleri sayfasında donuyor). Şu anda normalde veri kullanımı ayar seçeneğini açmaya çalıştığımda çökmesi gibi bazı küçük hatalarla çalışıyor, metin mesajı özelliği (hem sistem uygulaması hem de üçüncü taraf uygulamaları) teslimat mesajları alamadı ekran kilitlenmiyor ve telefon kulak dokunuşumu algılıyor ve çekerken çok fazla sayfa açıyor. Bir sistem güncellemesinin en azından bu sorunlardan bazılarını çözeceğini umuyordum ve bu yüzden güncellemeye çalışıyorum. Ayrıca fabrika varsayılanını yaptım ancak herhangi bir çözüm getirmedi. Ayrıca yazılımı güncellemek için akıllı anahtar kullanmaya çalıştım ama bu konuda da bir güncelleme getirmedi. (telefonum rootlu) fakat telefon etmeden önce de zorlu geçti. Herhangi bir yardım çok takdir edilecektir. zaman ayırdığınız ve destek verdiğiniz için teşekkürler.

Çözüm: Telefon Odin tarafından bile güncellenemiyorsa, bu zaten donanımla ilgili bir sorun olabilir. Aşağıda listelenen aşağıdaki sorun giderme adımlarını deneyin.

    Telefonun şarj portunu basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin. Telefonu Odin kullanarak güncellemeye çalışırken farklı bir USB kablosu ve bilgisayar kullanın.

Bu hala başarısız olursa, telefonu bir servis merkezine getirmeli ve kontrol ettirmelisiniz.

J7 İndirme Hatası Kapatmayın

Sorun: Geçenlerde “indirme, kapatma” mesajı aldım. Orada kaldı ve hiç hareket etmedi. Ne yapacağımı bilmeden, pili çıkarıp geri koydum. Şimdi telefon açılacaktır. Batarya olabileceğini düşündüm, bu yüzden farklı bir tane aldım, ancak hiçbir şey değişmedi. Şimdi her açıp denediğimde, yaklaşık 4 saniye boyunca aynı robot ve aynı mesajı görüyorum ve telefon kapanıyor. Sorunun ne olduğunu anlamama yardım eder misin? teşekkür ederim

Çözüm: Telefonu kurtarma modunda başlatmayı deneyin ve buradan fabrika ayarlarına sıfırlama yapın. Sıfırlamanın telefon verilerinizi sileceğini unutmayın. Bu sorunu çözemezse, Odin’i kullanarak telefonunuzu güncellenmiş ürün yazılımı dosyasıyla yanıp sönmeyi düşünmelisiniz. Firmware dosyasını, telefonunuzu nasıl ateşleyeceğinize dair talimatları alabileceğiniz Sammobile web sitesinden de alabilirsiniz.

J7 Ekranı Gri Titriyor

Sorun: Ekran gri tonda titriyor. Devam ettikçe tüm ekranda yeşil ve kırmızı bir tonda değişecek ve sonunda tüm ekran yeşil bir kırmızı tonda kalacaktır ancak yine de her şeyi yapabilirsiniz. Davayı çıkardım ve bataryayı çıkarttım ama bu daha kısa bir süre oldu ve ne yapacağımdan emin olamadığımdan kısa bir süre önce düzeltilebilecek bir durum olabilir. Sorumlu olmuştum ama şimdi daha sık görülüyor.

Çözüm: Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey telefon verilerinizi yedeklemek ve ardından fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlama tamamlandıktan sonra, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın. Eğer öyleyse, bu durum zaten hatalı bir ekrandan kaynaklanan donanım ile ilgili bir problem olabilir. Daha sonra bu telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.