Samsung Galaxy J7, fotoğraf makinesi açıldığında “Uyarı: Fotoğraf makinesi başarısız oldu” hatası veriyor [Sorun Giderme Kılavuzu]

Samsung Galaxy J7 cihazınızdaki “Uyarı: Kamera başarısız oldu” hata mesajı, kamerayı kullanırken karşılaşabileceğiniz hatalardan sadece bir tanesidir. Bunun diğer varyasyonu, uygulamanın kendisi çöktüğünde ortaya çıkabilecek “Ne yazık ki, Kamera durdu” hatasıdır. İkincisi daha çok bir uygulama veya bellenim sorunu iken, birincisi donanım tarafında.

Bilirsiniz, kamera, kullandığınızda göründüğü kadar basit, telefonunuzdaki en karmaşık işlemlerden biridir. Uygulamayı açtığınızda, sensör de kullanılmaya hazırlanırken, Galeri ve arka planda çalışan diğer hizmetler ve uygulamalar da kullanıma başlar. Yakalama düğmesine bastığınız anda, hepsi bir saniye içinde mükemmel zamanlamayla çalışacaktır. Bir şey doğru değilse, bir hata görünebilir.

Bu yazıda, J7’nizin kamerasıyla ilgili birkaç sorunla başa çıkacağım, bu nedenle bu sorununuz varsa ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşırsanız, ne yapacağınızı bilmeniz için aşağıdaki okumaya devam edin.

Yine de, başka bir şey yapmadan önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu telefonla ilgili bazı genel sorunları ele aldığımız için Galaxy J7 sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Oranlar, problemlerinize halihazırda mevcut çözümlerin mevcut olmasıdır, bu yüzden sadece kendinize benzer sorunları bulmak için zaman ayırın. Birini bulamıyorsanız veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Sorunu gidermemizi kolaylaştırmak için lütfen bize mümkün olduğunca fazla bilgi verin. Bu hizmeti ücretsiz olarak sunduğumuz için endişelenmeyin, bu yüzden yapmanız gereken tek şey bize sorun hakkında yeterli bilgi vermektir.

Uygulama açıldığında “Uyarı: Kamera başarısız oldu” ifadesini gösteren Galaxy J7 sorun giderme

Sorun: Her şeyden önce, telefonum bir Galaxy J7. Kasım ayında satın aldığımdan beri, fotoğraf çekmek için kamerayı açtığımda “Kamera başarısız oldu” hatasını göstermeye başlayana kadar onunla hiçbir sorunum olmadı. Telefonumda çok fazla resim var ve bunları Galeri üzerinden görüntüleyebiliyorum. Tek sorun artık fotoğraf çekemem. Hatanın görünmediği bir örnek vardı, bu yüzden kamerayı kullanabildim, ancak bir resim çektiğimde hata tekrar ortaya çıktı. Bir şey önerebilirseniz, bu harika olurdu bu yüzden bunu düzeltmek için ne yapmam gerektiğinden tam olarak emin değilim.

Sorun giderme: Girişte belirttiğim gibi, bu hata bir donanım sorununun sonucu olabilir, ancak aslında bu hatanın sadece daha karmaşık bir ürün yazılımı sorununun bir sonucu olduğu durumları gördük. Sorunun tam olarak ne olduğunu tam olarak anlayabilmemiz için sorun gidermemizin nedeni budur. Bununla birlikte, yapmanız gerektiğini önerdiğim şey:

1. Adım: Kamera uygulamasının önbelleğini ve verilerini sıfırlamak için temizleyin

Cihazın belirli bir uygulamadan bahseden bir hata gösterdiğinde böyle bir sorunla uğraşırken, sorunun her zaman uygulama ile sınırlı olabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Bu nedenle, herhangi bir dosya veya veri kaybetmezseniz, diğer sorun giderme prosedürlerine gitmeden önce uygulamayı sıfırlamanız daha iyidir. Yani, bu durumda, kameranın önbelleğini ve verilerini temizlemeniz yeterlidir. Endişelenmeyin, resimlerinizden ve videolarınızdan hiçbiri silinmeyecek:

  Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun.Ayarlar öğesine dokunun. ve ardından Tamam öğesine dokunun.

Bundan sonra, kamerayı açmaya çalışın ve hatanın hala görünüp görünmediğine bakın ve varsa bir sonraki adıma geçin.

2. Adım: Telefonu güvenli modda başlatın ve kamerayı açın

Bu sorunun, indirdiğiniz veya yüklediğiniz üçüncü taraf uygulamalardan biri veya bazılarından kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırmalıyız. Bu nedenle, hepsini bir kerede geçici olarak devre dışı bırakmamız ve hatanın hala görünüp görünmeyeceğini öğrenmek için kamerayı açmayı denememiz gerekiyor. J7’yi güvenli modda başlatmak için şu adımları izleyin:

  Cihazı kapatın. Güç tuşunu cihaz adıyla ekranın ötesine basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ görüntülendiğinde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. ‘Güvenli Mod’ seçeneğini gördüğünüzde Sesi azaltma tuşunu serbest bırakın.

Bu moda girdikten sonra kamerayı açın. Hata görünmezse, yüklediğiniz uygulamalardan biri veya bazılarının soruna neden olduğu anlamına gelir. Bu uygulamaları bulmanız ve kaldırmanız gerekir. Bu sorunu çözmek için birden fazla uygulamayı kaldırmanız gerekebilir ve bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Uygulamalar seçeneğine dokunun. Uygulama yöneticisi seçeneğine dokunun. İstediğiniz uygulamaya dokunun Kaldır düğmesine dokunun. Onaylamak için Kaldır düğmesine tekrar dokunun.

Diğer yandan, güvenli moddayken kamerayı açtığınızda hata hala görünüyorsa sorun giderme işlemlerine devam etmelisiniz.

Adım 3: Bazı önbellekler bozulmuş olabileceği için önbellek bölümünü silmeyi deneyin

Bozuk sistem önbellekleri, uygulamaların kilitlenmesine veya telefonun temel işlevlerinin çoğunu etkileyen performans sorunlarına neden olabilir. Sadece bu sorunun nedeninin bozuk önbellekler olma olasılığını ortadan kaldırmalıyız. Bu nedenle, yenileriyle değiştirilmeleri için hepsini bir kerede silmek için önbellek bölümünü silmeniz gerekir:

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet ‘i seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonun bundan sonra yeniden başlatılması biraz zaman alabilir, ancak aktif hale geldikten sonra kamerayı açmayı deneyin. Hata hala görünüyorsa, bir sonraki adım yardımcı olabilir.

Adım 4: Dosyaları yedekleyin ve Galaxy J7’nizi sıfırlayın

Bu senin son çare olacak. Sorun bundan sonra hala devam ediyorsa, bu bir donanım sorunudur ve sorunun sensörü değiştirmeden hala düzeltilip düzeltilemeyeceğini öğrenmek için daha fazla test yapabilen bir teknisyenden yardıma ihtiyacınız vardır.

Sıfırlama işlemi tüm dosyalarınızı ve verilerinizi siler, bu nedenle kaybetmek istemediğiniz dosyaları yedeklediğinizden emin olun, ardından Fabrika Sıfırlama Koruması veya hırsızlık önleme özelliğini devre dışı bırakın ve ardından telefonunuzu sıfırlayın.

Galaxy J7’de hırsızlık önleme nasıl devre dışı bırakılır

  Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun. Hesaplar öğesine dokunun. Google öğesine dokunun. Google Kimliği e-posta adresinize dokunun. Birden çok hesap ayarınız varsa, bu adımları her hesap için tekrarlamanız gerekir. Daha Fazla’ya dokunun. Hesabı kaldır’a dokunun.

Master Galaxy J7’yi Sıfırlama

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneği vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra sorun devam ederse, telefonu mağazaya götürün.

Galaxy J7 ile hangi fotoğraf çeken fotoğraf makinelerinde sorun giderme için adım adım kılavuz

Sorun: Merhaba arkadaşlar! Şubat ayında, eski S4’ümü değiştirmek için bir Galaxy J7 telefonu aldım ve o zamandan beri performansından memnun kaldım. Ancak son zamanlarda kendi başına yüklenen bir güncelleme olduğunu düşünüyorum ve bundan sonra telefonum, her fotoğraf çektiğimde kameranın başarısız olduğunu söylüyor. Demek istediğim, kamerayı iyi açabiliyorum ama fotoğraf çekmeye veya video kaydetmeye çalıştığımda hata görünüyor. O zamandan beri telefona baktığımda bunun neden olduğu konusunda kafam karıştı. Suya daldım veya suya daldım, bu yüzden sorunun fiziksel bir hasardan kaynaklanamayacağını biliyorum, ancak sorunun ne hakkında olduğunu bilmiyorum. Yardım edebilir misin?

Sorun Giderme: Aslında yukarıda bahsettiğim sorunla aynı sorunu yaşıyorsanız, yalnızca fotoğraf çektiğinizde hatanın gösterilmesi. Aslında tetikleyicinin kamera değil başka bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Fotoğraf çektiğinizde, Galeri uygulaması fotoğraf makinesiyle yan yana çalıştıkça devreye girecektir. Fotoğraflarınızı ve videolarınızı yönetir, böylece bir sorunu varsa kamera etkilenebilir. Bununla birlikte, ne yapmanız gerektiğini bilmek için lütfen aşağıdaki adımları izleyin:

1. Adım: Galeri uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleme

Bunu yaptığınızda, resimlerinizden ve videolarınızdan hiçbiri silinmez, bu nedenle güvenlidir. Sorunun veya hatanın Galeri tarafından tetiklenmesi olasılığını ortadan kaldırmak için bunu yapmalıyız…

  Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun.Ayarlar öğesine dokunun. ve ardından Tamam öğesine dokunun.

2. Adım: Kamera uygulamasını sıfırlayın

Galeri uygulamasını sıfırladıktan ve sorun hala devam ettikten sonra, uygulamanın çökmesinden sonra gitmelisiniz, çünkü belki de sorun gerçekten buradadır:

  Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun.Ayarlar öğesine dokunun. ve ardından Tamam öğesine dokunun.

3. Adım: J7’nizi Güvenli modda başlatın

Tıpkı ilk problemde olduğu gibi, üçüncü taraf uygulamaların bu problemde rol oynayıp oynamadığını öğrenmeniz gerekir. Bu nedenle, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak ve ardından bazı resimler çekmeyi denemek için telefonunuzu güvenli modda başlatın. Sorun devam ederse, telefonunuzu sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yoktur.

  Cihazı kapatın. Güç tuşunu cihaz adıyla ekranın ötesine basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ görüntülendiğinde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. ‘Güvenli Mod’ seçeneğini gördüğünüzde Sesi azaltma tuşunu serbest bırakın.

4. Adım: Galaxy J7’nizi fabrika ayarlarına sıfırlayın

1’den 3’e kadar olan adımları uyguladıktan sonra hata hala görünüyorsa telefonunuzu sıfırlamanız gerekir. Bu bir donanım sorunu olabilir, bu nedenle sıfırlamadan sonra da devam ederse, bir teknisyenin sizin için kontrol etmesine izin vermelisiniz. Ancak bundan önce dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve ardından telefonunuzu sıfırlayın:

  Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun.Ayarlar öğesine dokunun. Yedekle ve sıfırla öğesine dokunun. Fabrika verilerine sıfırlama Cihazı sıfırla seçeneğine dokunun. Ekran kilidiniz açıksa, PIN veya şifrenizi girin. Devam seçeneğine dokunun. Tümünü sil seçeneğine dokunun.

Umarım bu yardımcı olur.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.