Samsung Galaxy J7 “Ne yazık ki Google Drive durdu” hatasını düzeltin [Sorun Giderme Kılavuzu]

Google’ın bulut hizmeti “Drive” olarak bilinir ve her Google hesabı sahibinin en az 15 gigabayt ücretsiz çevrimiçi depolama alanı vardır. Şirketin ürününü insanlara duyurma yollarından biri, Google Drive’ı herhangi bir Android cihazına önceden yüklenmiş olması gereken uygulamalardan biri olarak eklemektir. Drive’ı telefonunuzda olmasanız bile şu anda telefonunuzda bulundurmanızın nedeni budur.

Bununla birlikte, Google Kimliğinizle oturum açtığınız anda, otomatik olarak Drive’a erişiminiz olacak ve dosyaları buraya kaydedebilirsiniz. Ancak “Maalesef Google Drive durdu” hata mesajı, temel olarak uygulamanın bir nedenden dolayı çöktüğünü belirtir. Önceden yüklenmiş bir uygulama olduğundan, sorunun bir sonuca varmadan önce diğer olasılıkları ekarte etmek için bazı sorun giderme prosedürlerini uygulamamız gerekmesine rağmen, sorunun ürün yazılımına bağlı olma olasılığı daha yüksektir.

Yine de, başka bir şey yapmadan önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu telefonla ilgili bazı genel sorunları ele aldığımız için Galaxy J7 sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Oranlar, problemlerinize halihazırda mevcut çözümlerin mevcut olmasıdır, bu yüzden sadece kendinize benzer sorunları bulmak için zaman ayırın. Birini bulamıyorsanız veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Sorunu gidermemizi kolaylaştırmak için lütfen bize mümkün olduğunca fazla bilgi verin. Bu hizmeti ücretsiz olarak sunduğumuz için endişelenmeyin, bu yüzden yapmanız gereken tek şey bize sorun hakkında yeterli bilgi vermektir.

“Maalesef Google Drive durdu” hatasını gösteren Galaxy J7 sorun giderme

Bu sorun giderme kılavuzunun amacı, telefonunuzdaki sorunun tam olarak ne olduğunu, hatayı neyin tetiklediğini ve ondan kurtulmak için ne yapılması gerektiğini bilmemizdir. Bir sahip olarak, sorunu çözmek için bir şeyler yapmalısınız ve size yol göstereceğiz. Ancak sorun giderme adımlarımıza geçmeden önce, okuyucularımızdan biri tarafından bu sorunu en iyi açıklayan bir sorun var…

Sorun: Merhaba. Birkaç ay önce satın aldığım Samsung Galaxy J7 cihazım var. O zamandan beri mükemmel bir şekilde çalışıyorum ama bazı nedenlerden dolayı nasıl olduğunu gösteren bir hata var. “Maalesef Google Drive durdu” yazıyor ve Tamam’a bastığımda, hata sadece birkaç dakika sonra tekrar ortaya çıkıyor. Telefonumun performansını etkilemese de, istediği zaman görünmesi çok can sıkıcı. Yanlışlıkla oluşturduğum metni yanlışlıkla sildiğim durumlar vardı ve bunun tekrar olmasını istemiyorum. Başka bir deyişle, telefonumun daha önce olduğu gibi düzgün çalışmasını istiyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim? Çok teşekkürler!

Sorun Giderme: Drive’ın yerleşik bir uygulama olmasına rağmen hata mesajı aslında küçük bir sorundur. Sıklıkla çöken uygulamalar vardır ve nadiren kendi başlarına zorla zorlayanlar vardır, ancak durum ne olursa olsun, sorunu gidermenin bir yolu vardır ve yapmanız gerekenler:

1. Adım: Önbelleği ve verileri temizleyin, Google Drive uygulamalarının güncellemelerini kaldırın

Drive’da önceden kaydedilmiş dosyalarınız varsa, uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizleseniz bile bunlara dokunulmayacağından endişelenmeyin. Bunu aslında hesabınızın kendisini değil istemciyi sıfırlamak için yapıyorsunuz. Yani, sıfırlamanın yaptığı, muhtemelen bu soruna neden olan bozuk önbellekleri ve dosyaları silmek, ancak Drive’ın içeriği Google’ın sunucularına kaydedildiğinden silinmeyecek.

  Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Uygulamalar seçeneğine dokunun. Uygulama yöneticisi seçeneğine dokunun. Google Drive seçeneğine dokunun. Depolama seçeneğine dokunun. Önbelleği temizle seçeneğine dokunun.

Bundan sonra, hatanın hala görünüp görünmediğini görmek için uygulamayı tekrar açmayı deneyin ve varsa uygulamanın güncellemelerini kaldırmaya devam edin. Yukarıdaki adımları uygulamanız yeterlidir, bunun yerine Güncellemeleri Kaldır düğmesine basın. Bundan sonra, hatanın hala görünüp görünmediğini görmeye çalışın ve varsa bir sonraki adıma geçin.

2. Adım: Hatanın hala görünüp görünmediğini öğrenmek için cihazınızı Güvenli modda yeniden başlatın

Şimdi, indirdiğiniz veya yandan yüklediğiniz üçüncü taraf uygulamalarından birinin veya bazılarının hatayla ilgili olup olmadığını görmeye çalışalım. Telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatın ve hatanın hala görünüp görünmediğine bakın. Cihazınızı güvenli modda şu şekilde başlatırsınız:

  Galaxy J7’nizi kapatın. Güç tuşunu basılı tutun, Kapat’a dokunun ve onaylamak için GÜÇ KAPALI’ya dokunun. Güç tuşunu cihaz adıyla ekranın ötesine basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ görüntülendiğinde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu basılı tutun, Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. ‘Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Bu moddayken, hatayı hala açıp açmayacağını bilmek için hatayı tetiklemeye çalışın ve burada sadece iki olasılık var – hata tekrar görünüyor ya da görünmüyor ve durum ne olursa olsun yapmanız gerekenler …

  Güvenli modda hata oluşmaya devam ediyor – bu durumda, sorun bellenimde veya önceden yüklenmiş bazı uygulamalarda kaynaklanıyor olabilir. Öncelikle uygulamalarda sorun gidermeye karar verirseniz, söz konusu uygulama ile doğrudan bağlantılı olanları bulmanız gerekir. Hata güvenli modda görünmüyor – bu, üçüncü taraf uygulamalarınızdan birinin veya bazılarının soruna neden olduğundan şüphe duyduğumuzu teyit ediyor. Suçluları bulmanız gerekiyor ve bunları sıfırlamak için önbelleklerini ve verilerini temizlemeyi deneyebilirsiniz, ancak sorun bundan sonra da devam ederse, bu uygulamaların kaldırılması fark yaratabilir, ancak telefonunuzun izlemesine hala ihtiyacınız yoktur. biraz daha uzun.

Gerekli adımları yaptıktan ve hata hala göründükten sonra, bir sonraki adıma geçin.

3. Adım: Sistem önbelleklerini silin, böylece yenileriyle değiştirilir

Şimdi, bellenimde sorun gidermeye çalışıyoruz ve hatanın sıfırlama ile giderilebileceği neredeyse kesin olsa da, dosya ve verilerinizden ödün vermeden sorunu da çözebilecek prosedürümüz var ve bu önbellek bölümünü silecek .

Bu yordamın yaptığı, tüm sistem önbelleklerinin depolandığı dizinin içeriğini boşaltmaktır. Tek tek önbelleklere erişiminiz olmadığından bu şekilde yapılmalıdır.

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet ‘i seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bundan sonra hata hala görünüyorsa, bir sonraki adıma geçme zamanı gelmiştir.

Adım 4: Dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve ardından Ana sıfırlamayı yapın

Bu noktada, ne yapacağınız konusunda çok fazla seçeneğiniz yok. Sadece kaybetmek istemediğiniz dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemeniz, cihazınızın hırsızlık önleme özelliğini devre dışı bırakmanız ve ardından sıfırlamaya devam etmeniz gerekir. Hırsızlığa karşı korumayı devre dışı bırakmanız zorunludur, bu nedenle sıfırlamadan sonra cihazınızdan kilitlenmeyeceksiniz, bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Hesaplar seçeneğine dokunun. Google seçeneğine dokunun. Google Kimliği e-posta adresinize dokunun. Birden fazla hesap ayarınız varsa, bu adımları her hesap için tekrarlamanız gerekir. Daha Fazla’ya dokunun. Hesabı kaldır’a dokunun. HESABI KALDIR öğesine dokunun.

Telefonunuzu bu şekilde sıfırlayabilirsiniz:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabında oturum açtıysanız Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı tamamlamak için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak.G Galaxy J7’nizi kapatın. Sesi Aç düğmesini ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından tuşuna basın. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir). ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Alternatif olarak, telefonunuzu Ayarlar menüsünden sıfırlamayı da deneyebilirsiniz…

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabında oturum açtıysanız Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak. Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun. Yedekle ve sıfırla öğesine dokunun. Kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI’ya taşımak için Verilerimi yedekle’ye dokunun. İsterseniz kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI’ya taşımak için Geri Yükle’ye dokunun. Fabrika verilerine sıfırla’ya dokunun. Cihazı sıfırla’ya dokunun. Ekran kilidiniz açıksa PIN kodunuzu girin veya Tümünü sil öğesine dokunun.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu size yardımcı olabilir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.