Samsung Galaxy J7 Pro (2019) akıllı telefonunuz bir Windows PC tarafından tanınmıyorsa ne yapmalısınız [Sorun Giderme Kılavuzu]

Bir Windows bilgisayarın USB kablosuyla bağlandığında bir akıllı telefonu neden okuyamayacağını veya tanıyamayacağının birçok olası nedeni vardır. Ana sorun, telefondaki veya bilgisayardaki kötü bir donanım veya yazılım hatalarına bağlanabilir. Bunu söyledikten sonra, hem telefondaki hem de bilgisayar sistemindeki sorunları gidermeniz gerekir.

Aşağıda, Samsung Galaxy J7 (2018) akıllı telefondaki ilgili bir sorunun bazı prosedürleri ve Windows PC tarafından tanınmayan temel prosedürleri ve potansiyel çözümleri bulunmaktadır. Aynı cihazda aynı sorunla uğraşırken bu yönlendirmeye başvurabilirsiniz. Daha ayrıntılı çözümler için daha fazla bilgi edinin.

Farklı bir soruna çözüm arayan kullanıcılar için, bu cihazla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Sizinkine benzer sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

PC’niz tarafından tanınan Galaxy J7 Pro ile ilgili sorun giderme

Telefonunuzda ve bilgisayarınızda sorun gidermeye başlamadan önce, kullanılan USB kablosunun ve USB bağlantı noktasının çalışır durumda olduğundan emin olun. Başka bir yedek uyumlu USB kablonuz varsa, bunun yerine kullanmayı deneyin. Bilgisayarınız bilgisayarınızı farklı bir USB kablosu kullanarak tanırsa, sorun kullandığınız kabloyla ilgili olmalıdır. Sorunun USB bağlantı noktasında olup olmadığını belirlemek için kullanılabilir USB bağlantı noktaları arasında geçiş yapmayı deneyin ve diğer bağlantı noktalarının çalışıp çalışmadığına bakın. Bunlardan hiçbiri yardımcı olmazsa, devam edip cihazlarınızda sorun giderebilirsiniz.

Galaxy J7 Pro (2018) akıllı telefonunuzdaki sorunları giderin

Telefondaki yazılım sorunlarının altında yatan nedenleri ortadan kaldırmak için aşağıdaki sorun giderme prosedürlerini uygulamak yardımcı olabilir. Sorunun giderilip giderilmediğini belirlemek için her yöntemi uyguladıktan sonra telefonunuzu bilgisayara yeniden bağlamayı unutmayın. Devam edin ve gerekirse bir sonraki uygulanabilir çözümleri deneyin.

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatın (yazılımdan sıfırlama).

Cihazınız arızalı olabilir ve bu nedenle bilgisayar sistemiyle iletişim kuramadı. Herhangi bir yazılım aksaklığını gidermek için, yumuşak bir sıfırlama gerçekleştirin, aşağıdaki adımlarla Galaxy J7 Pro’nuzu yeniden başlatın:

  Güç düğmesini birkaç saniye veya menü görünene kadar basılı tutun. Güç Kapatma seçeneğini belirleyin, ardından Tamam öğesine dokunun. 30 saniye sonra, telefonunuzu tekrar açmak için Güç düğmesini tekrar basılı tutun.

Telefon yeniden başlatıldıktan sonra, uyumlu bir USB kablosu veya veri konektörü kullanarak bilgisayara bağlayın. Hala bilgisayarınız tarafından tanınmıyorsa, bir sonraki çözümü deneyin.

İkinci çözüm: Telefonunuzdaki önbellek bölümünü silin.

Önbellek bölümünü silmek, telefonun dahili belleğinden önbellek olarak depolanan geçici dosyaları ve verileri siler. Telefonunuzun senkronizasyon işlevleriyle çakışmaya neden olabilecek herhangi bir bozuk önbellek de bu işlemden kaldırılmalıdır. Galaxy J7 Pro’nuzdaki önbellek bölümünü silmek için şu adımları izleyin:

  Telefonunuzu tamamen kapatın. Sesi Aç, Ana Ekran ve Güç düğmelerini aynı anda birkaç saniye basılı tutun ve ardından Android bot görüntüsü göründüğünde tüm düğmeleri bırakın. Android Sistem Kurtarma menüsü görünene kadar birkaç saniye bekleyin. Kurtarma menüsünde, Önbellek bölümünü sil seçeneğini vurgulamak için Sesi Kısma düğmesine birkaç kez basın. Seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Evet seçeneğini vurgulamak için Sesi Kısma düğmesine basın, ardından onaylamak için Güç düğmesine basın. Cihazınızın önbelleği silmeyi bitirmesini bekleyin sistemi yeniden başlat seçeneğini vurgulayın. Son olarak, sistemin yeniden başlatılmasını onaylamak için Güç düğmesine basın.

Cihazınızın önyüklemeyi bitirmesine izin verin ve ardından bilgisayarınıza yeniden bağlayın.

Üçüncü çözüm: Telefonunuzda USB hata ayıklama modunu etkinleştirin.

Samsung Galaxy akıllı telefonlar da dahil olmak üzere Android cihazlar, ileri düzey kullanıcılar ve geliştiriciler için bazı yararlı gizli özelliklere sahiptir. Bu özelliklerden biri, USB kablosuyla takıldığında telefonun bilgisayarlar tarafından okunmasını sağlayan USB hata ayıklama modudur. Bilgisayar USB bağlantı noktasına takılı olsa bile telefonu tanıyamazsa bu seçeneğin etkinleştirilmesi önerilir. Galaxy J7 Pro’nuzda USB hata ayıklama modunu etkinleştirmek için şu adımları izleyin:

  Ana uygulama ekranından Ayarlar öğesine dokunun. Telefon hakkında öğesine dokunun ve Telefon hakkında öğesine hafifçe dokunun ve Yapı Numarası seçeneğine yedi kez dokunun. 7. dokunuşunuzda, “Artık bir geliştiricisiniz!” Mesajını göreceksiniz. Ayarlar menüsüne dönün. Geliştirici seçeneklerine gidin ve dokunun. USB Hata Ayıklama seçeneğini etkinleştirmek için üzerine dokunun.

Bu, cihazınızı bilgisayar sistemi tarafından okunabilir hale getirecektir. Şimdi telefonunuzu USB üzerinden bilgisayara yeniden bağlayın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Windows bilgisayarınızda sorun giderme

Yukarıda belirtilen yöntemlerin hiçbiri sorunu çözemezse ve Galaxy J7 Pro (2018) hala Windows PC’niz tarafından tanınmıyorsa, bilgisayarınızdaki sorunları tanımanıza neden olabilecek yazılım sorunlarını ortadan kaldırmak için bu temel sorun giderme yöntemlerini deneyin harici bir cihaz olarak.

İlk çözüm: Bilgisayarınızı yeniden başlatın (güç döngüsü).

Mobil aygıtlar gibi, bilgisayardaki küçük yazılım hataları genellikle güç döngüsü olarak da bilinen bir sistemin yeniden başlatılmasıyla giderilir. Bu, hatalı uygulamaları temizler ve daha sonra düzgün çalışması için işletim sistemini yeniler. Bir Windows PC’yi yeniden başlatmanın birçok yolu vardır.

  Tipik yeniden başlatmayı Başlat-> Yeniden Başlat veya Başlat-> Kapat veya Kapat ile yapabilirsiniz. Birkaç saniye sonra, tekrar açmak için Güç düğmesine basın. Alternatif olarak, kısayol tuş bileşimlerini kullanarak sistemi yeniden başlatabilirsiniz.

Harici aygıtları bilgisayarınızdan çıkardığınızdan emin olun ve bu sefer tanınmayacağını görmek için telefonunuzu bağlamayı deneyin.

İkinci çözüm: Bilgisayarınızdaki güvenlik yazılımını devre dışı bırakın.

Güvenlik yazılımı, telefonunuzun özellikle güvenlik tehdidi algılandığında bilgisayar sistemine erişmesini de engelleyebilir. Bu durumda, denemek için iki seçeneğiniz vardır. Güvenlik yazılımını geçici olarak devre dışı bırakır veya telefonunuza tam erişim sağlayacak şekilde yapılandırırsınız.

Hangi seçeneklere erişeceğinizi ve değiştireceğinizi bilmiyorsanız, daha fazla yardım için yazılım geliştiricisine başvurun.

Üçüncü çözüm: USB sürücülerini bilgisayarınıza yeniden yükleyin.

Harici aygıtların bilgisayar sistemiyle iletişim kurması için sürücüler gereklidir; Bilgisayarınızda güncellenmesi, kaldırılması veya yeniden yüklenmesi gereken bazı sürücüler olabilir.

  Başlat-> Aygıt Yöneticisi menüsü-> seçeneğine giderek Galaxy J7 Pro’nuzun sürücüsünü güncellemeyi veya yeniden yüklemeyi deneyebilir, ardından listeden sürücüyü seçebilirsiniz.

Akıllı telefonunuzun adını bulmak için bir kategoriyi genişletebilir, ardından sağ tıklayıp Sürücüyü Güncelle seçeneğini belirleyebilirsiniz.

Aygıt sürücüsü yönetimi ve bilgisayar sisteminizdeki gelişmiş sorun giderme hakkında daha fazla yardım için Microsoft Desteği’ne başvurabilir veya bilgisayar üreticinizin destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Gerekli prosedürlerde size yol göstermeleri veya gerekirse uzaktan size yardımcı olmaları gerekiyor.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Size yardımcı olabilecek diğer makaleler:

  Samsung Galaxy J7 cihazınızı kendi kendine kapandıktan sonra açılmayacak şekilde nasıl düzeltebilirsiniz [Adım adım Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J7 cihazınızı şarj etmeyecek şekilde nasıl düzeltilir, diğer şarj sorunları [Adım adım adım Sorun Giderme Kılavuzu] Bir güncellemeden sonra kapanmaya ve rastgele yeniden başlatılmaya devam eden Samsung Galaxy J7’nizi düzeltme [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J7 “Ne yazık ki Fotoğraflar durdu” hatası nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J7’nizi düzeltme Kablosuz ağınıza ve diğer etkin noktalara artık bağlanamayan [Sorun Giderme Kılavuzu]