Samsung Galaxy J7 yeniden başlatılıyor nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Cihazlarında sık sık yeniden başlatma yaşayan okuyucularımızdan oldukça fazla şikayet aldık. Bu telefonlar arasında, kategorisi için oldukça etkileyici özelliklere sahip orta sınıf bir cihaz olan Samsung Galaxy J7, performans ve tasarımı için sahiplerinden oldukça olumlu eleştiriler aldı. Ancak, bu tür bir sorunla karşılaşan cihazlardan biri olması çok kötü. Mesele şu ki, bazı uygulamaların neden olduğu küçük bir sorun olabilir veya derhal ilgilenmeniz gereken ciddi bir ürün yazılımı sorunu olabilir.

Bu yazıda, Galaxy J7’nin sorun gidermemizin konusu olmasıyla bu sorunu ele alacağım. Telefonunuzu tam potansiyeliyle kullanamayacağınızdan bahsetmemeniz çok can sıkıcı bir durum olduğundan, bu sorunu en kısa sürede gidermeye çalışmak zorunludur, çünkü telefonunuzu tam potansiyeline kullanamayacağınızdan bahsetmemek çok can sıkıcıdır. sorun tetiklenir. Sorunun gerçekte ne olduğunu veya neye sebep olduğunu belirleyene kadar bazı olasılıklara bakmalı ve her birini dışlamaya çalışmalıyız. Nedeni bilersek, bir teknisyenin yardımı olmadan çözme şansımız olabilir.

Yine de, başka bir şey yapmadan önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu telefonla ilgili bazı genel sorunları ele aldığımız için Galaxy J7 sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Oranlar, problemlerinize halihazırda mevcut çözümlerin mevcut olmasıdır, bu yüzden sadece kendinize benzer sorunları bulmak için zaman ayırın. Birini bulamıyorsanız veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Sorunu gidermemizi kolaylaştırmak için lütfen bize mümkün olduğunca fazla bilgi verin. Bu hizmeti ücretsiz olarak sunduğumuz için endişelenmeyin, bu yüzden yapmanız gereken tek şey bize sorun hakkında yeterli bilgi vermektir.

Samsung Galaxy J7, belirgin bir neden veya neden olmadan sık sık yeniden başlamaya başlıyor

Sorun: Telefonum kendi kendine yeniden başlamaya başladı ve endişe duyduğum kadarıyla bu telefon herhangi bir fiziksel hasara veya herhangi bir sıvı hasarına maruz kalmadı, bu yüzden bunu neden yaptığım konusunda biraz kafam karıştı. Ancak, biraz yavaşladığını fark ettim ve o zamandan beri rastgele yeniden başlamaya başladı ve her gün daha sık yeniden başlatılıyor gibi görünüyor. Artık telefonumu eskisi gibi kullanamıyorum çünkü ne zaman yeniden başlatılacağını bilmiyorum. Bana yardım et lütfen.

Sorun Giderme: Şu an itibariyle, telefonunuzun neden rastgele veya sık sık kendi kendine yeniden başlatıldığına dair bir fikrimiz yok, bu yüzden sorun gidermemiz gerekiyor ve yapmanız gerekenler:

1. Adım: Şarj ederken telefonunuzu kullanın

Telefonunuzun kararlı bir güç kaynağı olduğunda hala yeniden başlatılıp başlatılmayacağını bilmeliyiz. Bu prosedürün amacı, pilin sorunun olup olmadığını bulmaktır. Bildiğiniz gibi, hafif hasarlı piller kararsızdır ve yine de cihazınızı açabilse de, arızalanmaya başladığında yeniden başlatmalar meydana gelebilir. Bu nedenle, telefonunuza istikrarlı bir güç kaynağı vermeliyiz ve takılı olduğunda yeniden başlatılıp başlatılmayacağını bilmek zorundayız, çünkü eğer değilse, o zaman bir batarya sorunudur ve telefonunuzu kullanmaya devam edebilmeniz için yeni bir batarya satın almanız gerekebilir herhangi bir kesinti olmadan. Bu telefondaki iyi şeylerden biri, çünkü çıkarılabilir pili var ve değiştirmek için bir teknisyene ihtiyacınız yok.

2. Adım: Telefonunuzu güvenli modda kullanın

Telefonunuzun fişe takılıyken iyi şarj edip yine de yeniden başlatıldığını varsayarsanız, yüklediğiniz üçüncü taraf uygulamalarından birinin soruna neden olup olmadığını bilmeniz gerekir. Tüm üçüncü taraf öğeleri geçici olarak devre dışı bırakmak için J7’nizi güvenli modda yeniden başlattınız.

  Cihazı kapatın.Güç tuşunu cihaz adıyla ekranın ötesine basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. ‘Güvenli Mod’ seçeneğini gördüğünüzde Sesi azaltma tuşunu serbest bırakın.

Telefonun güvenli modda kendi kendine yeniden başlayamadığı varsayılırsa, yüklediğiniz uygulamalardan birinin soruna neden olduğu doğrulanır. Bu soruna neden olduğundan şüphelendiğiniz bir uygulama yüklediyseniz, bulun, önbelleğini ve verilerini temizleyin ve işe yaramazsa, yüklemeyi kaldırmanız gerekir.

Galaxy J7’de uygulama önbelleği ve verileri nasıl temizlenir

  Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Uygulamalar seçeneğine dokunun. Uygulama yöneticisi seçeneğine dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için DAHA> Sistem uygulamalarını göster seçeneğine dokunun. Verileri temizleyip Tamam öğesine dokunun.

Galaxy J7’nizden bir uygulamayı kaldırma

  Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Uygulamalar seçeneğine dokunun. Uygulama yöneticisi seçeneğine dokunun. İstediğiniz uygulamaya dokunun, Kaldır seçeneğine dokunun. Onaylamak için Kaldır düğmesine tekrar dokunun.

Ancak, bu modda bile sorun devam ederse, sorunun nedeni üçüncü taraf uygulamalarınız değildir. Bir sonraki adıma geçin…

3. Adım: Telefonu kurtarma modunda yeniden başlatın ve önbellek bölümünü silin

Telefonun hala güvenli modda yeniden başlatıldığını varsayarsak, bellenimden sonra gitmeliyiz ve yapmanız gereken ilk şey tüm olası bozuk sistem önbelleklerini silmek. Bunu, telefonunuzu Android sistem kurtarmada önyükleyerek ve ardından önbellek bölümünü silerek yapabilirsiniz. Tüm önbellekleri silebilirken endişelenmeyin, telefon yeniden başlatıldığında yenileriyle değiştirilecektir. Önbellek bölümünü şu şekilde silebilirsiniz:

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet ‘i seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Yeniden başlatmak biraz daha zaman alacak, ancak telefonun etkinleşmesini bekleyip kullanmaya devam edip, telefonun kendi kendine yeniden başlatılıp başlatılmadığını görmek için onu gözlemlemeye istekli olacaksınız. Önbellek bölümünü sildikten sonra sorun devam ederse, sonraki adımı yapmanız gerekir.

4. Adım: Dosyaları ve verileri yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Şimdi, diğer tüm prosedürlerin başarısız olduğunu varsayarak telefonu sıfırlamanın zamanı geldi. Tüm dosyalarınızı ve verilerinizi kaybedeceksiniz, bu yüzden sıfırlamadan önce yedeklediğinizden emin olun. Yedekledikten sonra, fabrika ayarlarına sıfırlama korumasını devre dışı bırakın, böylece sıfırlamadan sonra telefonunuzun dışında kalmazsınız. FRP’yi şu şekilde devre dışı bırakabilirsiniz:

  Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Hesaplar seçeneğine dokunun. Google seçeneğine dokunun. Google Kimliği e-posta adresinize dokunun. Birden fazla hesap ayarınız varsa, bu adımları her hesap için tekrarlamanız gerekir. Daha Fazla’ya dokunun. Hesabı kaldır’a dokunun. HESABI KALDIR öğesine dokunun.

Devre dışı bırakıldığına göre, telefonunuzu Kurtarma modunda sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneği vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu sorun giderme yardımcı olur.

Samsung Galaxy J7, bir ürün yazılımı güncellemesinden sonra yeniden başlatmaya başladı

Sorun: Öncelikle, Not 5’i satın aldığım 2014’ten beri blogunuzu takip ediyorum. Not 7’ye geçtim, ancak pil sorunu dikkat çekiyor, bu yüzden daha ucuz olan Galaxy J7’yi satın almam gerekiyor. Şimdiye kadar kendi başına yeniden başlatılmaya başlayana kadar bu telefondan keyif alıyorum. İndirdiğim ve yüklediğim bir güncelleme olduğunu düşünüyorum ama gerçekten o kadar emin değilim. Ama her neyse, uyarı vermeden yeniden başlatılıyor. Ekran siyaha dönüp tekrar geri gelip normal çalışıyor. Sonra daha sonra yeniden başlatılacak ve aynı şey olacak. Android’de yeni değilim ama yaptığımın telefonumu daha fazla bozmayacağından emin olmak istiyorum, bu yüzden yardımınızı istiyorum. Teşekkür ederim.

Sorun Giderme: Bu sorunun bir bellenim güncellemesinden sonra başladığı konusunda yeterince pozitifseniz, öncelikle bazı bozuk verilerden kaynaklanma olasılığını araştırmalıyız, o zaman sonuç vermeden çıkardıktan sonra diğer olasılıklara gidiyoruz herhangi bir olumlu etkisi. Bu durumda yapmanız gerekenler:

Adım 1: Önceki bellenimin tüm önbelleklerini hemen silin

Cihazınızın performansını daha düzgün hale getirmek için kullandığı sistem önbellekleri oluşturmak bellenimin görevidir. Ancak, bellenim güncellemeleri genellikle bu dosyaları bozabilir veya eski hale getirebilir. Bu durumda, yeni bellenimin onunla tamamen uyumlu yeni dosyalar oluşturabilmesi için hepsini silmeniz gerekir ve bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet ‘i seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon bundan sonra hala rastgele yeniden başlatılırsa, bir sonraki adıma geçmek dışında başka seçeneğiniz yoktur.

2. Adım: Dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin, telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın

Bir güncellemeden sonra başlayan bellenim ile ilgili bir sorundur. Bazı uygulamaların telefonun yeniden başlatılmasına neden olma olasılığını araştırmak zorunda değiliz, özellikle de telefon güncelleme öncesinde iyi çalışıyorsa. Bu noktada, dosyalarınızı ve verilerinizi, özellikle telefonunuzun dahili deposunda depolananları yedeklemeniz ve ardından telefonunuzu sıfırlamanız yeterlidir. İşte böyle…

  Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun ve Yedekle ve sıfırla öğesine dokunun. İsterseniz, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konumuna getirmek için Verilerimi yedekle öğesine dokunun. İsterseniz kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konumuna getirmek için Geri Yükle öğesine dokunun. Fabrika verilerine sıfırlama Cihazı sıfırla seçeneğine dokunun. Ekran kilidiniz açıksa, PIN veya şifrenizi girin. Devam seçeneğine dokunun. Tümünü sil seçeneğine dokunun.

Sıfırlama ve telefon yeniden başladıktan sonra, kötü bir güncelleme yüklediniz. Telefonunuzun sorunsuz çalışabilmesi için ürün yazılımının yeniden yüklenmesi gerekir; bununla birlikte, garantinin geçersiz kalmaması için ürün yazılımını yeniden flaşlamak üzere yetkili bir teknisyene ihtiyacınız olacaktır.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.