Samsung Galaxy J7'yi sorunsuz çalışması için 5 önemli ipucu ve püf noktası

Birçok açıdan Samsung Galaxy J7 (2016), daha az bilinen Galaxy aygıtlarından biridir. Galaxy A5 veya S7 kadar hava süresi elde etmese de, J7'ye yatırım yapmayı iyi bilen insanlar için hayal kırıklığına uğramadılar. Dedi, diğer akıllı telefonlar gibi, cihazınızı kullanmaya başladıktan sonra fazla mesai azalacak. İşte size Galaxy J7'nizden en iyi şekilde faydalanmanıza yardımcı olacak birkaç kullanışlı ipucu.

  • Samsung Galaxy J7 (2016): fiyat, çıkış tarihi, özellikleri ve söylentileri
  • Uygulamaların Android'de arka planda çalışmasını durdurma

Amazon.com

Samsung Galaxy J7

$227.99

Go To Shop

Açlık çeken uygulamalardan kaçının

Hepimiz zaten haberdar olduğumuz gibi, Google Play Store'dan indirilebilecek çok sayıda uygulama bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Galaxy J7'nize ideal bir şekilde uyarlanacaktır, ancak tüm uygulamalar aynı şekilde oluşturulmamıştır. Bazıları akıllı telefonunuzun performansını düşürecektir. Bu, bu uygulamaların telefonunuzda düzgün çalışmadığının açık bir işaretidir.

Samsung Galaxy J7: treat it kindly / © ANDROIDPIT

Bu uygulamaları uzun bir süre çalıştırdığınızda, kendilerini desteklemek için telefonunuzdaki mevcut tüm kaynakları kullanacaklardır. Bu kaçınılmaz olarak akıllı telefonunuzun çoğu işi yapabilme kabiliyetini zayıflatacak ve aşırı ısınma gibi konulardan ötürü donanımını kalıcı olarak zedeleyecektir.

Biraz boş yer bırak

Telefonunuza ne kadar çok yer açarsanız o kadar çok yavaşlayacaktır – bu kadar basittir.

Öncelikle, telefonunuza yüklemiş olduğunuz gereksiz uygulamaları kaldırmalısınız. Düzenli olarak kullanmadığınız herhangi bir şeyin orada olması gerekmez, değil mi?

If you’re not using it, you don’t need it. / © ANDROIDPIT

İkinci olarak, önbelleğinizi temizlemeyi deneyin. Bunlar, yüklediğiniz uygulamalar tarafından oluşturulan ve cihazınızda bellek kullanan geçici dosyalardır. Çoğu zaman, bu önbellekler kullanımdan sonra temizlenir, ancak burada, oraya girip el ile bunları kaldırmanız gereken durumlar da vardır.

It’s spring! Time to clean out your cache. / © Samsung

Bir uygulamanın kaldırılması, onun sonuncusunu göreceğiniz anlamına gelmez. Bazen kalan dosyaları, bir uygulamayı kaldırdıktan sonra telefonun belleğinde kalır. Bunları silmek için bir dosya yöneticisi kullanabilirsiniz, böylece yanlışlıkla telefonunuzun gereksinim duyduğu önemli kaynaklardan hiçbirini çıkarmadan bunları kaldırabilirsiniz.

Arka plan uygulamalarını öldür

Galaxy J7'nizin sorunsuz çalışmasını sağlamak için alana ihtiyacınız var, ancak arka planda çalışan bir uygulama tarafından kullanıldıysa ne olacak? Basit – telefonun performansı yavaşlar.

Opinion by Angela PalmerDisabling apps operating in the background always improves your phone’s performance.What do you think?505078 participants

Bu sinir bozucu sorundan kaçınmak için, ayarlardaki uygulamalar menüsüne gidin. Burada, ihtiyaç duymadığınız süreçleri manuel olarak kaldırabilirsiniz. Alternatif olarak, sizin için kirli olan tüm işleri yapmak için Google Play Store'dan bir görev katilini indirebilirsiniz.

Apps are great, but they can come with a lot of baggage. / © ANDROIDPIT

Widget'lar ve canlı duvar kağıtları

Widget'lar ve canlı duvar kağıtları, diğer iki suçlu. Bunlar hafızasını yiyip arka planda koşmaya devam ediyor. J7 performansınızdan endişeleniyorsanız, canlı duvar kağıdından kaçının ve aletleri minimumda tutmaya çalışmalısınız.

Güncelleme çalıştır

İşletim sisteminiz ve uygulamalarınız için güncellemeleri kontrol etmek her zaman iyi bir fikirdir. Bu, telefonunuzun performansını artırmanıza yardımcı olan uzun bir yol kat edecektir.

An update can be best thing to help your Galaxy J7. / © ANDROIDPIT

Zaten tahmin ettiğiniz gibi, bu ipuçlarının çoğu, herhangi bir Android cihazdaki performansı artırmak için kullanılabilir. En büyük soru şuydu: Bunları kendiniz de denediniz mi? Bunlardan herhangi birini Samsung Galaxy J7'deki performansı artırmaya yardımcı buldunuz mu? Aşağıdaki yorumları bize bildirin.

Which one would you choose?

Samsung Galaxy J7 veya Samsung Galaxy A5'i seçin.

closeYou picked undefined!
What would your friends choose?
shareVS

  • 325 VotesOops! Bir şey ters gitti gibi görünüyor. Reloading yardımcı olabilir. Samsung Galaxy J7
  • 243 VotesOops! Bir şey ters gitti gibi görünüyor. Yeniden yükleme, yardımcı olabilir. Samsung Galaxy A5