Samsung Galaxy M20 MMS Nasıl Gönderilir

#Samsung #Galaxy # M20, birkaç harika özelliğe sahip olan bu yıl piyasaya sunulan uygun fiyatlı bir orta sınıf Android akıllı telefon. Bu telefon, 1080 x 2340 piksel çözünürlüğe sahip 6,3 inç Infinity V ekrana sahiptir. Daha uzun kullanım süresi vermesi gereken 5000 mAh kapasiteli yüksek kapasiteli bir pil kullanır. Kaputun altında, Exynos 7904 işlemci 4GB RAM ile eşleştirilerek birden fazla uygulamanın sorunsuz çalışmasını sağlıyor. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde Samsung Galaxy M20 ile MMS gönderemiyoruz.

Bu konuda bir Samsung Galaxy M20 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy M20 MMS Nasıl Gönderilir

Bu özel sorun için önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini yapmadan önce, telefonun en yeni yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm.

Taşıyıcılar, MMS gönderebilmesi ve alabilmesi için genellikle telefonunuzdan iki şey gerektirir. İlk önce, aktif bir mobil veri aboneliğine sahip olması gerekir. Taşıyıcılar MMS göndermek ve almak için bir veri bağlantısı kullanacaktır, bu nedenle telefonunuzun tercihen LTE olarak güçlü bir veri sinyaline sahip olduğundan emin olun. İkincisi, telefonunuz her operatör için benzersiz olduğundan doğru APN ayarlarına sahip olmalıdır. Operatör APN ayarlarınızı telefonunuzda ayarlanmış olanlarla karşılaştırmanızı ve gerektiğinde gerekli değişiklikleri yapmanızı öneririm.

Telefonunuzun her iki koşulu yerine getirmesi ve sorunun devam etmesi durumunda, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarına devam edin.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Yazılım sıfırlama işlemini yaparak telefon yazılımını yenilemeniz gerekir. Bu genellikle bir telefon yanıt vermediğinde yapılır, ancak bu sorun için de önerilir.

    Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin.

Telefon yeniden başlatıldığında, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Yazılı mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizle

Kısa mesaj uygulamasındaki bozuk geçici verilerin bu özel soruna neden olabileceği durumlar vardır. Soruna neden olan şey buysa, bu uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir.

    Ana ekrandan, Uygulama tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar seçeneğine dokunun. İstediğiniz uygulamaya varsayılan listede dokunun. VERİLER> SİL.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Bu soruna neden olan Google Play Store’dan bir uygulama indirmiş olabilirsiniz. Bu genellikle, söz konusu uygulamanın hataları varsa veya cihazınızla uyumlu değilse gerçekleşir. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için, telefonu önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırmasına izin verildiğinden, Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Telefonu kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Samsung Galaxy M20 cep telefonunun MMS gönderememesi durumunda, bu modda oluşmazsa, sorunun nedeni indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefon sistemi önbelleğe alınmış veriler, telefon uygulamalarınıza erişimi hızlandırmak için kullanılır. Bazen bu veriler cihazda meydana gelebilecek sorunlara neden olan bozulabilir. Bozuk bir önbelleğe alınmış verilerin soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Telefonu kapatın. Android sistemi kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce 30 – 60 saniye).) ‘Önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için güç tuşu. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Samsung Galaxy M10’un MMS gönderemediğinden hala devam edebileceğini göz önünde bulundurmanız gereken son sorun giderme adımlarından biri de fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Sıfırlama işleminden önce işlem sırasında silineceği için telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Telefonu kapatın. Ses Açma tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık Android sistemi kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce 30 – 60 saniye).) Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla öğesini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. veriler ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın. Telefonda yüklü uygulama yok Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Sıfırlama tamamlandıktan sonra, telefonun önce doğru APN ayarlarına sahip olduğundan emin olun, sonra bir MMS göndermeye çalışın.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.