Samsung Galaxy Note 10+ 5G Metin Mesajları Gönderilemez Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # Note10 + # 5G, hızlı 5G ağını kullanabilen premium Android cihazdır. Bu telefon geçen Ağustos ayında piyasaya sürüldü ve hem ön hem de arkada camlı bir Alüminyum çerçeveden yapılmış sağlam bir yapı kalitesine sahip. 1080 x 2280 piksel çözünürlüğe sahip 6.3 inç Dinamik AMOLED ekran kullanır. Kaputun altında 12GB RAM ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 855 işlemci var. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Samsung Galaxy Note 10+ 5G’nin kısa mesaj gönderememesi sorununu ele alacağız.

Bu özel modele veya bu konuda başka bir Android cihazına sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy Note 10+ 5G Metin Mesajları Gönderilemez Nasıl Onarılır

Yapmanız gereken ilk şey, aşağıda önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini yapmadan önce telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmaktır. Bir güncelleme varsa, indirip yüklemenizi öneririm. Bu, en azından sorunun eski bir yazılım sürümünden kaynaklanma olasılığını en aza indirecektir.

İyi bir ağ sinyaline sahip bir alanda olduğunuzdan emin olun

Operatörünüzün hiç alımının olmayacağı belirli alanlar vardır. Bu alana geldiğinizde arama yapamaz veya kısa mesaj gönderemezsiniz. Bunun kapsama ilişkin bir sorun olup olmadığını doğrulamak için telefonunuzun iyi bir sinyal alıp almadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca, bir ağ kesintisinden kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırmak için, aynı ağ altındaki diğer cihazların da yakın çevrenizde aynı sorunu olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Bazen telefonda saklanan geçici veriler bozulabilir ve bu da bu tür bir soruna yol açabilir. Bu durumda, telefon yazılımınızı yenilemeniz gerekecektir. Bu, cihazdaki herhangi bir bozuk geçici veriyi ortadan kaldıracak telefonu yeniden başlatarak yapılabilir. Bu adım, bu durumda önerilen telefon bağlantısını şebekeye de sıfırlar.

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy Note 10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Samsung Galaxy Note 10+ 5G’nin kısa mesaj gönderemediğinden emin olun.

SIM kartınızı kontrol edin

Sorunun SIM kartla ilgili bir sorundan kaynaklanma olasılığı vardır. Bu SIM kartla ilgili bir sorunsa, telefonu kapatıp SIM kartı çıkararak bunu düzeltmeyi deneyebilirsiniz. SIM kartı tekrar takmadan önce birkaç dakika bekleyin ve ardından telefonu açın. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Sorunun arızalı bir SIM karttan kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırmak için telefonunuzda farklı bir SIM kart kullanmayı denemenizi de öneririz.

Bu, krediniz tükendiğinde olduğu gibi hesapla ilgili bir sorunsa, bu konuyla ilgili olarak operatörünüze başvurmalısınız.

Mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleme

Bazen mesajlaşma uygulamasında depolanan veriler bozularak bu soruna yol açabilir. Soruna neden olan şeyin bu olmadığından emin olmak için, mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir.

    Ana ekrandan bildirim panelini aşağı kaydırın. Ayarlar’ı açmak için ‘dişli çark simgesine’ dokunun. Ayarlar menüsünde Uygulamalar’a dokunun. Cihazınızda yüklü uygulamaların listesini göreceksiniz. Mesajlaşma uygulamasını seçin. ‘verileri temizle’ seçeneğine dokunun. Onaylamak için ‘Tamam’a dokunun.Ardından ana ekrana dönün.

Samsung Galaxy Note 10+ 5G’nin kısa mesaj gönderemediğinden emin olun.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olma olasılığı vardır. Durumun bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Cihazı kapatın. Bixby tuşunu ekranda görünen model adı ekranının ötesinde basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Bixby tuşunu serbest bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın. Güvenli moddayken, soruna neden olan uygulamaları kaldırabilirsiniz

Bu modda kısa mesaj gönderip alabiliyorsanız, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu durumda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby / Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, her iki tuşu da bırakın. Android sistem kurtarma menü seçeneklerinden 30 – 60 saniye önce bir ‘Sistem güncellemesi yükleniyor’ mesajı görünecektir Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Bixby / Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Bixby / Güç tuşuna basın. , Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Bixby / Power tuşuna basın.

Samsung Galaxy Note 10+ 5G’nin kısa mesaj gönderemediğinden emin olun.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, bunun bir yazılım aksaklığından kaynaklanma olasılığı vardır. Şu anda bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Samsung hesabında oturum açtıysanız, Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacaktır. Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby / Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülenir, her iki tuşu da bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir). ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Bixby / Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Bixby / Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ düğmesine basın. Cihazı yeniden başlatmak için Bixby / Power tuşuna basın.

Samsung Galaxy Note 10+ 5G’nin kısa mesaj gönderemediğinden emin olun.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.