Samsung Galaxy Note 10+ 5G MMS Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # Note10 + # 5G, hızlı 5G ağını destekleyen piyasadaki en yeni yüksek son Android akıllı telefon. Geçen Ağustos ayında piyasaya sürülen bu telefon, hem ön hem de arkada camlı bir Alüminyum çerçeveden yapılmış sağlam bir yapı kalitesine sahip. 1080 x 2280 piksel çözünürlüğe sahip 6.3 inç Dinamik AMOLED ekran kullanır. Kaputun altında 12GB RAM ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 855 işlemci var. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Samsung Galaxy Note 10+ 5G’nin MMS gönderemediğini ele alacağız.

Bu özel modele veya bu konuda başka bir Android cihazına sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy Note 10+ 5G MMS Nasıl Onarılır

Aşağıda listelenen önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini yapmadan önce, telefonun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmalısınız. Bir güncelleme varsa, indirip yüklemenizi öneririm. Bu, sorunun eski bir yazılım sürümünden kaynaklanma olasılığını en aza indirecektir.

Telefonunuzun MMS gönderip alabilmesi için genellikle iki şeye ihtiyacı vardır.

  Etkin bir mobil veri aboneliğine sahip olması gerekir. Doğru APN ayarlarına sahip olmalıdır.

MMS gönderme ve alma genellikle mobil veri ağı üzerinden yapılır, bu nedenle telefonunuzda iyi bir mobil veri sinyali olması önemlidir. Ayrıca, telefonun APN ayarlarını kontrol etmeli ve bu ayar her şebeke için benzersiz olduğundan, operatörünüzün kullandığı ayarla aynı olduğundan emin olmalısınız.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Bağlantılar> Mobil ağlar> Erişim Noktası Adları öğesine dokunun. Varsa, mevcut APN ayarına dokunun ve gerekirse gerekli değişiklikleri yapın. Ardından EKLEME ayarları ekleyin.

Telefonunuzun her iki koşulu da yerine getirmesi ancak yine de gönderememesi ve MMS’in aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarına devam etmesi durumunda.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Telefonunuz genellikle kolay erişim ve daha iyi performans göstermesi için en sık kullanılan verileri depolar. Ancak bu veriler bozulabilir ve bu da bu soruna neden olabilir. Geçici verileri bozmak için, telefonu yeniden başlatarak yazılımdan sıfırlama yapmanız gerekir. Bu genellikle bir telefon yanıt vermiyorsa yapılır, ancak bu durumda da önerilir.

  Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy Note 10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Samsung Galaxy Note 10+ 5G’nin MMS gönderemediğini kontrol edin.

Kısa mesaj uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleme

Kısa mesaj uygulamasındaki bozuk verilerin bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bu durumda, bu uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemek yardımcı olacaktır.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar seçeneğine dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun. Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Menü> Sistem uygulamalarını göster seçeneğine dokunun. Depolama> Önbelleği Temizle> TEMİZLE üzerine dokunun. VERİ> SİL.

Samsung Galaxy Note 10+ 5G’nin MMS gönderemediğini kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Bazen Google Play Store’dan indirip yüklediğiniz bir uygulama bu soruna neden olabilir. Durumun bu olup olmadığını kontrol etmek için, bu modda yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

  Cihazı kapatın. Bixby tuşunu ekranda görünen model adı ekranının ötesinde basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Bixby tuşunu serbest bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın. Güvenli moddayken, soruna neden olan uygulamaları kaldırabilirsiniz

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, sorunun büyük olasılıkla indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanması muhtemeldir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefon sisteminin önbelleğe alınmış verileri, cihazın çalışmasını hızlandırmak için kullanılır. Bazen bu veriler bozulabilir ve bu da cihazda sorunlara neden olabilir. Önbelleğe alınmış bozuk verilerin soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby / Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, her iki tuşu da bırakın. Android sistem kurtarma menü seçeneklerinden 30 – 60 saniye önce bir ‘Sistem güncellemesi yükleniyor’ mesajı görünecektir Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Bixby / Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Bixby / Güç tuşuna basın. , Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Bixby / Power tuşuna basın.

Samsung Galaxy Note 10+ 5G’nin MMS gönderemediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Dikkate almanız gereken son bir sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Bu yordamın telefon verilerinizi sileceğini unutmayın, bu nedenle bu adıma devam etmeden önce yedek bir kopya oluşturduğunuzdan emin olun.

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Samsung hesabında oturum açtıysanız, Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacaktır. Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby / Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülenir, her iki tuşu da bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir). ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Bixby / Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Bixby / Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ düğmesine basın. Cihazı yeniden başlatmak için Bixby / Power tuşuna basın.

Samsung Galaxy Note 10+ 5G’nin MMS gönderemediğini kontrol edin.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.