Samsung Galaxy Note 10+ 5G Moisture Detected Hatası Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # Note10 + # 5G, bugün piyasada bulunan en iyi 5G özellikli Android akıllı telefonlardan biridir. Bu telefon geçen Ağustos ayında piyasaya sürüldü ve hem ön hem de arkada camlı bir Alüminyum çerçeveden yapılmış sağlam bir yapı kalitesine sahip. 1080 x 2280 piksel çözünürlüğe sahip 6.3 inç Dinamik AMOLED ekran kullanır. Kaputun altında 12GB RAM ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 855 işlemci var. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Samsung Galaxy Note 10+ 5G nem algılandı hata sorununu ele alacağız.

Bu özel modele veya bu konuda başka bir Android cihazına sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy Note 10+ 5G Moisture Detected Hatası Nasıl Onarılır

Telefonunuzu ıslatırsanız, telefonunuzun ekranında görünecek yaygın bir hata mesajı, nem algılanan hatadır. Cihazınızda bu olduğunda, telefonunuzu şarj edemezsiniz, çünkü bu, telefonun içindeki bileşenlerin kısa devre yapmamasını sağlamak için koruyucu bir önlemdir. Bu senaryoda yapılacak en iyi şey, telefonun dış kısmını yumuşak bir bezle silmektir. Telefon şarj bağlantı noktasında sıvı varsa, bu sıvıyı çıkarmak için bir saç kurutma makinesi kullanın. Sıvının doğal olarak buharlaşmasını sağlamak için cihazı serin ve kuru bir yere de ayırabilirsiniz. Telefon kuruduğunda sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeyi deneyin.

Sorun devam ederse veya telefon suyla temas etmese bile sorun ortaya çıkarsa, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarına devam etmelisiniz.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Yumuşak bir sıfırlama genellikle telefon yanıt vermediğinde gerçekleştirilir, ancak telefon yazılımını yenileyeceği için bu durumda da çalışmalıdır, bu da küçük yazılım hatalarını ortadan kaldırır.

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy Note 10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Samsung Galaxy Note 10+ 5G nem algılandı hata sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Google Play Store’dan bu soruna neden olan bir uygulama indirmiş olabileceğiniz durumlar vardır. Bu genellikle uygulamada hatalar olduğunda veya cihazınızla uyumluluk sorunları olduğunda ortaya çıkar. Şu anda olup olmadığını kontrol etmek için, sadece önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekecektir.

    Cihazı kapatın. Bixby tuşunu ekranda görünen model adı ekranının ötesinde basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Bixby tuşunu serbest bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın. Güvenli moddayken, soruna neden olan uygulamaları kaldırabilirsiniz

Bu modda nem algılandı hatası oluşmazsa, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Uygulamanın tam olarak ne olduğunu bulmak için bir deneme yanılma yöntemi yapmanız gerekir. Telefonu normal şekilde başlatın, ardından bir uygulamayı kaldırın. Bu yapıldıktan sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bu durumda, sorun artık oluşana kadar bu adımı tekrarlayın. Kaldırdığınız son uygulama büyük olasılıkla suçludur.

Önbellek bölümünü silin

Bozulan sistem önbelleğe alınmış verilerin bu soruna neden olması mümkündür. Bu nedenle, telefon tekrar başladığında bunu yeniden oluşturacağından bu verileri silmek iyi bir fikirdir.

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby / Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, her iki tuşu da bırakın. Android sistem kurtarma menü seçeneklerinden 30 – 60 saniye önce bir ‘Sistem güncellemesi yükleniyor’ mesajı görünecektir Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Bixby / Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Bixby / Güç tuşuna basın. , Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Bixby / Power tuşuna basın.

Samsung Galaxy Note 10+ 5G nem algılandı hata sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, bunun bir yazılım aksaklığından kaynaklanma olasılığı vardır. Şu anda bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Samsung hesabında oturum açtıysanız, Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacaktır. Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby / Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülenir, her iki tuşu da bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir). ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Bixby / Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Bixby / Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ düğmesine basın. Cihazı yeniden başlatmak için Bixby / Power tuşuna basın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve büyük olasılıkla hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklandığından kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.