Samsung Galaxy Note 10+ 5G Siyah Ekranı Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # Note10 + # 5G, daha hızlı bir mobil internet deneyimi sunmasını sağlayan 5G ağına bağlanabilen piyasadaki en yeni Android akıllı telefonlardan biridir. Geçen Ağustos ayında piyasaya sürülen bu telefon, hem ön hem de arkada camlı bir Alüminyum çerçeveden yapılmış sağlam bir yapı kalitesine sahip. 1080 x 2280 piksel çözünürlüğe sahip 6.3 inç Dinamik AMOLED ekran kullanır. Kaputun altında 12GB RAM ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 855 işlemci var. Bu sağlam performans gösteren bir cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Samsung Galaxy Note 10+ 5G Siyah Ekran Ölüm sorununu ele alacağız.

Bu özel modele veya bu konuda başka bir Android cihazına sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Samsung Galaxy Note 10+ 5G Siyah Ekranı Nasıl Onarılır

Telefon ekranınızda hiçbir şey görüntülenmediğinde ve her şey sadece siyah olduğunda, bunun zaten Siyah Ekran Ölüm sorunu olabileceği ihtimali vardır. Bu özel sorun, telefon ekranının tamamen siyah olması ile karakterizedir. Bu sorun oluştuğunda cihazda bildirim, çağrı veya kısa mesaj alabilirsiniz veya almayabilirsiniz. Şu anda yapacağımız şey, sorunun bir yazılım aksaklığından kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmektir. Sorunu çözmek için aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyin.

Telefonun tamamen şarj edildiğinden emin olun

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, pilin yeterli şarj olduğundan emin olmaktır. Bu, boşalmış bir pilin neden olduğu problemi ortadan kaldıracaktır.

    Telefonun şarj bağlantı noktasını, içine sıkışmış kir ve kalıntıları çıkardığınızdan emin olarak basınçlı bir kutu kullanarak temizleyin. bir duvar şarj cihazıyla şarj etmeyin, ardından cihazı bir bilgisayarın USB bağlantı noktasından şarj etmeyi deneyin.

Pil tamamen şarj olduğunda, Samsung Galaxy Note 10+ 5G Siyah Ölüm Ekranı sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Yazılım sıfırlaması yaparak telefon yazılımını yenilemeyi denemelisiniz. Bu genellikle küçük yazılım aksaklıklarının neden olduğu sorunu çözecektir.

    Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Samsung Galaxy Note 10+ 5G Siyah Ekran Ölüm sorununun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Google Play Store’dan bu soruna neden olan bir uygulama indirmiş olabilirsiniz. Bunun nedeni uygulamadaki hatalar veya uygulama ile telefonunuz arasındaki uyumluluk sorunları olabilir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanır. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu durumda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby / Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, her iki tuşu da bırakın. Android sistem kurtarma menü seçeneklerinden 30 – 60 saniye önce bir ‘Sistem güncellemesi yükleniyor’ mesajı görünecektir Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Bixby / Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Bixby / Güç tuşuna basın. , Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Bixby / Power tuşuna basın.

Samsung Galaxy Note 10+ 5G Siyah Ekran Ölüm sorununun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, bunun bir yazılım aksaklığından kaynaklanma olasılığı vardır. Şu anda bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Bunu yaptığınızda, telefon verilerinizin silineceğini unutmayın; bu nedenle devam etmeden önce yedek bir kopyaya sahip olduğunuzdan emin olun.

    Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Samsung hesabında oturum açtıysanız, Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacaktır. Cihazı kapatın. Yeşil Android logosu görüntülenir, her iki tuşu da bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir). ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Bixby / Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Bixby / Güç düğmesine basın. Cihazı yeniden başlatmak için Bixby / Power tuşuna basın.

Yukarıda listelenen adımları uyguladıktan sonra bile sorun devam ederse, bu zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanıyor olabilir. Şu anda yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.