Samsung Galaxy Note 10: Kesinlikle bilmek için 8 ipucu ve püf noktası

Samsung Galaxy Note 10 ve Note 10 Plus, şüphesiz şu anda en iyi akıllı telefonlar arasında. Ancak, herhangi bir cihaz gibi, akıllı telefonu potansiyelini artırmak için optimize etmek mümkündür. Galaxy Note 10’unuzu mükemmel bir akıllı telefon haline getirecek bazı ipuçları: küçük ayarlar bazen tüm farkı yaratır.

Hızlı erişim

  Bixby Home’u devre dışı bırakma Yan anahtarı özelleştirin Yan paneli özelleştirin Akıllı açılır ekran özelliğini kullanma S-Pen düğmesini özelleştirme S-Pen’inizi kaybetmeyin Manuel yazıyı metne dönüştürme Ekran görüntüsü al

Beni gizle Bixby Home

Flipboard’un yerini alan ve yanlışlıkla ana ekranınızdan sola hareket ettiğiniz anda görünmeye devam eden uygulama olan Bixby Home’un büyük bir hayranı değilseniz, devre dışı bırakabilirsiniz.

  Ana ekranınızdan boş bir yüzeye basılı tutun Sola kaydırın Bixby Home kutusunun işaretini kaldırın

androidpit bixby home tip

Yandaki düğmeyi özelleştirin

Galaxy Note 10’u nasıl kapatırsınız? Bu, kendinize sorduğunuz sorulardan biridir. Samsung, varsayılan olarak, yan düğmeyi garip bir şekilde ayarladı: cihazı uyandırmak için bir tık, Bixby’yi etkinleştirmek için bir kez uzun ve kamerayı açmak için iki kez basın. Cihazı kapatmak için bildirim çubuğuna gitmelisiniz. Neyse ki, yan düğmeyi size uygun şekilde özelleştirmek mümkündür.

  Ayarlar> Gelişmiş İşlevler> Yan Tuş’a gidin Çift basma ve uzun basışları ayarlayabilirsiniz

androidpit tips note 10 side key

Yan paneli özelleştirin

Önceki yıllarda olduğu gibi Galaxy Note 10, ekranın sağ tarafında yan panel ile ek özellikler görüntülemek için bir özellik sunar. Uygulamaları ve yan kapakları etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak veya ayarları değiştirmek için aşağıdaki prosedürü izlemeniz gerekir:

  Ayarlar> Ekran> Kenar Ekranı’na gidin Daha sonra uygulamaları, kişileri, mesajları görüntülemeyi seçebilirsiniz …

Ayrıca Samsung’un Galaxy Store aracılığıyla uygulamalar ve yan paneller için ek uzantılar indirme olanağı sunduğunu da unutmayın. Seçim çok geniş ve özellikler sizi şaşırtabilir (iyi bir şekilde).

androidpit tips note 10 edge panels

Akıllı açılır ekran özelliği nasıl kullanılır?

Bu özellik, bağlam ekranında basabileceğiniz ve genişletebileceğiniz simgeler biçiminde bildirimler almanıza olanak tanır. Samsung size bildirim gönderebilecek uygulamaları seçme imkanı sunar. Ancak, bu işlevin yalnızca çok pencereli işlevi destekleyen uygulamalar için kullanılabilir olduğuna dikkat edilmelidir.

Akıllı açılır ekranı etkinleştirmek ve uygulamaları özelleştirmek için:

  Ayarlar> Gelişmiş Özellikler> Akıllı açılır görünümü açmanız yeterlidir

androidpit note 10 tips pop up view

S-Pen düğmesini özelleştirme

Galaxy Note’un ana özelliği S-Pen’in varlığıdır. Bu açıkça birden fazla işlevsellik sunuyor. Bu yıl, Samsung bir kez daha favori kalemine yeni özellikler ekledi. Varsayılan olarak, S-Pen kamerayı uzun bir basışla açmanıza izin veren bir düğme sunar. Ardından her zaman üzerlerine tıklayarak fotoğraf çekebilirsiniz. Ancak, S-Pen düğmesini basılı tuttuğunuzda başlayan uygulamayı yapılandırmak mümkündür.

  Ayarlar> Gelişmiş İşlevler> S-Pen> Hava Eylemleri’ni açın S-Pen eylemine tıklayın ve uzun bir basışla açmak istediğiniz uygulamayı seçin

androidpit note 10 tips pen

S-Pen’inizi kaybetmeyin

S-Pen akıllı telefonun özgünlüğüdür, bir masanın üzerine unutarak kaybetmek saçma olur. Neyse ki, Not 10, ekran kapalıyken ekran kaleminizden akıllı telefonunuzla uzaklaşırsanız sizi uyarma seçeneğine sahiptir.

  Ayarlar> Gelişmiş özellikler> S-Pen’i etkinleştirin Kalem Proximity Alert’ü etkinleştirin

androidpit tips note 10 proximity

El yazısını metne dönüştürme

Not 10 şimdi S-Pen’inizle yapılan manuel yazıyı metne dönüştürmenize izin veriyor. El yazısı notların metne dönüştürülmesi, notlarınızı dışa aktarmak ve diğer belgelerde kullanmak için özellikle yararlı olabilir.

  Samsung Notes’ta notunuzu oluşturun ve kaydedin Notu açın ve menüyü etkinleştirmek için basın T ile küçük bir karalama ile alttaki simgeye tıklayın Dönüştür’e tıklayın (veya kopyalamak istiyorsanız kopyalayın)

androidpit note 10 tips convert

Alternatif olarak, Samsung el yazısı notları doğrudan bir Word belgesine dışa aktarma imkanı da sunar.

  Samsung Notes’ta notunuzu oluşturun ve kaydedin Bir Word belgesinde paylaşın.

Ekran görüntüsü al

Hayır, diğer akıllı telefonlar kadar basit değil. Gerçekten de, Galaxy Note 10’da bir ekran görüntüsü almak istiyorsanız, prosedür biraz farklıdır. Her zaman aynı tuşları, yani eksi ses düğmesini ve güç düğmesini kullanın. Ancak, onları basılı tutmak yerine basmanız ve serbest bırakmanız yeterlidir.

Paylaşacak başka ipucun var mı? Not 10’da neyi tercih edersiniz?

Tips & Tricks
Samsung
Samsung Galaxy Note 10+

Facebook Twitter