Samsung Galaxy Note 4 Ekranı ve Tek Elle Çalışma ile Ayarları Nasıl Ayarlanır

Samsung Galaxy Note 4 çeşitli kullanışlı özellikleri ile doludur. Tek elle operasyon bunlardan biri. Samsung Galaxy Note 4 ekranını ve ayarlarını, kullanımı daha kolay ve kullanışlı hale getirmek için tek elle çalıştırılarak ayarlamanıza olanak tanır. Telefonunuzu tek elle tutmak için talimatları izleyin.

Ayrıca bakınız – Samsung Galaxy Note 4 İpuçları ve Püf Noktaları

Samsung Galaxy Note 4 ekranını ve ayarlarını tek elle çalıştırma ile ayarlama talimatı

Tek elle ekran boyutunu azaltın:

Burada sadece bir elinizi kullanarak idare edebileceğiniz daha küçük bir ekran boyutuna yönelik adımlar açıklanmaktadır.

> İlk önce Samsung Galaxy Note 4'ün ana ekranındaki uygulamaları açın.

> Ardından, ayarlara gidin.

> 'Tek elle çalıştırma' seçeneğini seçiniz. Ayarlarda bu seçeneği alamıyorsanız, ayarlarda 'Duvar Kağıdı ve Görüntü' seçeneğine gidiniz ve burada 'tek elle işlem' seçeneğini alacaksınız. Telefonda bulunan ekran boyutu ve ayarları, Galaxy Note 4'ünüzde kullandığınız kablosuz bağlantı ve yazılım sürümüne bağlı olarak farklılık gösterecektir.

> 'Ekran boyutunu azalt' seçeneğinin yanındaki öğesine dokunun.

> Şimdi kaydırıcıyı 'AÇIK' olarak kaydırın ve bu, ekran boyutu küçült seçeneğinin etkinleştirilmesini sağlar.

Ekranın tüm özelliklere yalnızca baş parmağınızı kullanarak erişebileceğiniz bir boyuta indirildiğini göreceksiniz. Ev, uygulamalar, geri, ses yukarı ve aşağı tuşları gibi alt kısımdaki tüm simgeler, baş parmağınızı kullanarak ulaşabileceğiniz bir mesafede görüntülenecektir.

Ekranı yeniden boyutlandırmak istiyorsanız, ekranın sol üst köşesinde bulunan Küçültme-resmini yeniden boyutlandırma simgesine dokunup sürükleyerek yapılabilir. Üstteki çubuğa dokunup basılı tutarak küçük pencere ekranını da taşıyabilirsiniz.

Tam ekran boyutuna geri dönmek istediğinizde Reduce-display-expand simgesine dokunun ve Samsung Galaxy Note 4'ün gerçek ekran boyutuna götürür.

Ayrıca bkz: Galaxy Note 4 kamera ipuçları ve püf noktaları

Tek elle Giriş Kullanımı:

Bu, çevirme tuş takımı, telefon klavyesi ve hesap makinesi gibi giriş kontrollerini sadece bir elinizle kullanmak isterseniz de mümkündür. Tek elle çalıştırmayı kullanmak için giriş kontrollerinin boyutunu ve konumunu ayarlamanız gerekir. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

> Ana ekrandan Uygulamalar simgesine git

> Ayarlar menüsünde üzerine dokunun

> 'Tek elle çalıştırma' seçeneğini seçiniz. Ayarlardaki seçeneği bulamazsanız, ayarlarda 'Ekran ve Duvar Kağıdı' seçeneğini seçin.

> Orada 'Tek elle operasyon' bulacaksınız. Bu seçeneğe dokunun.

> Tek elle çalıştırma 'AÇIK' yapmak için kaydırıcıya basın.

Özellik etkinleştirildiğinde, tuş takımı çeviricinin küçük olduğunu fark edersiniz, böylece okla dokunup parmağınızı kullanarak telefon ekranının diğer tarafına getirebilirsiniz.

Yan tuş panelini kullanma:

Samsung Galaxy Note 4'teki yan tuş paneli özelliğini etkinleştirmek, baş parmağınızı kullanarak ulaşabileceğiniz dört hızlı tuşa erişmenizi sağlar. Yan panel tuşları özelliğinde kullanılabilecek seçenekler, uygulamaları, ev ve geri tuşlarını azalt. Ekran boyutu özelliğini, Uygulamalar menüsünü ve daha fazla seçeneği azaltmak için de erişebilirsiniz, ancak görüntülediğiniz içeriğe bağlıdır. Yan tuş paneli özelliğini etkinleştirmek için adımları izleyin.

> Ana ekrandan uygulamalar simgesine gidin.

> Ayarlara dokunun ve 'Tek elle kullanım' seçeneğini seçin.

> Eğer bu seçenek Ayarlar'da yoksa, 'Ekran ve Duvar kağıdı' seçeneğini seçin ve oradan 'tek elle işlem' seçeneğini seçin.

> Yan tuş paneli seçeneğini bulun ve üzerine tıklayın.

> Özelliğe izin vermek için yan tuş panelindeki kaydırıcıya dokunun.

Yan tuş simgesine dokunup basılı tutarak taşıyabilirsiniz. Şimdi onu yeni bir yerde saklamak için sürükleyin ve yan anahtar simgesini kaldırmak için sürükleyin (çöp kutusu simgesi). Yan tuş panelinde yapılandırabileceğiniz diğer seçenekler Saydamlık, hızlı en aza indirme ve Yönetme tuşlarıdır.

Panonun şeffaflığı, kaydırıcıyı hareket ettirerek arttırılabilir veya azaltılabilir. Yan tuş paneli ayarlarında saydamlık seçeneğine dokunarak yapılabilir. Panel, küçültüldüğünde gizleme panelinin yanındaki kutuya bir onay işareti koyarak tamamen ortadan kaldırılabilir.

Hızlı panel, panelin dışına dokunarak düğmelerin ekranın kenarında beyaz bir çizgi yapmak için kullanılır.

Yönet tuşu, yan tuş panelinde gösterilen tuşları yönetmenizi sağlar. Bunu yapmak için Sadece Yönet tuşlarına dokunun.

Böylece, Samsung Galaxy Note 4 ekranınızı ve ayarlarınızı tek elle kullanma işlemiyle gerçekleştirebilirsiniz.