Samsung Galaxy Note 4 Pil Drenaj Sorunu Nasıl Fix

Sadece birkaç hafta Samsung Galaxy Note 4 piyasaya çıktı ama bu birkaç gün içinde insanlar zaten cihazlarıyla problemlerle karşılaşmaya başladı. Samsung Galaxy Note 4 Pil Drenaj Sorunu, kullanıcılar tarafından en çok karşılaşılan sorunlardan biridir. Çok sayıda kullanıcı bu sorunu bildirmiştir, ancak telefonun iyi bir pil ömrü sağlaması gereken büyük bir batarya vardır. Ancak kullanıcıların çoğu, ilk birkaç gün boyunca telefonlarını çok kullanıyor. Telefonun ve bataryasının da biraz dinlenmesi gerekiyor.

Samsung Galaxy Note 4 Pil Drenaj Sorunu

Ayrıca bkz. Galaxy Note 4 üzerindeki spam SMS veya MMS mesajlarını engelleme

Pil tüketimini azaltmak için, akıllı telefonlarda pil ömründen tasarruf etmek için ipucumuza bakabilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 4 Pil Drenaj Sorunu Onarma Adımları

Her şeyden önce, pil kullanımını kaydetmek için güç tasarrufu modunu kullanın. Bunun için Ayarlar'a ve ardından Güç Tasarrufu'na gidin.

Yöntem 1

> Telefonunuzu periyodik olarak başlattığınızdan emin olun.

> Galaxy Note 4'teki Ayarlar> Pil bölümüne gidin ve pil kullanımına bakın. Orada herhangi bir sorun servisini veya uygulamayı bulabilirseniz bakın. Belirli bir uygulamanın daha fazla pil tükettiğini görürseniz, en iyi fikir aynı şeyi devre dışı bırakmak veya kaldırmaktır. Yeşil uygulama uygulamasını kontrol edebilirsiniz çünkü kaba uygulamaları tanımak gerçekten faydalıdır.

Yöntem 2

Daha hızlı bir yol, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. Ancak bu işlem tüm telefon verilerinizi sileceğinden, önce bir yedek oluşturun. Fabrika ayarlarına sıfırlama adımları Galaxy S5 gibi neredeyse aynı. Bu yüzden, Samsung Galaxy S5'i nasıl fabrika ayarlarına sıfırlayacağımızı görebilirsiniz. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştirdikten sonra, uygulamaları seçerek tekrar yükleyin.

Yöntem 3

Samsung Galaxy Note 4 cihazınızı kökleşmiş ve akü boşaltma sorununu karşıladıysanız, bu uygulamadan daha fazla bilgi alacağınız için Wakelock Detector uygulamasını yükleyin. Bu uygulama aynı zamanda bloat eşya kaldırmak için yardımcı olacaktır.