Samsung Galaxy Note 5 Pil İpuçları

Bütün seriler biraz zorunlu olduğu için Not yelpazesi olmak biraz zor zaman. Not 7 hatırlatmadan bu yana, markanın henüz yeni bir aile üyesi görmemesi ve Not 8'in bu sonbahara gelene kadar Not 5'i "en yeni" seçenek olarak hayranlarından ayırıyor olması. Not 5 şu anda neredeyse iki yaşında olduğu için son derece özgürce söylüyoruz. Yine de, yaşına rağmen hala bir cebe yakın akıllı telefon olmaya devam ediyor ve iki yıl sonra hala orijinal Not 5 incelememizin arkasında duruyoruz.

Hem büyük 3.000 mAh batarya olmak hem de bir Samsung amiral gemisi tarafından sunulan son çıkarılabilir pillerden biri olmak için burada çok sevilen şey var. Akıllı telefonlarının pillerinden en iyi şekilde yararlanmak isteyenler için bu kılavuz yine de Not 5'in pil ömrünü en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olmayı düşünüyor.

Samsung'un Güç Tasarruf Modunu Kullanma

Size enerji tasarrufu yapmanın en belirgin yollarından birini söyleyerek başlayalım. Samsung kendi güç tasarruf modlarını Samsung Galaxy Note 5'e (yanı sıra tüm diğer popüler telefonlarına) dahil etmiştir. Ve Samsung'un Güç Tasarruf Modunun hayranı oldu. Telefonlarının iyi bir deneyimden ödün vermeden ölmesini isteyen kullanıcıların yanında durdum, ancak bu özellik telefonun keyifli tutulması için gerçekten iyi bir iş çıkardı.

Güç Tasarruf Modu, CPU'yu sınırlar, ekran parlaklığını düşürür, kare hızını düşürür, haptik geri beslemeyi devre dışı bırakır, dokunmatik tuş ışıklarını kapatır ve ekran zaman aşımı süresini azaltır. Aynı zamanda pil ömründe ciddi bir değişiklik yapmaz, ancak biraz uzatmak için yeterli olacaktır. Ve eğer gerçekten pilden tasarruf etmek istiyorsanız, Samsung'un daha uç bir çözüme geçebilirsiniz.

Samsung Ultra Güç Tasarruf Modu

Samsung, cep telefonunuzu gezilere götürmek ve tek bir şarjla tüm zamanların sonuna kadar dayanmak isteyen kişiler için bir moda sahip. Kelimenin tam anlamıyla seni, iyi ol 'Nokia günlerine götürür! Önceki testlerde, örneğin Samsung Galaxy S5'in Ultra Güç Tasarruf Modunda 7 güne kadar sürebileceğini gösterdi.

Etkileyici, değil mi? Ancak bununla kesinlikle yakaladık. Telefonun yeteneklerini hoşnutsuz Nokia günlerine geri döndürür. Ekran gri tonlamalı hale gelecek, Bluetooth da olduğu gibi WiFi da sönecek ve ekran kapandığında veri silinecek. Kullanıcılar ayrıca çoğu uygulamayı kullanmaları kısıtlı kalabilir, bu sayede yalnızca birkaç ileti ve çağrı temeline kilitlenir.

Parlaklığı azaltın!

Samsung Galaxy Note 5'in 5.7 inç QHD ekranı, büyük, güzel ve parlak. Tek sorun, bunun aynı zamanda bir kaynak domuzu olması ve bunun tam olarak sebepleri olması. Pil ömrünü gerçekten arttırmak istiyorsanız, o ekrana dikkat etmeniz gerekir. Telefonunuzu kullanmaya devam etmek ve enerjiden tasarruf etmenin bir yolu parlaklığı azaltmaktır. Yapması kolay. Ve açık havada çok fazla zaman harcamak sürece, herhalde, parlaklığı aşan şansını.

Daha kısa bir ekran zaman aşımı ayarlama

Kabul edelim, biraz tembel olabiliriz ve bazen hayatlarımız inanılmaz derecede meşguldür. Çok nadiren akıllı telefon ekranımı elle kapatıyorum; Genellikle ekran zamanaşımı seçeneğinin birşey yapmasına izin veriyorum. Bu, uzun vadede çok fazla pil harcayacaktır, bu nedenle, Ayarlar> Ekran> Ekran zaman aşımı bölümüne gidin ve ekranınızın daha önce hareketsiz hale geldiğinde daha yavaş bir seçenek ayarlamanız gerekir.

'Anormal pil kullanımını' kontrol edin

Samsung'un büyük boyutlu telefonu, ayarlar altındaki 'Pil' bölümünde oldukça hoş bir özellik taşıyor. Uygulamalarınızdan herhangi birinin gerekenden daha fazla su kullanıp kullanmadığını kontrol etmek için "Anormal pil kullanımı" yazan bir seçenek arayın. Birçok uygulama yanlış davranıyor ve aygıtınızın etrafında hasara neden olmaya başlıyor. Dolayısıyla bu düzgün küçük özelliği sık sık kontrol edin ve sahte uygulamalara mümkün olan en kısa sürede başlayın.

Süper AMOLED: daha fazla siyah, daha az beyaz

Samsung Galaxy Note 5, muhteşem bir Süper AMOLED ekrana sahip. Renkler canlýdýr ve siyahlar süper derindir. Bu da, ekranın açık renkleri çoğaltmak için daha fazla enerji kullandığı anlamına gelir. Buna ek olarak, siyah renk resmedildiğinde enerji tüketilmeyecektir çünkü piksel teknik olarak kapanacaktır (AMOLED panelleri böylesine derin siyahları elde etme şeklidir).

Her zaman ekranı kullanmamanız büyük bir fark yaratmaz, ancak alabileceğiniz ekstra dakikalar buna değerdir, özellikle de sizden talep edilen küçük çaba için. Karanlık bir tema koyun, beyaz renklerden kaçının ve siyah bir duvar kağıdı kullanın.

Gereksiz bağlantıyı kapat

Her zaman WiFi, Bluetooth, NFC, GPS ve konum hizmetleri gibi şeyleri kullanmazsınız. Eğer bırakılırsa, bu antenler daima arka planda çalışıyor olacak ve sonuçta daha fazla boşa güç anlamına gelen bir bağlantı bulmaya çalışacaktır. Bunların hepsi doğrudan bildirim alanından kapatılabilir, bu nedenle bunları kullanmanız bittiğinde onlara önyükleme yapın. Sonuçta, Bluetooth hoparlöründen herzaman gezip dolaşmayacak ya da şarkılarınızı dinleyemezsiniz.

Kullanmadığınız uygulamaları kaldırın veya devre dışı bırakın

Kaçınız app toplayıcılar? Biliyorum, oyleyim. Telefonunuzda tüm bu müthiş uygulamaları indirip korumak kolaydır; hepsini kullanırsanız harika olur, ancak bu hiç olmadığı kadar zor. Uygulamalarınıza bakın ve ihtiyacınız olan her şeyi kaldırın. Onları kaldıramıyorsanız (blatware), bunları uygulama yöneticisinden devre dışı bırakmanız yeterlidir.

Tüm bu süslü (ve genelde dikkat çekici) Samsung özelliklerini kapat

Samsung, zorba yazılımları ile biliniyor veya en azından Not 5 gününde geri döndü.

Akıllı Kalma, jestler, Brifing (Flipboard tabanlı ana ekran sayfası) ve çoğumuzun nadiren bile kullandığı bu ekstra hile gibi özelliklere göz atın. Onların umurunda olmadıkça, kendinize bir iyilik yapın ve bunları kapatın.

Şarj özelliklerinden yararlanın

Ve elbette, telefonunuzu canlı tutmanın en belirgin yolu düzenli olarak şarj etmektir. Burada iyi bir haber, Samsung'un (diğer birçok üretici ve şirketle birlikte) şarj sürelerini önemli ölçüde hızlandırmasıdır. Samsung'un "Hızlı Adaptasyonlu Hızlı Doldurma" adlı kendi hızlı şarj teknolojisi vardır. Şirket, bu şarj cihazının yalnızca 30 dakika içinde telefonunuzu% 0'dan% 50'ye çıkabileceğini iddia ediyor.

Ayrıca, Galaxy Note 5 kablosuz şarjı desteklemektedir. Bazı kablosuz şarj cihazları satın alabilir ve bunları ofisiniz, mutfak veya oda gibi daha fazla vakit geçirdiğiniz yere yerleştirmeniz yeterlidir. Kablosuz şarj cihazıyla telefonları şarj edebilmenin zahmetsiz yolunu seviyorum. Bunu düşünmek zorunda değilsiniz – Galaxy Note 5'i orada bırakın ve kullanmadığınız zaman suyu sıkın.

Sarma

Dolayısıyla, Samsung Galaxy Note 5'i daha uzun süre canlı tutmak için 10 ipucunuz var. Bazıları, bu ipuçlarından birkaçının deneyiminizi etkileyeceğini iddia edebilir. Ama sonra, ölü bir telefonun olması da geçerlidir. Sadece önceliklerinize bağlı.

Bu hilelerden hangilerinin siz aslında yararlanıyorsunuz? Diğer Samsung Galaxy Note 5 kullanıcıları için başka ipucularınız var mı? Yorumları vurun ve bize bildirin!