Samsung Galaxy Note 8, “Ne yazık ki Chrome durdu” hatasını göstermeye devam ediyor [Sorun Giderme Kılavuzu]

Samsung Galaxy Note 8’inizde önceden yüklenmiş iki web tarayıcısı var; İnternet ve Chrome. Birincisi ürün yazılımı ile birlikte gelir ve Samsung tarafından değiştirilmiş olabilir, ikincisi Google’ın her Android cihazla birlikte gelmesi gereken zorunlu uygulamalardan biridir. “Ne yazık ki Chrome durdu” hata mesajı, Chrome’un bir nedenden ötürü kilitlendiğini açıkça bildiriyor.

Çökmeye devam eden uygulamalar söz konusu olduğunda, bunlar genellikle küçük bir sorunun işaretidir, ancak Chrome’un ürün yazılımına gömülü olduğu düşünüldüğünde, bunun daha karmaşık bir sistem sorununun işareti olma olasılığı da vardır. Sorunun gerçekte ne olduğunu belirlemek için telefonunuzda sorun gidermemiz gerekiyor, böylece yalnızca sorunu düzeltmekle kalmayıp, gelecekte tekrar oluşmasını da önleyen bir çözüm bulmaya çalışabiliriz. Bu cihazın benzer bir sorunu olan sahibiyseniz, bu yayın size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Sorun gidermemize geçmeden önce, Not 8’inizdeki farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarını ele aldığımız için sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmıyorsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Sorun Giderme Not “Chrome durdu” hatasıyla 8

Öncelikle, bu hata genellikle telefonunuzun genel performansını etkilemez ve yalnızca uygulamayı açtığınızda oluşur. Başka bir deyişle, uygulamayı kullanarak web’e göz atma dışında yaptığınız her şey bundan etkilenmez. Bu sorun nedeniyle telefonunuzda sorun gidermek için zaman harcamak istiyorsanız, tamamen size kalmış, ancak daha sonra sorun gidermek istiyorsanız, hiçbir sorun yoktur. Sonuçta, hala aynı görevi yapmak için kullanabileceğiniz İnternet var. Ancak, bir kenara bırakmak istemediğiniz bir şeyse, bu sorunu çözmek için aşağıdaki prosedürleri izleyin.

Chrome uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizle

Uygulama önbelleğini ve verilerini temizleyerek, aslında varsayılan ayarlarına geri döndürürsünüz. Sorun, bu dosyaların önbellek veya veri dosyası olmasına bakılmaksızın bazı bozuk dosyalardan kaynaklanıyorsa, bu yordam kesinlikle sorunu çözecektir. Hata, özellikle Chrome’un kilitlenen uygulama olduğunu belirttiği için bu işlemi her şeyden önce yapmanız önemlidir. İşte böyle yapıyorsunuz…

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesine dokunun ve Chrome öğesine dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle öğesine ve ardından Tamam öğesine dokunun.

Daha sık olarak, bu sorunu çözmek için yapmanız gereken tek şey budur. Ancak, bunu yaptıktan sonra da devam ederse, bir sonraki adımı yapmayı deneyin.

Chrome’u Güvenli modda açma

Hatanın bir üçüncü taraf uygulaması tarafından tetiklenip tetiklenmediğini veya Chrome’un kendisinde olup olmadığını bilmemizin amacı. Telefonu güvenli modda önyükleyerek, aslında tüm üçüncü taraf uygulamaları devre dışı bırakırsınız ve bunlardan biri veya bir kısmı soruna neden oluyorsa, hata güvenli moddayken görünmemelidir.

  Cihazı kapatın. Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar ses kısma tuşu Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Not 8’iniz hatayı güvenli modda açmazsa, soruna neden olabilecek uygulamayı bulun ve kaldırın. Deneme yanılma olacaktır ve bu sorunu çözmek için birden fazla uygulamayı kaldırmanız gerekebilir. Bir uygulamayı telefonunuzdan bu şekilde kaldırırsınız…

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın.Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Onaylamak için Kaldır’a tekrar dokunun.

Hata yine de güvenli modda görünüyorsa, sorun bellenimde olabilir. Bir sonraki prosedürü deneyin.

Tüm Ayarları Sıfırlamaya Çalışın

Bu noktada, bu sorunun uygulamalarınız, dosyalarınız ve diğer kişisel verileriniz için her şeyden daha fazla bir ürün yazılımı sorunu olduğunu varsaymak güvenlidir, böylece telefonunuzdaki tüm ayarları sıfırlamayı denemenizi öneririz. varsayılan ayarlarına geri döndü. Bu prosedür temelde gerçek sıfırlama ile benzer etkilere sahiptir, sadece uygulamalarınızın, dosyalarınızın ve diğer verilerinizin hiçbiri silinmeyecektir. Bu yöntemi yapmak için şu adımları izleyin…

  Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasını yukarı veya aşağı kaydırın. Gezinme: Ayarlar Ayarlar simgesi> Yedekle ve sıfırla. Sıfırlama bölümünden Ayarları sıfırla’ya dokunun. Bilgileri gözden geçirin ve ardından AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun. Geçerli PIN, şifre veya kalıbı girin. Onaylamak için bilgileri gözden geçirin ve AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun.

Bundan sonra hata hala görünüyorsa, önbelleklerden sonra gidin.

İLGİLİ MESAJLAR:

  Samsung Galaxy Note8 sürekli olarak “Maalesef Ayarlar durdu” hatasını gösteriyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note 8 sürekli “Maalesef Telefon durdu” hatası [Sorun Giderme Kılavuzu] Facebook uygulaması neden Samsung Galaxy Note 8’de sürekli çöküyor ve nasıl düzelt? [Sorun Giderme Kılavuzu] “Ne yazık ki, Mesajlar durdu” hatasını gösteren Samsung Galaxy Note8 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Önbellek bölümünü sil

Bazen sistem önbellekleri bozulur ve bellenim bunları kullanmaya devam ettiğinde, uygulama kilitlenmeleri de dahil olmak üzere performans sorunları oluşabilir. Bu önbellekleri yenileriyle değiştirilecek şekilde silin ve bunu yalnızca önbellek bölümünü silerek yapabilirsiniz …

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir ‘önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorun bundan sonra hala hata almaya devam ederse, telefonunuzu sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yoktur.

Dosyalarınızı yedekleyin ve Not 8’inizi sıfırlayın

Eğer biraz meşgulseniz bunu hemen yapmak zorunda değilsiniz. Sonuçta, Chrome çökse bile telefonunuzu normal şekilde kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, sadece onunla gitmeye karar verirseniz, önemli dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklediğinizden emin olun. Ardından, sıfırlama işleminden sonra cihazınızdan kilitlenmemeniz için Google kimliğinizi ve şifrenizi not edin. Her şey ayarlandıktan ve hazır olduğunda, telefonunuzu Kurtarma modu ile sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabında oturum açtıysanız Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacaktır. Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun ve Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir). Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Veya Ayarlar menüsünden sıfırlamak isteyebilirsiniz …

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Bulut ve hesaplar öğesine dokunun. Yedekle ve geri yükle öğesine dokunun. İsterseniz, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konuma getirmek için Verilerimi yedekle öğesine dokunun. Kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI’ya getirmek için geri yükleyin.Ayarlar düğmesine Ayarlar menüsüne dokunun ve Genel Yönetim> Sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla’ya dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ekran kilidiniz açıksa, kimlik bilgilerinizi girin. .

Umarım bu sorun giderme kılavuzu size yardımcı olabilir. Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, istediğiniz zaman bize ulaşın.

Ayrıca ilginizi çekebilecek yayınlar:

  Samsung Galaxy Note 8 gecikiyor, donuyor ve “Ne yazık ki, Ayarlar durdu” hatasını gösteriyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Twitter uygulaması Samsung Galaxy Note 8’de kilitleniyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Facebook Messenger Samsung Galaxy Note 8’de kilitleniyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note Bir uygulamayı başlatırken 8 gecikme, çok yavaş çalışmaya başladı [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note8 sürekli “Maalesef İnternet durdu” hatasını gösteriyor Samsung Galaxy Note8 “Ne yazık ki Galeri durdu” hatasını gösteriyor [Sorun Giderme Kılavuzu]