Samsung Galaxy Note 8 neden bu kadar hızlı ısınıyor ve nasıl düzeltilir? [Sorun giderme kılavuzu]

Akıllı telefonlar gibi mobil cihazların özellikle yoğun kullanımda ısınması normaldir. Aynı şey, birden fazla karmaşık uygulamayı aynı anda ve şarj ederken çalıştırırken de olabilir. Bu gibi durumlarda endişelenecek bir şeyin yok. Ancak akıllı telefonunuz dokunmanızın zaten dayanılmaz olduğu noktaya kadar ısınırsa, bu zaten bir şeylerin yanlış olduğunu gösterir ve cihazınızın aşırı ısınmasına neden olur. Aşırı ısınma, ister orta menzilli ister üst düzey varyantlar olsun, Android cihazlarda aktarılan diğer yaygın sorunlar arasında açık bir şekilde etiketlenmiştir. Aslında, aşırı ısınma sorunu zaten yeni Samsung Galaxy Note 8’in bazı sahiplerini rahatsız ediyor.

Uzun süreli veya yaygın kullanımın yanı sıra, akıllı telefonların aşırı ısınmasını tetikleyen başka faktörler nelerdir ve son kullanıcılar çözüm olarak ne yapmalıdır? Bunlar bu yayında ele alınan ana sorulardır. Siz de burada bulunduğunuz için Galaxy Note 8 telefonundaki korkunç aşırı ısınma sorunuyla karşı karşıyaysanız, normal tetikleyicileri ve potansiyel düzeltmeleri bulmak için okumaya devam edin.

Şimdi, bir tanesini taşımadan önce, farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, bu cihazla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için Not 8 sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Sizinkine benzer sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bize ulaşın.

Galaxy Note 8’inizin aşırı ısınmasına neden olan nedir?

Akıllı telefonlardaki aşırı ısınma sorunlarının birçoğu kötü bir pile bağlanmıştır, ancak daha sıklıkla hatalı bir uygulama veya yazılım hatası sorumludur. Samsung Galaxy Note 7 ile ilgili önceki aşırı ısınma sorunları, görünüşe göre, pildeki bir tasarım arızası ve bir imalat arızasından kaynaklanan bir donanım sorunundan kaynaklandı. Neyse ki, Galaxy Note 8’de durum böyle değil.

Galaxy Note 8’in bazı kullanıcıları tarafından yapılan önceki yayınlara dayanarak, sorun büyük olasılıkla hatalı bir güncelleme ve haydut olan bazı üçüncü taraf uygulamalarından kaynaklanmaktadır. Tanımlanan tetikleyiciler arasında Facebook messenger, konum hizmetleri ve navigasyon uygulamaları bulunur, ancak bunlarla sınırlı değildir. Diğer insanlar, Bluetooth ve Wi-Fi özelliklerini etkinleştirirken Galaxy Note 8’in son derece ısındığı aynı sorunu yaşadı. Yaygın bir senaryo, kullanıcıdan cihazın aşırı ısındığını söyleyen bir uyarı mesajı alması ve böylece tekrar kullanmadan önce soğumasını beklemesidir. Diğerleri donmuş veya yanıt vermeyen bir görüntü ile sonuçlandı.

Kötü uygulamaların yanı sıra, bazı insanlar sorunun aynı şekilde hatalı bir SD kart tarafından uygulanabileceğini öğrendi. Belki de, SD karttaki bazı segmentler veya içerikler bozulmuş ve işlemcinin sürekli çalışması için tetiklenmiş olabilir. Bu, sonunda telefonunuzun aşırı ısınmasına neden oldu.

Galaxy Note 8 gibi akıllı telefonlardaki aşırı ısınma sorunlarıyla ilişkili olan bir başka faktör de ortamdır. Örneğin, cihazınızı aşırı sıcak bir yerde şarj etmek veya kullanmak, sonunda normalden daha hızlı ısınmasına neden olabilir. Hızlı pil boşaltma genellikle bu durumda gerçekleşir.

Dikkate almanız gereken olası nedenler arasında en kötüsü donanım hasarı, özellikle bozuk pil, işlemci veya diğer ilgili bileşenlerdir. Güvenliği sağlamak için, arızalı bir donanımın suçlanacağından şüpheleniyorsanız, bir teknisyenin en kısa sürede Galaxy Note 8’inizi teşhis etmesini sağlayın. Galaxy Note 7’nin aşırı ısınmasıyla daha önce neler olduğunu düşünün, bu da bir dizi yangın olayına neden oldu. Umarım Not 8’de tekrar olmaz.

Samsung Galaxy Note 8’in aşırı ısınması nasıl düzeltilir?

Şimdi olası nedenleri zaten belirlediğimize göre, düzeltmelere devam etme zamanı. Çözüm, cihazınızı aşırı ısınmaya veya aşırı ısınmaya neden olana bağlı olarak değişebilir. Galaxy Note 8’inizin aşırı ısınmasına neden olan şeyi bulmayı başardıysanız, doğrudan altta yatan neden üzerinde çalışabilirsiniz. Aksi takdirde, aşağıda vurgulanan çözümler de dahil olmak üzere bazı geçici çözümleri deneyin.

Aşağıdakiler, yazılımla ilgili Galaxy Note 8’deki aşırı ısınma sorununa önerilen prosedürler ve potansiyel çözümlerdir. Bununla birlikte, bu yöntemler, ana suçlu olarak hasarlı bir bileşene sahip pozitif çıktılar sunmayabilir.

İlk çözüm: Güvenli Modda önyükleme yapın ve uygulamaları teşhis edin

Güvenli moda önyükleme yapmak, uygulamaları kolayca teşhis etmenize ve aşırı ısınma sorununun üçüncü taraf uygulamalar ve hizmetlerden kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır. Bu modda tüm üçüncü taraf uygulamaları atlanır veya geçici olarak devre dışı bırakılır. Galaxy Note 8’iniz güvenli modda çalışırken aşırı ısınmazsa, yüklü üçüncü taraf uygulamalarınızdan herhangi birinin soruna neden olduğunu gösterir. Bu uygulamalardan hangilerinin soruna neden olduğunu hatırlamaya çalışın. Çoğu durumda, en son yüklenen uygulama hatalıdır. Şüpheli uygulamaları tek tek kaldırmayı deneyebilir ve ardından cihazınızı test edebilirsiniz. Yeni başlayanlar için Galaxy Note 8’inizi güvenli moda nasıl başlatacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Cihazınızın gücünü kapatın. Model adı ekranının üzerindeki Güç düğmesine basın ve basılı tutun, ardından Samsung logosu göründüğünde Güç düğmesini bırakın. Güç düğmesini bıraktıktan hemen sonra Sesi Kısma düğmesini basılı tutun. Bu noktada, ekranın sol alt köşesinde bir Güvenli Mod etiketi göreceksiniz. Güvenli Mod etiketini gördüğünüzde Sesi Kısma düğmesini bırakın.

Şimdi, Güvenli Moddayken cihazınızı gözlemleyin veya normal şekilde kullanın. Güvenli modda çalışırken hala aşırı ısınırsa, telefon sisteminin kendisinde bir sorun vardır. Güvenli moddayken aşırı ısınmazsa, sorunun üçüncü taraf uygulamasından kaynaklandığını gösterir. Cihazınızın aşırı ısınmasına neden olabilecek bir çakışma veya yazılım sorununa neden olabilecek şüpheli uygulamaları kaldırın.

İkinci çözüm: Kurtarma Modundan önbellek bölümünü silin.

Önbellek bölümünü silmek, bazı bozuk dosyalar ve önbellek bölümünde depolanan veriler tarafından tetiklenen herhangi bir yazılım sorununun ortadan kaldırılmasına yardımcı olabilir. Önbellek bölümünü silmek, fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden farklı olarak kişisel verilerinizi silmez. Tek yapmanız gereken, Not 8’de bozuk olan ve çakışma veya yazılım sorunlarına neden olanlar da dahil olmak üzere tüm sistem önbellek dosyalarını silmek. Güvenlik için dahili belleğinizdeki verileri yedekleyin. Ardından şu adımları uygulayın:

  Sesi Aç ve Bixby düğmelerine basın ve basılı tutun, ardından Güç düğmesine basın ve basılı tutun. Ekranda yeşil Android logosunu gördüğünüzde, tüm düğmeleri serbest bırakın. Ardından, Android sistem kurtarma menüsünü göstermeden önce yaklaşık 30 saniye boyunca “Sistem güncellemesini yükleme” yazan bir istem göreceksiniz. Android sistem kurtarma menüsü görüntülendiğinde, Önbellek Bölümünü Sil seçeneğini vurgulamak için Sesi Kısma düğmesine birkaç kez basın. Ardından seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. “Evet” vurgulanana kadar Sesi Kısma düğmesine basın ve seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Önbellek bölümünü tamamlayıncaya kadar bekleyin. Tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneği vurgulanır. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güç düğmesine basın.

Daha sonra aşırı ısınma sorununun çözülüp çözülmediğini görmek için cihazınızı gözlemleyin. Değilse, bir sonraki olası çözümü düşünün.

Üçüncü çözüm: En son Android yazılım sürümünü yükleyin.

Yazılım güncellemelerinin yanı sıra, yazılım güncellemeleri de hataları gidermek ve cihazın sorunsuz çalışmasını sağlamak için düzeltme düzeltme eki içerir. Bu nedenle, Galaxy Note 8’inizdeki aşırı ısınma sorunu, belirli uygulamalardaki veya cihaz sisteminin kendisindeki bazı hatalar tarafından tetikleniyorsa, bir güncelleme aksaklığı giderebilmelidir. Henüz yapmadıysanız, cihazınız için kullanılabilir yazılım güncellemesini kontrol edin ve yükleyin. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ayarlar’a dokunun. Ara’ya dokunun ve ardından Sistem güncellemeleri öğesini bulup seçin. Güncellemeleri manuel olarak indir seçeneğine dokunun.

Bir sistem güncellemesi mevcutsa, güncellemeyi indirip yükleyin, ardından işlemi tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Dördüncü çözüm: Fabrika ayarlarına sıfırlama.

Önceki yöntemlerin hiçbiri yardımcı olamıyorsa ve Galaxy Note 8’inizin hala aşırı ısınması durumunda, dikkate almanız gereken son çözüm fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Sorunun, tam bir sıfırlama gerektiren bazı zor hatalar tarafından tetiklenmesi mümkündür. Bununla birlikte, işlem sırasında tüm kişisel bilgilerinizin ve kritik verilerinizin cihazınızdan silineceğini lütfen unutmayın. Devam etmek isterseniz, cihazınızı önceden yedekleyin. Ardından, Galaxy Note 8’inizde ayarlarla fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak için şu adımları izleyin:

  Uygulamalar tepsisini açmak için Ana ekrandan boş bir yere doğru hızlıca kaydırın.Ayarlar’a dokunun, ardından Bulut ve hesaplar’ı seçin. Yedekle ve geri yükle’ye dokunun. Verilerimi yedekle seçeneğini açmak veya kapatmak için kaydırıcıya dokunun. Geri Yükle seçeneğini açmak veya kapatmak için kaydırıcıya dokunun. Ayarlar menüsüne geri dönmek için geri düğmesine dokunun. Genel Yönetim’e dokunun. Sıfırla’ya dokunun. İstenirse, cihazınızın kilidini açmak için kimlik bilgilerinizi girin ve Devam’a dokunun. Fabrika ayarlarına sıfırlamayı onaylamak için Tümünü Sil’e dokunun

Sıfırlama tamamlanana kadar bekleyin, ardından ilk kuruluma devam edin.

Alternatif olarak, Galaxy Note 8’inizde ana sıfırlama gerçekleştirmek için donanım anahtarlarını kullanabilirsiniz. Cihazınızın aşırı ısınması ve ardından yanıt vermemesi durumunda bunu bir seçenek olarak düşünün. İşte böyle yapılır:

  Sesi Aç ve Bixby düğmesini basılı tutun, ardından Güç düğmesine basın. Yeşil Android logosu görüntülenene kadar bekleyin, ardından tüm düğmeleri bırakın.Ardından Sistem güncelleme ekranını yükledikten sonra Android sistem kurtarma menü seçenekleri göreceksiniz. Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi Kısma düğmesine birkaç kez basın. Seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Evet – tüm kullanıcı verilerini sil seçeneği vurgulanana kadar Sesi Kısma düğmesine basın ve ardından Güç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama tamamlanana kadar bekleyin ve tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneği vurgulanır. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güç düğmesine basın.

Sıfırlamadan sonra, Galaxy Note 8’inizin normal kullanımla hala aşırı ısınıp ısınmadığını gözlemlemeye çalışın. Değilse, bu sorunu çözer, aksi takdirde özellikle donanım sorun giderme gibi diğer seçenekleri göz önünde bulundurmanız gerekir.

Diğer faydalı öneriler

  Mümkün olduğunca, aynı anda birden fazla karmaşık uygulama kullanmayın. Bunu yapmak, işlemciye aynı anda gerçekleştirilmesi için daha fazla iş yükü sağlayacaktır. Tıpkı bir bilgisayarın CPU’su gibi, akıllı telefon yongaları da aynı anda gerçekleştirilecek çok fazla görevle tükenebilir. Sonunda, işlemci sürekli çalıştıkça telefon aşırı ısınıyor.Özellikle şarj ederken cihazınızı sıcak bir alana yerleştirmekten kaçının. Telefonunuz şarj olurken normalde ısınır ve ortam çok sıcak olduğunda bile aşırı derecede ısınır. Ayrıca şarj ederken yalnızca OEM şarj cihazını veya adaptörü kullandığınızdan emin olun. Samsung olmayan şarj cihazları Galaxy Note 8’inizle uyumlu olmayabilir ve aynı şekilde şarj olurken cihazınızın aşırı ısınmasına neden olabilir.

Donanım sorunlarını giderin / düzeltin

Önceki çözümlerin hiçbiri sorunu çözemezse ve Samsung Galaxy Note 8’in hala aşırı ısınması durumunda, bu büyük olasılıkla bir donanım sorunudur. Bu durumda, en iyi seçeneğiniz, gerekirse donanım değerlendirmesi ve / veya onarımı için cihazınızı yetkili bir servis merkezine götürmektir. Sorunu çözmenin yanı sıra, aynı şekilde güvenliğinizi de sağlayacaktır.

Değişim veya onarım garantinizi unutmayın. Sahip olduğunuz şeyin yeni bir cihaz olduğu düşünüldüğünde, büyük olasılıkla hala garanti kapsamındadır. Uygunsa, değiştirme veya servis garantisi için nasıl faydalanabileceğiniz konusunda cihaz operatörünüzle veya Samsung Destek ile konuşun.

Ayrıca ilginizi çekebilecek yayınlar:

  Samsung Galaxy Note8’e Samsung, Google, Microsoft Exchange ActiveSync hesapları ekleme [Öğreticiler] Samsung Galaxy Note8 mobil verileri ve Wi-Fi Ayarları nasıl yönetilir [Öğreticiler] Samsung Galaxy cihazınızda kişi ve arayan grupları nasıl oluşturulur, silinir ve yönetilir Note8 [Öğreticiler] Ekran titremesi olan yeni Samsung Galaxy Note8 ile ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu] “Kamera başarısız” hatasını gösteren Samsung Galaxy Note8 ile ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note8’inizi nasıl düzeltebilirsiniz kısa mesaj gönderme / alma [Sorun Giderme Kılavuzu] Verizon Galaxy Note 8 küçük mesajlara bölünmüş 8 uzun mesaj, SMS bozuk, diğer mesajlaşma sorunları